Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

W163 sprzęgło hydrokinetyczne - napełnienie olejem

swiety1981 11 Nov 2014 13:16 7170 2
 • #1
  swiety1981
  Level 10  
  Witam serdecznie.
  W samochodzie Mercedes w163 (skrzynia tiptronic) zdemontowałem silnik wraz ze sprzęgłem hydrokinetycznym, ze sprzęgła wyleciał olej. Skrzynia zostanie zalana nowym olejem i będzie wymieniony filtr w skrzyni wraz z uszczelką pod miskę. Z tego co się dowiedziałem do skrzyni wchodzi 7,5 l oleju. A więc moje pytanie brzmi , w jaki sposób napełnić olej w sprzęgle i w skrzyni ??? Czy mogę zamontować puste sprzęgło czy muszę je zalać olejem. Znalazłem kilka materiałów w których jest różnie opisane. Jak to zrobić żeby było dobrze ??? Czy zalanie sprzęgła całkowicie olejem i montaż sprzęgła do skrzyni w położeniu pionowym będzie dobrze ??? Proszę o odpowiedz.
 • #2
  pawełek3650
  Level 16  
  witam jak sprzęgło po regeneracji to zalewasz olejem czekasz aż się napełni i dolewasz jak używane sytuacja taka sama pamiętaj żeby sprzęgłem trafić w napęd pompy i kup ori filtr i olej różnice w cenie minimalne
 • #3
  swiety1981
  Level 10  
  Zamontowałem sprzęgło z wlanym ok litrem oleju, tak mi polecił warsztat regenerujący skrzynie automatyczne. Czeka mnie teraz odpowietrzenie skrzyni, jak na razie wlałem 5L oleju a resztę po odpaleniu. Tak czy jakoś inaczej odpowietrza się skrzynie automatyczną?