Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofalówka Whirlpool M918

05 Maj 2005 16:42 5026 10
  • Poziom 14  
    Witam mam problemik w mikrofalówce spalił sie bezpiecznik 8A wymieniłem na nowy mikrofala chodzi ale nie grzeje co moze być jeszcze przyczyną????
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 21  
    Mogl pasc magnetron lub zasilacz magnetronu.(magnetron ma swoje godziny pracy )
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 14  
    Po dłuższym przyjrzeniu sie znalazłem w niej jakby łepek od pinezki ("swobodny") co to może być ???
  • Poziom 14  
    A jesli padł ten magnetron to jak go sprawdzić jest jakaś możliwość >???
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Czasem tak a czasem nie mozna sprawdzic. Czesto dostaje zwarcia do masy przy zamych wyprowadzeniach - sprawdz miernikiem na najwyzszym zakresie. Zdarza sie tez ze niby wyglada OK a nie dziala.
  • Specjalista AGD
    Przy zwarciu magnetronu(najczęstsze uszkodzenie) bezpiecznik by długo nie podziałał.
    Sprawdź czy dochodzi zasilanie do pierwotnego trafo.
    Czy wydaje jakiś dźwięk trafo i podłącz amperomierz.
    Po stronie wysokiego napięcia już nic nie sprawdzisz jak nie masz części na podmianę (no może dioda czy nie ma zwarcia).
  • Poziom 14  
    Witam nadal mam problem z ta mikrofalą a mianowicie taki objaw : przy włączonym zasilaniu na wyswietlaczu można ustawić jakieś opcje ale mikrofala nie startuje a niekiedy na wyswietlaczu pojawia sie napis CALL. na pierwotnym nie mam napiecia, a przekażniki nie pracują
  • Poziom 33  
    jagrx napisał:
    Mogl pasc magnetron lub zasilacz magnetronu.(magnetron ma swoje godziny pracy )

Mam pytanie, jaka jest szacowana żywotność magnetronu?
  • Poziom 14  
    Zobacz https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic257709.html , ewentualnie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic258047.html , https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic256819.html . Może to Cię natchnie , bo njakaś przyczyna padnięcia 8A bezpiecznika musi być. A łepek od pinezki, to może być końcówka antenki magnetronu. Odkręcałeś go??
    Uważaj bo są niebezpieczne zabawy, tam je wysokie napięcie. A na kondensatorze może zostać nawet do paru dni 1-1,5 kV. Może dioda jest uwalona (ma przerwę). To trzeba posprawdzać.
    OSTROŻNIE!! Powodzenia.
    gipter

Dodano po 3 [minuty]:

A żywotność magnetronu, to pojęcie względne. Mam kuchenkę od 10-ciu lat, intensywnie eksploatowaną i nic nie grzebałem . A kumplowi wywaliło po 2 latach. Ale tam często zupę zaczynało się grzać z łyżką w środku. Dopiero jak iskrzyło to łapali za wyłącznik. No i któregoś dnia się skończyło, bo magnetron padł.
    gipter
  • Poziom 11  
    Witam
    Dołączam się do rozmowy bo mam bardzo podobny problem z mikrofalą produkcji Ardo. Na co dzień raczej interesuje mnie elektronika samochodowa ale od czasu do czasu trafiają się inne rzeczy jak np. mikrofala. Z uwagą przeczytałem wcześniejsze posty i poniżej piszę co stwierdziłem:
    Objawy usterki: wyładowania elektryczne w przestrzeni roboczej pomiędzy grzałką opiekacza a obudową a po paru chwilach pali bezpiecznik.
    Sprawdziłem:
    -Magnetron- nie wykazuje przebicia na obudowę (zmierzyłem miernikiem)
    Po zciągnięciu osłony nie zauważyłem też wypaleń w okolicy gniazda.
    -dioda wysokonapięciowa raczej dobra, sprawdzona w połączeniu szeregowym z żarówką, wykazuje specyficzne delikatne pulsowanie.
    -diak-nie mam pomysłu jak to sprawdzić
    -kondensator raczej dobry
    Niestety skończyły mi się pomysły jak znaleźć usterkę.
    Ewentualnie chodzi mi po głowie myśl by odłączyć zasilanie magnetronu i sprawdzić czy podczas pracy trafo nadal następuje palenie bezpiecznika. Nie mam jednak pewności co się z tanie z napięciem na przewodach F i FA. Jest to jak wyczytałem parę tysięcy. Być może nie jest to najmądrzejsze. Proszę o pomoc. Dodatkowo chciałem zapytać czy ma znaczenie polaryzacja przewodów przychodzących do magnetronu.

Pozdrawiam
    Marek
  • Poziom 14  
    Przewody od magnetronu możesz odłączyć tylko w bezpieczne miejsce i jeśli objaw pozostanie taki sam to wskazania są na kondensator wysokiego