Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B 1.6 16v nie mogę odpowietrzyć hamulców

maksym183 11 Lis 2014 18:17 2058 15
  • #1 11 Lis 2014 18:17
    maksym183
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z odpowietrzeniem tylnych hamulców Opel vectra B 1.6, ponieważ w tych typach zacisków nie ma odpowietrzników.
    Teraz moje pytanie, jak je odpowietrzyć bo przez przewody się nie da ani przez przód?
    Pomocy.

0 15
  • #2 11 Lis 2014 20:50
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Żartujesz? Jak to nie ma? Może są urwane?

0
  • #3 11 Lis 2014 23:03
    superadministrator
    Poziom 9  

Musisz pojechać na warsztat i tam specjalną maszyne sie podłącza i odpowietrza.

Moderowany przez manta:

Tak... Odpowietrzenie ślepego obwodu za pomocą specjalnej maszyny.

3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Ostrzeżenie.

0
  • #4 12 Lis 2014 17:19
    maksym183
    Poziom 2  

No niestety nie ma. Dzieki za pomoc.

0
  • #5 12 Lis 2014 17:30
    1879006
    Usunięty  
  • #6 12 Lis 2014 21:22
    MARIUSZ R
    Poziom 28  

Dokładnie tak jak pisze Kolega wyżej. Przód to pojedynczy pływający, tył podwójny stały. I każdy ma odpowietrznik. Skoro masz pourywane to albo próba wiercenia i gwintowanie, albo wymiana na inny z odpowietrznikiem. Sporo jest takich zacisków za parę groszy na znanym portalu aukcyjnym. Przy okazji kup od razu przewody hamulcowe od zacisku do przewodu gumowego bo sądzę że nie odkręcisz ich z zacisku.

0
  • #7 12 Lis 2014 22:02
    Jacek79
    spec od auto-elektro

superadministrator napisał:
    Musisz pojechać na warsztat i tam specjalną maszyne sie podłącza i odpowietrza.

["manta"]Tak... Odpowietrzenie ślepego obwodu za pomocą specjalnej maszyny.

3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

Ostrzeżenie.

Ja mam na warsztacie takie http://www.motofakty.pl/artykul/ate-fb-30-s-do-odpowietrzania-hamulcow-1.html urządzenie, wspaniale można nim odpowietrzyć hamulce, nawet z urwanymi odpowietrznikami.
    Kolego MANTA, przydało by się trochę praktyki , a nie odrazu jakieś ostrzeżenia wystawiasz, odpowietrza się przez przewody hamulcowe.

0
  • #8 12 Lis 2014 22:15
    robokop
    Moderator Samochody

Jacek79 napisał:

Ja mam na warsztacie takie http://www.motofakty.pl/artykul/ate-fb-30-s-do-odpowietrzania-hamulcow-1.html urządzenie, wspaniale można nim odpowietrzyć hamulce, nawet z urwanymi odpowietrznikami.
    Kolego MANTA, przydało by się trochę praktyki , a nie odrazu jakieś ostrzeżenia wystawiasz, odpowietrza się przez przewody hamulcowe.

Jakbyś się zastanowił, to może takiego babola byś nie walnął. Cóż ta maszyna robi, oprócz odessania starego płynu? Cudów nie ma, musisz otworzyć w ten czy inny sposób drugi koniec układu żeby powietrze wygonić. Nie ważne czy poluzujesz odpowietrznik, czy przewód hamulcowy przy zacisku.

0
  • #9 12 Lis 2014 22:23
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Maszyna może odessać płyn, to jedna z funkcji.
    Bardziej przydatna jest ta że robi stałe nadciśnienie w układzie, np 1,5bar i pięknie sie odpowietrza, np przez przewód hamulcowy ( oczywiście przy małym myku )
    Przedewszystkim nie jest potrzebna druga osoba , masz stałe ciśnienie i cały czas podawany nowy płyn. Bez niej odpowietrzenie np SBC to koszmar.

0
  • #10 13 Lis 2014 08:37
    manta
    Moderator Samochody

Praktyki... Właśnie ją posiadam i w tym jest Twój problem, gdyż jestem w stanie zweryfikować że piszesz głupoty, zresztą tak samo jak kolega wyżej. Posiadam takie urządzenie, zresztą wciśnięte mi przez hurtownie części w ramach programu lojalnościowego, ale nie ma ono nadprzyrodzonych mocy jakich po nim oczekujecie.
    Reasumując, do chwili gdy założyciel nie znajdzie odpowietrznika, czyli nie otworzy drugiego końca układu, może podłączać co chce, jak chce, ale układu nie odpowietrzy.
    Jedyną prawidłową poradą w tym wypadku powinno być, odszukanie odpowietrznika, wykręcenie urwanego, wymiana aparatu hamulcowego i dopiero odpowietrzenie. A w jaki sposób to ostatnie zostanie zrobione, nie ma już znaczenia.

0
  • #11 13 Lis 2014 20:06
    Jacek79
    spec od auto-elektro

a nie możesz odpowietrzyć przez przewód?

Dodano po 2 [minuty]:

maszyna ma tą zalete, że jest bardzo tania w obsłudze (nie trzeba drugiej osoby do odpowietrzania), zapewnia stały wydatek ciśnienia w długiej jednostce czasu dzięki czemu jest możliwy powyższy sposób odpowietrzenia

0
  • #12 13 Lis 2014 20:07
    robokop
    Moderator Samochody

Jacek79 napisał:

Po pierwsze, to trzeba wiedzieć że tak można.
    Po drugie - trzeba "umić" -czasem zacisk trzeba zdjąć i dać mu młotek w szczęki - dopiero wtedy przewód znajdzie się w najwyższym punkcie.
    A po trzecie, to tak mam rosnące przekonanie, że tego odpowietrzyć się nie da.

0
  • #13 13 Lis 2014 20:10
    1879006
    Usunięty  
  • #14 13 Lis 2014 20:32
    Jacek79
    spec od auto-elektro

Odpowietrzysz, tylko musisz ustawić tak zacisk żeby wejście przewodu było w górnym max punkcie, fizyki nie oszukasz, powietrze pójdzie do góry.

Moderowany przez robokop:

Widzisz, żaden z piszących nie odpowietrzał nigdy samochodu z aluminiowymi zaciskami - gdzie wentyle urywały się hurtowo. Uprasza się o zaniechanie pisania nie na temat w dalszej części wątku. WSZYSTKICH!

0
  • #15 17 Lis 2014 18:12
    maksym183
    Poziom 2  

Już wszystko jest ok. Dla mnie tez to było dziwne że nie ma odpowietrzników. A co się okazało zaciski byly zardzewiałe i nie było widać urwanych odpowietrzników. Wymieniłem zaciski i jest ok. Czemu może się zapalać abs po przejechaniu 5 km. Pozdrawiam

0
  • #16 17 Lis 2014 19:35
    Jacek79
    spec od auto-elektro

należy podłączyć komputer i odczytać błedy

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo