Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ducato 2.5TD - Słabe światła mijania, 6V na wtyczce do żarówki.

Merkaba 11 Nov 2014 18:31 1038 3
lampy.pl
    Merkaba
    Level 9  
    Witam, mam problem z ducatem 1995r 2.5TD. Auto od samego początku miało słabe światła mijania więc wziąłem się za to. Zostały zregenerowane lampy, nowe żarówki Boscha oraz wtyczki, dziś wziąłem multimetr i na wtyczce na mijania jest tylko 6V a wystarczy włączyć drogowe by na wtyczce pojawiło się 12V. Ładowanie poprawne 14.3V, akumulator ma 3 miesiące, auto pali bez problemu.. Może ktoś podpowie w czym może tkwić problem?
  • lampy.pl
    pisula
    Level 15  
    Sprawdzałeś "mase"?
    Wepnij miernik w "plus" żarówki a "minus" weź np z karoserii.
  • lampy.pl
    Kusko13gp
    Level 15  
    Może ktoś zamontował jakiś moduł zamiast świateł dziennych? Tylko takie moduły montuje się na światła drogowe.
    Merkaba
    Level 9  
    Wpinałem się i pod karoserie i pod akumulator żadnej różnicy.
    Ja żadnego modułu nie zakładałem chyba, że poprzedni właściciel coś grzebał.

Dziś przeorałem całą instalacje, jedynie co znalazłem to nigdzie nie podłączony przekaźnik Hella 3SB 004 438-00 Summer, miał on przygotowaną instalację ale nie było ona do niczego podłączona od tak, leżała pod plastikami deski rozdzielczej.
    Przeglądem wszystkie masy, zostały wyczyszczone, nowe śruby lub nakrętki lub zostało zmienione oczko oraz nowa masa i klema akumulatora (klema ołowiowa a przewód 40mm2). Dalej to samo, pozostaje szukać problemu w przełączniku, przekaźniku lub w miejscu rozgałęzienia.