Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AXP CA640O4/5I10NB-K - Po rersecie kamera IP jest niewidoczna

11 Lis 2014 19:03 1920 4
  • Poziom 6  
    Mam już tą kamerę IP AXP CA640O4/5I10NB-K kilka lat i działała bez zarzutu. Od kilku tygodni pojawił się problem - aby wejść na kamerę trzeba było wyłaczyć/właczyć jej zasilanie aby kamera była widoczna w przegladarce i wszystko działało bez zarzutu. Gdy następnego dnia chciałem na nią wejść trzeba było powtórzyć tą operację. Uznałem że coś się wiesza, zresetowałem przyciskiem i od tego czasu po podpięciu na sztywno kablem sieciowym i zmianie parametrów sieciowych karty w komputerze na 192.168.0.1 i pozostałych zgodnie z instrukcją aby ją skonfigurować nie jest widoczna w przeglądarce na adresie 192.168.0.178 - nie wyskakuje okienko do logowania. Dodam, że reaguje na zasilanie, dioda zielona zapala się i wykonuje "ruchy obrotowe" na rozruch. Na tym forum znalazłem informację że w instrukcji jest pomyłka i powinienem uruchamiać ją na adresie 192.168.0.190 ale to również nie pomaga. Moze jakaś podpowiedź ...
  • Poziom 14  
    Zmieniło się IP w kamerce i trzeba użyć programu żeby ją znaleźć w sieci. Program powinien być gdzieś dostępny u producenta.
  • Poziom 6  
    Oczywiście że tak i producent podaje w instrukcji że kamerka powinna powrócić do ustawień fabrycznych tj. adresu 192.168.0.178. Niestety nie jest pod nim widoczna. Udało mi się po podłączeniu na sztywno kablem sieciowym za pomocą programu od producenta BSearch wejść na nią i wszystkie dane adres IP , maska i brama pokazuje tylko zera. Wnioskują, że reset spowodował wymazanie danych a nie przywrócenie do ustawień fabrycznych. Czy da się to jakoś wgrać samemu czy moze to tylko naprawić serwis.
  • Poziom 14  
    Nie mam pojęcia czy samemu. Zwykle jak masz zawartość to na zewnętrznym programatorze ale w tej sytuacji pewnie nic nie zrobisz.
  • Poziom 6  
    O.K. udało się rozwiązać problem. Okazuje się że za pomocą załaczonego programu mozna wgrać żądany IP a przyczyną braku automatycznego logowania się kamery w sieci były problemy z zasilczem. Temat do zamknięcia.