Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony HX50 oraz Sony RX100 - który wybrać?

11 Nov 2014 20:59 1908 2
  • Level 1  
    Witam.

Moje pytanie dotyczy dwóch modeli Sony HX50 oraz Sony RX100.
    Głównie zależy mi na najlepszej jakości dźwięku podczas nagrywania i powiedzcie mi czy, oba modele mają dźwięk stereo? Jeśli tak to jaki 2.1 czy, 5.1?
    Również zależy mi na b.dobrej jakości nagrywania na koncertach. Aparat będzie mi bardziej służyć w nagrywaniu. Tak oglądam testy video na youtube.pl i mam straszny dylemat. Obecnie HX50 można kupić za 965 zł a RX100 za 1680 zł. Czy, warto naprawdę dopłacić te 715 zł?
  • Level 2  
    Cześć.
    Użytkuje aparat hx50 od roku. I powiem tak. Zdjęcia na automacie gdy nie ma słońca i w pomieszczeniach ustawia duże ISO,a od ISO 800 zdjęcia na komputerze nie są wyraźne. Co do nagrywania jest rewelacyjny. Z tym zoom jest świetnie. Zagrane na komputer film oglądamy z wielką przyjemnością. Nagrywam głównie dzieci w ruchu i do tego nadaje się idealnie. Pozdrawiam
  • Level 28  
    Jeżeli zależy ci na dobrym dźwięku to z wewnętrznego mikrofonu w kompakcie go nie uzyskasz.Są tam tanie mikrofony piezzo a nagrane również będą wszystkie dźwięki pracy aparatu.Jeżeli jednak ci zależy i cel uświęci środki ,to zakup sobie coś takiego jak na zam.Fotce.Dźwięk stereo można transponować na 5.1 lub 7.1 nawet w darmowych programach do tworzenia filmów.Ja kiedyś taki rejestrator używałem , tylko olympusa trochę droższy ,efekty były bardzo dobre.

Sony HX50 oraz Sony RX100 - który wybrać?