Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy zestaw głosnikowy, Bench czy warto

troooo341 11 Lis 2014 22:21 1314 15
  • #1 11 Lis 2014 22:21
    troooo341
    Poziom 7  

Tak jak w temacie przymierzam się do zakupu głosników najchętniej 5.1. głosników będę przeważnie używał do słuchania muzyki oraz oglądania filmów,muzyka to głównie hip-hop, rap czyli ważną rzeczą będzie bas, po moich wstępnych oględzinach w okolicy mam bench kho2, ale też mysle powaznie nad creativami g500 te drugie według opinii mają bardzo mocny bas i nie rozczarowują w segmencie muzyki. Prosiłbym o możliwie szybką pomoc

Dodano po 17 [sekundy]:

http://olx.pl/oferta/kino-domowe-5-1-bench-mo...ktywny-centralny-satelitki-CID99-ID6tBBr.html

0 15
  • #2 12 Lis 2014 13:28
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

troooo341 napisał:

Tak jak w temacie przymierzam się do zakupu głosników najchętniej 5.1. głosników będę przeważnie używał do słuchania muzyki oraz oglądania filmów,
    Do muzyki 5.1 jest zbędne. Do filmów natomiast lepiej zastosować dobre stereo niż słabe KD.
    Kupno tego co podałeś jest bez sensu. Po pierwsze to najtańsze zestawiki KD o mizernym brzmieniu. Po drugie zestaw KD który zawiera tylko Dolby ProLogic jest wyrzuceniem pieniędzy. Ani nie będzie dobrego stereo ani dobrych efektów w KD.
    Ile masz na to kasy? Jaki jest metraż pomieszczenia w którym to ma grać?

0
  • #3 12 Lis 2014 15:24
    troooo341
    Poziom 7  

Pokój ma jakieś 4x4 albo 5x5, nie wiem dokładnie, tak mi się wydaje. Właśnie kwota jest problemem, mam do wydania ok +- 300-400zł, nie więcej niż 400. Jestem młody jeszcze się uczę, więc ciężko będzie dozbierać więcej, poza tym mam inne wydatki.
    Najbardziej właśnie zależy mi na basie i dźwięku przestrzennym tzn 5.1, te Creativy podobno nie są złe po 36W na kanał i ten bas 130W. Jestem zielony w temacie i patrzę tylko na specyfikacje, więc jak ktoś się zna niech pomoże.×

0
  • #4 12 Lis 2014 16:13
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

troooo341 napisał:
    dzwięk przestrzenny
    Masz możliwość wykorzystania? Masz filmy w 5.1? Ludzie bardzo często kupują sprzęt 5.1 nie mając ani jednej płyty nagranej w tym systemie. Oczywiście wiesz że w muzyce będą grały jedynie zestawy frontowe?
    troooo341 napisał:
    a te creativy podobno nie są złe po 36w na kanał i ten bas 130w.
    Ale co ma moc do jakości czy głośności dźwięku?
    W przypadku zestawu KD w pokoju 25 metrowym te małe pchły się zgubią.

W tak niskim budżecie, nie ma sensu zastanawiać się nad zestawem KD. Lepiej kupić stereo. Z tanich zestawów 5.1 i tak nie wyciśniesz dobrych efektów KD.

Polecam Ci taki zestaw:
    Wzmacniacz Pioneer A223 (200zł) http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a-223-i4782276477.html
    Nie masz co w tym budżecie myśleć o zestawach podłogowych. Może kupić np.:
    ITT 8091B http://allegro.pl/super-kolumny-itt-hifi-8091b-heco-canton-i4769857157.html
    Tonsilowskie Zg25c http://allegro.pl/kolumny-tonsil-zg-25-c-unitra-do-radmora-i4769738434.html
    Nie licz tutaj na podbarwiony, przesterowany bas z tanich subwooferów. Licz na niezłe brzmienie i miękki pasujący do reszty pasma bas.

0
  • #5 12 Lis 2014 18:03
    troooo341
    Poziom 7  

Zmierzyłem pokój i jest to 4x4, podoba mi się ten zestawik (ITT 8091B) i mieści się w moim budżecie, w muzyce tylko frontowe, myślałem, że nie dałoby się tak zrobić że wszystkie i nie wiem czemu, ale jestem bardziej przekonany do tych Creativów, ten osobny subwoofer trochę robi na mnie wrażenie. Choć jakby się nie dało, to w sumie będą lepsze te polecone od ciebie

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam, że wszystko odtwarzać będę albo z dość starego laptopa albo telewizora (Hyundai smart 39")

0
  • #6 12 Lis 2014 18:12
    phoe
    Poziom 29  

Sub jest w kinie po to, żeby "uderzyć" basem w filmach, a nie żeby ci przy stereo bas dudnił nie potrzebnie.
    Tanie 5.1 będą co najwyżej hałasować, a nie grać.

To co dałeś z OLX, kompletnie się nie nadaje do słuchania muzyki. Musiałbyś szukać czegoś z dużymi frontami, co przy twoim budżecie jest średnio możliwe, co najwyżej by ci wystarczyło na sam wzmacniacz/amplituner KD i to też taki sobie, a nie taki co zagra dobrze w stereo.
    Żeby KD grało dobrze, musisz kupić najlepiej wszystkie kolumny z tej samej serii, a chcąc mieć dobre fronty do stereo, to trochę kosztuje za całość.

0
  • #7 12 Lis 2014 18:15
    troooo341
    Poziom 7  

Na forach bardzo pozytywnie piszą o Creativach, np. "Sam mam już klasyk GigaWorks Pro Gamer 5.1 i jest obłędnie"

0
  • #8 12 Lis 2014 18:22
    phoe
    Poziom 29  

Podejdź sobie do Saturna czy MM i 1-sze lepsze kolumny za 800-1000zł/parę przesłuchaj, zobaczysz POTĘŻNĄ różnicę między nimi, a takim tanim zestawem 5.1.
    Kolumny przede wszystkim grają czysto jak słuchasz głośniej.
    Na pewno mając 400zł na całość, nie kupisz nie wiadomo czego, ale nie będą dużo gorzej grały niż np takie budżetowe Heco Vista 501, które w MM są dużo droższe niż na znanym portalu aukcyjnym, tym bardziej jak ty chcesz do stereo kupować malutkie 5.1. ;)

0
  • #9 12 Lis 2014 19:16
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

troooo341 napisał:

Na forach bardzo pozytywnie piszą o creativach np "Sam mam już klasyk GigaWorks Pro Gamer 5.1 i jest obłędnie"
    Jakich forach? Komputerowych? Takie rzeczy piszą ludzie którzy nie słuchali nigdy sprzętu z prawdziwego zdarzenia.
    troooo341 napisał:
    w muzyce tylko frontowe, myślałem że wszystkie nie dałoby się tak zrobić ze wszystkie
    Muzyka zapisywana jest w dwukanałowym systemie stereo. To 2 źródła dźwięku, nie 5. Jeżeli byś podłączył (skręcając kable na krótko) wszystkie zestawy głośnikowe, stracisz całkowicie scenę i wrażenie przestrzeni. Wbrew temu co piszą na Wikipedii dźwięk przestrzenny nie jest rozwinięciem stereofonii a całkowicie innym systemem.
    Ja Ci propozycję podałem. W 20 metrach, przy odpowiednim ustawieniu będzie dobrze. W muzyce subwoofer jest w zasadzie zbędny.

0
  • #10 12 Lis 2014 21:58
    troooo341
    Poziom 7  

Czyli najlepszym rozwiązaniem będą Wzmacniacz Pioneer A223 i kolumny ITT 8091B będzie czuć bas?

0
  • #11 12 Lis 2014 22:05
    phoe
    Poziom 29  

Będzie całkiem, całkiem, a w przyszłości kolumny na coś lepszego wymienisz ewentualnie.

0
  • #12 12 Lis 2014 22:35
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jak dobrze ustawisz to będzie. Problem w tym że ludzie nie potrafią ustawić zestawów głośnikowych i narzekają że brakuje basu i muszą dokupić subwoofer. Przy dobrze ustawionych zestawach, subwoofer w muzyce jest całkowicie niepotrzebny.

0
  • #13 12 Lis 2014 22:36
    troooo341
    Poziom 7  

I jeszcze takie pytanie, bo jestem zielony w temacie, jak takie głośniki podłączyć?

0
  • #14 12 Lis 2014 23:07
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Zacznijmy od tego, że musisz mieć kable głośnikowe. Na tylnym panelu wzmacniacza masz dwie pary zacisków głośników A na górze i B na dole (w A223). Prawy zestaw podłączasz pod prawy A, lewy pod lewy A.
    Z tyłu obudowy głośnikowej powinno być gniazdo WG2 (zwane czasem DIN2). Będziesz musiał kupić taką wtyczkę, przylutować ją do kabla i podłączyć do gniazda w obudowie.
    Na wzmacniaczu masz ponadto 3 wejścia sygnału: dla gramofonu z wkładką magnetyczną, dla odtwarzacza CD i dla magnetofonu. Każde źródło które nie jest gramofonem lub magnetofonem podłączasz do wejścia dla odtwarzacza CD. Rozumiem że źródłem dźwięku ma być komputer? Jeśli tak będziesz potrzebował do jego podłączenia kabla mini jack - 2x RCA.

0
  • #15 12 Lis 2014 23:25
    troooo341
    Poziom 7  

Nie no aż tak zielony nie jestem tylko właśnie nie wiem jak to będzie z tym gniazdem WG2 ale to już bedziecie mnie instruowac jak będę je miał, mam okazje kupić te głośniki+wzmacniacz za 320zł nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto?

0
  • #16 13 Lis 2014 00:03
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

troooo341 napisał:
    mam okazje kupić te głośniki+wzmacniacz za 320zł nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto?

Jeżeli sprzęt jest w 100% sprawny to nie będą. Powinno to grać dobrze. Obudowy głośnikowe są oczywiście do drobnych poprawek, ale to kwestia szpachlówki do drewna, bo ten odpadnięty róg powodować będzie utratę szczelności. Dodatkowo będziesz musiał uszczelnić obudowę od wewnątrz, ale to już są groszowe sprawy.
    troooo341 napisał:
    tylko właśnie nie wiem jak to będzie z tym gniazdem WG2
    Kupujesz taki wtyk http://www.eltronix.pl/products/6325/wtyk-glosnikowy-wg2-skrecany i wszystko załatwione.

0