Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Edimax EW-7206APg - Po konfiguracji jako Repeater bardzo słabe transfery.

11 Nov 2014 23:01 1875 8
 • Level 8  
  Witam. Mam dość leciwego AP Edimax EW-7206APg który wiele lat pracował w tandemie z routerem Netgear DG834Gv4. Był konfigurowany przez osobę trzecią i używany piętro niżej jako repeater. Teraz po przejściu na vdsl Orange 80Mb dał swojego FunBoxa no i próbuję pod niego ponownie skonfigurować AP. Ustawiony jest jako Universal Repeater. Poniżej zrzuty z dokładnymi ustawieniami. Wszystko byłoby dobrze gdyby prędkości były znośne. Teraz gdy Funbox jest za ścianą transfer bezpośredni to ~40Mb (testuję telefonem i aplikacją speedtest.net z zawsze tym samym serwerem) Gdy telefon połączy się przez AP transfer downloadu skacze od 2Mb do 6Mb (6 uzyskałem tylko raz, często też aplikacja wywala komunikat o problemach z siecią i nie robi pomiaru. Strony internetowe też wtedy nie działają.) Upload zazwyczaj 2Mb. Wifi Analyzer wskazuje -65dBm. Jak podłączyłem AP na parterze internetu brak. Tłumienie -75 dBm. Prędkość bezpośrednia z FunBoxem na parterze Download ~15Mb Upload 8Mb. Czy coś źle skonfigurowałem czy o co może chodzić, że tego internetu praktycznie w ogóle nie ma na AP? Jestem świadomy, że ten AP jest stary, ale tam na dole wystarczy spokojnie te max co on może z siebie dać. Chodzi o stabilny zasięg.

  Funbox <bezprzewodowo> Edimax <bezprzewodowo> urządzenia na parterze (laptop i telefony)

  Ustawienia Edimax

  Edimax EW-7206APg - Po konfiguracji jako Repeater bardzo słabe transfery. Edimax EW-7206APg - Po konfiguracji jako Repeater bardzo słabe transfery. Edimax EW-7206APg - Po konfiguracji jako Repeater bardzo słabe transfery. Edimax EW-7206APg - Po konfiguracji jako Repeater bardzo słabe transfery.

  W funboxie nic nie przestawiałem. Jeżeli potrzeba będzie jakieś SS z niego to nie ma problemu.


  Przeczytałem dużo tematów z tym AP jednak większość jest niedokończona przez autorów którzy obcinają wątek i nie odpowiadają na dalsze pytania osób chcących pomóc.

  Gdyby z tym Edimaxem nie wyszło może można by tego Netgeara jako AP ustawić?

  Pozdrawiam.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  Repeater to kiepski pomysł w takiej sytuacji.
  Podany Edimax na WiFI w trybie G, czyli standardow maksymalny transfer wynosi ~20 Mb/s.
  Jako repeater połowę tego ~10 Mb/s.

  Wklej jeszcze obrazek z programu inSSIDer z listą widocznych sieci WiFi.

  Podłącz dodatkowy AP przewodem, ewetualnie przez adaptery PLC/HomePlug.
 • Level 8  
  20Mb/s jeszcze by uszło, ale 10Mb/s to zdecydowanie za mało. Więc co byś mógł zaproponować, jakie urządzenie, aby poprawić zasięg na niższej kondygnacji? W pomieszczeniu gdzie jest laptop jest jeszcze ok ponieważ nad tym pomieszczeniem znajduje się pokój z FunBoxem, ale idąc wgłąb zasięg ginie natychmiast. Przewodem nie mogę puścić, bo bym musiał jakoś robić dziurę na niższe piętro, a nie widzi mi się to dla jednego kabla. Druga sprawa - w okresie letnim Edimax był przenoszony z dołu na piętro i przedłużał on sygnał na ogród. Fajnie byłoby mieć tę mobilność dla nowej konfiguracji. Jestem w stanie zakupić nowe urządzenie które zda tu egzamin i będzie przedłużać zasięg wi-fi z dobrą prędkością.

  Edimax EW-7206APg - Po konfiguracji jako Repeater bardzo słabe transfery.


  Myślałem nad tymi adapterami, ale do nich musiałbym w raz coś podłączyć co stworzyłoby sieć wi fi. Więc dodatkowe koszta rosną. Tak samo jakbym puszczał w/w kabel.  Nawiasem zapytam, skoro mój telefon ma 802.11n to dlaczego osiąga on, dotykając praktycznie FunBoxa, max 40Mb/s? Nie powinien szybciej? Ale to tak przy okazji pytam.

  Dzięki za pomoc.
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  40 Mb/s dla telefonu to bardzo dobry wynik.

  Możesz zastosować 2 AP lub AP z dwoma radiami np. g.duo.
 • Level 8  
  Mógłbyś troszkę jaśniej opisać proponowane przez Ciebie rozwiązanie? Czym ten g.duo różni się od posiadanego przeze mnie AP?
 • Network and Internet specialist
  Tak jak kolega napisał w trybie repeater ten Edimax używa jednego radia do odbioru sygnału z funBoxa i dalszego rozgłaszania po WiFi. To mało stabilny, zawodny i zwalniający sieć tryb. G.DUO to router posiadający dwa radia w jednej obudowie. Jednym pracującym jako AP Client będzie łączył się po WiFi a drugim jako AP siał dalej. Wada , pracuje tylko w G, prędkość do 20Mb/s. Dlatego polecam zastosowanie jak już chcesz bez kabli czy transmiterów zastosować zestaw dwóch routerów. Jeden WR-743 ustawiony jako AP Client i połączony z nim po LAN WR-740 jako AP.Prędkości około 40-50Mb/s. Jeśli chcesz szybciej to musisz wykorzystać coś z pełnym N. tutaj wybór jest jeden. Zakup 2 sztuk 8Level WRT-300. Jeden konfigurujesz jako AP Client http://digileaks.pl/1624-klient-ap-w-wrt-150/ a drugi jako AP http://digileaks.pl/3041-mini-poradnik-tryb-ap-w-wrt-150-smart/ Poradnik dotyczy WRT-150 ale analogicznie robisz to na WRT-300. Koszt okoo 150 zł. Dwa używane kupisz na Allegro za 94 zł.
 • Level 8  
  Aha, no to teraz już rozumiem o co chodzi i w czym problemy. Odbieranie i wysyłanie dalej przez jedno urządzenie obcinało prędkość, bo urządzenie musiało zbierać sieć i rozsyłać ją dalej na "jednym radiu", było też przez to niestabilne. Więc jeżeli chcę odbierać bezprzewodowo i dalej bezprzewodowo je puszczać muszę mieć dwa urządzenia i spiąć je kablem. Ten 8Level WRT-300 wygląda ciekawie, bo koszta tyle co Tplinki, a obsługują pełne N.

  Wersja bez kabli wygląda tak

  FunBox <wifi> 8Level WRT-300 jako klient ap <kabel> 8Level WRT-300 jako ap <wifi> laptop/telefon.

  I wszystko będzie szybko i stabilnie chodzić? Pamiętam, że po połączeniu się z Edimaxem (jeszcze za czasów adsl i Netgeara) miałem problemy z prędkością i zrywaniem połączenia.

  A jeszcze zapytam z ciekawości, bo przejrzałem tę stronę digileaks. Mianowicie 8Level WRT-300 też można ustawić jako repeater i jak to by działało na nim? Też tak słabo i niestabilnie jak na Edimaxie, czy ten świeższy i szybszy sprzęt jakoś lepiej radzi sobie z tą funkcją? Rozumiem, że transfery by musiał obciąć, ale jego 300mbps może nie byłoby tak odczuwalne przy moim 80mbps. Jeżeli również nie warto to dlaczego?
 • Network and Internet specialist
  No ogólnie teraz dobrze odrobiłeś lekcje. Jesli chodzi o repeater na WRT-300 to musisz wypróbować. Ogólnie wszystkie działają na znanej już ci zasadzie i mają związane z tym wady czyli niestabilność i cięcie prędkości. Na repeaterze z WRT-300 uzyskasz po WiFi pewnie około 50Mb/s. Jak nie spełni oczekiwań dokupisz drugi.
 • Level 8  
  Witajcie ponownie. Odświeżę swój temat ponieważ chciałem właśnie zakupić WRT-300, ale nigdzie nie są dostępne. Czy jest to spowodowane tym, że wyszedł już jakiś następca? W sklepach też pusto.