Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra A co to za znaczek

moddyy 05 Maj 2005 17:28 1329 7
  • #1 05 Maj 2005 17:28
    moddyy
    Poziom 21  

dziś widziałem vektre A z 1994 1.6 benzyna na błotniku za przednim kołem miała taki mały znaczek z kolorowymi paskami

żółty-czerwony-niebieski

prosze aby ktoś pomógł rozszyfrować co ten znaczek mówi o samochodzie

• #3 05 Maj 2005 21:48
    bj86
    Poziom 14  

Może jakaś limitowana seria, albo poprzedni właściciel miał takie poczucie estetyki że sobie nakleił ;)

• #4 05 Maj 2005 22:22
    Hugo333
    Poziom 14  

ten znaczek to emblemat ozdobny i nic więcej - gdzieś czytałem o tym znaczku, ale nie pamiętam gdzie.

• #6 06 Maj 2005 10:44
    genewa
    Poziom 12  

Witam

ten znaczek oznacza silnik C16NZ(2) o zmniejszonej emisji szkodliwych spalin. Moc jego została obniżona z 75 do 71 KM.

Pozdrawiam
    Marek

• #7 06 Maj 2005 19:27
    moddyy
    Poziom 21  

@ genewa

jakie zmiany sa w nim w porównaniu do zwykłego c16nz

czy sa na tyle znaczne aby wystąpił problem ze zdobyciem części do tego silnika

• #8 09 Maj 2005 08:31
    genewa
    Poziom 12  

Witam,

Poniższy opis dotyczy silnika, który jest oznaczony na klapie bagażnika zieloną literką "i".
    Informacja ta jest zapożyczona ze strony http://astra.autokacik.pl/

"Jest to silnik 8-zaworowy, z jednopunktowym wtryskiem paliwa Multec firmy Delco-Remy. Silnik ten o oznaczeniu X16SZ był stosowany od lutego 1994. Powstał przez zmodyfikowanie silnika C16NZ tak, by spełniał normy czystości spalin 94/12/UE. Zastosowano układ recyrkulacji spalin (dokładniej 3% spalin), załączany w zależności od obciążenia silnika, oraz wprowadzono wdmuch powietrza pompą do kolektora ssącego podczas nagrzewania silnika.
    Silnik X16SZ posiada czujnik spalania stukowego oraz zapłon bezpośredni (DIS - ang. Direct Ignition System). Nie ma rozdzielacza zapłonu, napięcie do świec zapłonowych jest dostarczane bezpośrednio z dwóch cewek zapłonowych sterowanych przez moduł zapłonowy. Jedna cewka wytwarza iskrę jednocześnie w cylindrze pierwszym i czwartym, a druga - w drugim i trzecim."

Pozdrawiam
    Marek

PS. Nidgy nie widziałem tego silnika na żywo w Vectrze, ale przypuszczam że chyba o ten silnik chodzi.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo