Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

M-Audio 150W Sub - Dwie przerwane ścieżki,zimny lut diody Zenera, sterujące...

12 Lis 2014 09:41 612 1
  • Poziom 23  
    Tak dziwnego uszkodzenia jeszcze nie spotkałem - opis w temacie , ale jeszcze : na końcówkach 5200 i 1943 wszędzie minus 40 V z małymi różnicami . Wylutowałem końcówki - sprawne? Płytka w dwóch miejscach przegrzana - dalej szukać uszkodzeń , czy wymienić uszkodzone ?
    Kondensatory nie wybrzuszone . Diody dobre . Rezystory też . Naprawiam dużo sprzętu ale wzmacniacz subwoofera pierwszy raz . Może ktoś mi poda namiary na schemat a, będzie mi łatwiej dojść do źródła uszkodzenia . Dioda zielona świeci . Bezpieczniki nie były spalone , przekaźnik nie wyłącza zasilania na końcówki . Sprawne końcówki i miały wszystkie zasilanie w minusie względem masy i się nie uszkodziły ? D667 zwarcie baza-emiter . B647 zwarcie kolektor-baza .
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    Kiedy usunąłem przerwy na przerwanych ścieżkach dioda zasilania świeciła na zielono pomimo zwartych tranzystorów sterujących . Przed tym przekaźnik odcinał zasilanie po kilku sekundach . Teraz wymieniłem sterujące na nowe i po kilku sekundach z zielonej przechodzi na żółtą . W głośniku nic nie słychać . Sprawdziłem go baterią 9V wychyla się membrana w obie strony i wydaje dźwięki .