Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica AWST10L po kilku minutach prania wyświetla się błąd

G22mat 12 Lis 2014 11:16 2478 4
  • #1 12 Lis 2014 11:16
    G22mat
    Poziom 2  

Witam . Mam problem z pralką Amica AWST10L. Po kilku minutach prania włącza się błąd płukanie extra-żółty wyłączenie wirowania -żółty start pauza czerwony. znalazłem na innych postach że to może być błąd silnika ale silnik chodzi prawidłowo.Zauważyłem że po odpięciu grzałki,a dokładnie czujnika temperatury pralka chodzi normalnie więc kupiłem nową grzałkę lecz nic nie pomogło dalej wychodzi ten sam błąd.W tej chwili po nalaniu ciepłej wody pralka pierze normalnie(z odłączoną grzałką) tylko po zakończeniu ostatniego wirowania zamiast odblokować drzwi wyświetla błąd: wyłączenie wirowania -żółty
    start pauza- czerony
    zasilanie - żółty
    Po zresetowaniu błędu drzwiczki się odblokowują.
    Z moich przemyśleń wynika że to pewnie wina sterownika.Bardzo proszę o poradę co może powodować te błędy i czy w ogóle opłaca się ją naprawiać

1 4
  • Pomocny post
    #2 12 Lis 2014 18:42
    january wietrzyk
    Poziom 18  

Witam. Trzeba wymienić duży kondesator 2,2 uf.

1
  • #3 12 Lis 2014 18:59
    skryn
    Admin grupy AGD

january wietrzyk napisał:
    Witam. Trzeba wymienić duży kondesator 2,2 uf.

Należy przed tą czynnością zmierzyć faktyczną pojemność owego kondensatora, żeby nie pchać się w bezsensowną wymianę. Te kondensatory akurat charakteryzują się dobrą jakością i trwałością, choć i tak zdarzają się uszkodzone... :wink:

0
  • #4 13 Lis 2014 13:43
    G22mat
    Poziom 2  

Dziękuję za podpowiedź spróbuję wymienić ten kondensator.

0
  • #5 20 Lis 2014 13:02
    G22mat
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za podpowiedź rzeczywiście kondensator był uszkodzony, po wymianie pralka chodzi bez żadnych problemów. :D

1