Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A4 1.8 ADR - Przepalający się bezpiecznik nr 34

YoGii 12 Nov 2014 12:30 2772 3
    YoGii
    Level 9  
    Witam Forumowicze

Mam o to wielki problem ze swoją Audiolą, otóż gdy chce odpalic auto to automatycznie przepala mi bezpiecznik 34. z Opisu bezpiecznikow wynika ze to jakies (sterowanie silnikiem) ale z tego co sie juz zorientowalem po necie to moze to byc bezpiecznik od pompy paliwa. Najdziwniejsze jest to ze jak wlaczam sam zaplon to sie nic nie dzieje, dopiero w momencie uruchomienia silnika wywala"korek":/ nie mam juz sil ani wytrzymalosci do tego skurw...na. Dodam jeszcze ze nie ma zadnej zależności bo czasami odpali od strzala bez problemu a czasami tak jak wczoraj np. spalilem z 7 bezpiecznikow od 5A do 30A i nic, nie odpali:/ Najgorsze jest to ze na VAG-u "0" bledow, rece juz mi opadają.... najlepsze chyba rozwiazanie to 5l paliwa i dobra zapalniczka:):D Z góry WIELKIE Dzieki za wszelkie podpowiedzi, sugestie i checi pomocy <beer> !
    kamiloooxxx
    Level 11  
    A może gdzieś zwarcie jest ? kable nie zawsze się dotkną, a jak już się dotkną to pali bezpiecznik. Sprawdzić możesz wiązki, ale to tylko moja sugestja niech ktoś się jeszcze wypowie co sądzi o tym pomyśle.
    Jacek79
    Level 37  
    weź miernik cęgowy i sprawdz po wiązkach gdzie masz to zwarcie - tak jest najprościej
    YoGii
    Level 9  
    Dzieki koledzy za zainteresowaniem tematem. Po przewertowaniu netu od deski do deski doszedlem do wniosku ze to moze pompa paliwa sie zaciera i robi zwarcie(wiele takich przypadkow chlopaki opisuja w internecie), lecz dzisiaj po "testach" stwierdzilem ze to napewno nie wina pompy! Odlaczylem kostke od pompy i sprobowalem odpalic samochod bez pompy i bezpiecznik 34 dalej sie palil:/ podnioslem maske przyjrzalem sie dokladniej wiazkom elektrycznym i ku mojemu zdziwieniu i zaskoczeniu znalazlem chyba przypadkiem przyczyne mojego problemu....otoz nie wiem jak ale przecieraly mi sie kabeleki elektryczne w "peszelku" od pierwszego wtryskiwacza, na pierwszy rzut oka nic nie bylo widac, dopiero jak ten "peszelek" troche sciagnalem na dol to zobaczylem ze sa dwa kabelki lekko przetarte:) Jak narazie probowalem odpalac samochod z 10 razy na zimnym i cieplym silniku i odpukac ani razu nie wywalilo mi "korka"! wiec mam nadzieje ze bedzie juz dobrze:)

Dodam jeszcze dla potomnych ze po przegladnieciu roznych str. i for audi bezpiecznik 34 jest wiekszosci przypadkow opisanych jako "Sterowanie Silnikiem" dopiero gdzies na forum VW znalazlem ze to " Sterowanie Silnikiem, Wtryskiwacze" ! :)

Pozdrawiam