Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel monterey 1998r - schemat sterowania silnikiem

Siekier81 12 Nov 2014 13:58 2400 13
IGE-XAO
    Siekier81
    Level 17  
    Witam.Poszukuję schematu elektrycznego silnika do opel monterey 3.0tdi.1998r.Może ktoś pomoże?
  • IGE-XAO
    Siekier81
    Level 17  
    witam ponownie.Mam pytanie czy zmieniał ktoś sterownik silnika w takim aucie.Czeka mnie wymiana na drugi(używany) i zastanawiam się nad immo czy jest w tym sterowniku?Pytam gdyż po odpięciu puszki immobilaizera blokuje mi rozrusznik.Być może nie ma w tych sterownikach immo?
  • IGE-XAO
    Siekier81
    Level 17  
    Witam.Mam do znawców tematu pytanie.Jakie powinno być ciśnienie oleju na listwie rail przy rozruchu aby sterownik puścił napięcia na wtryski.Ja mam przy rozruchu do 1.5 Mpa.Nie wiem czy to nie za mało?Generalnie nie otwiera wtrysków i auto nie pali.Brak błędów w silniku.Dodam że na plaku łapie.
    ociz
    Moderator of Cars
    Masz tam CR i nie piszesz że schemat powyżej nie jest właściwy?
    Minimalne ciśnienie w starszych CR to zazwyczaj 1,8Mpa.
    Siekier81
    Level 17  
    nie wiem czy przez to że mam 1.5 sterownik nie puszcza wtrysków?Generalnie siedzi już w tym aucie druga pompa wysokiego ciśnienia a on dalej nie pali.
    Siekier81
    Level 17  
    nie wtryskiwaczy narazie się nie czepiam.Liczyłem na to że ktoś wie konkretnie jakie musi być minimalne ciśnienie listwy aby zasterowało wtryski
    Siekier81
    Level 17  
    no nie pozostaje mi nic innego jak zamówić drugi sterownik i zobaczyć co się będzie działo dalej.Już kończą mi się pomysły z tym autem.Pewnie będzie jeszcze przeprawa z immo na drugim sterowniku?
    Siekier81
    Level 17  
    Panowie mam jeszcze takie pytanko.Może wie ktoś czy można założyć sterownik silnika z numerem 8093760892 do tego auta.Obecny sterownik ma numer 8093760893.Jak widać różnica jest w ostatniej cyfrze.Może ktoś wie w czym tkwi różnica?
    kida
    Level 12  
    Podam Ci nr oryginałów

nr części GM / nr katalogowy OPEL
    16266699 / 62 37 024 zamienia się na ten poniżej
    9363139 / 12 37 435 również zamienia się na ten poniżej
    9376089 / 62 37 078

Numery które podałeś będą raczej z ISUZU
    ociz
    Moderator of Cars
    To jest przecież bardziej Isuzu niż Opel. Oplowskie silniki też miały, ale akurat nie ten.
    Siekier81
    Level 17  
    witam po małej przerwie.Mam pytanko do znawców tematu który scalaczek trzeba przelutować w sterowniku silnika aby immo zagadało.Zakupiłem drugi sterownik silnika ale mam błąd blokady.Mam tam w środku 29F200 ale nie jestem pewien czy akurat tam jest zapisany.Może ktoś przerabiał już ten temat i coś podpowie?