Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL - 32EX500 - Nie widzi zewnętrzrnego dysku twardego

Czarx_xC 12 Lis 2014 14:38 1089 3
  • #1 12 Lis 2014 14:38
    Czarx_xC
    Poziom 8  

Witam,

Posiadam TV (nazwa w temacie) i nie mogę podłączyć zewnętrznego dysku twardego. Dysk to WD My Passport Ultra (1TB). Podłączam do USB (mam tylko 1 port) i nic (lampka świeci ciągłym światłem, czyli dysk jest bezczynny). Do tego samego portu wkładam jakąkolwiek pamięć USB i wszystko jest OK (wykrywa natychmiast).

Dysk podłączałem do różnych komputerów i chodzi bez zarzutów.

O co chodzi ??? jestem zielony w tych sprawach. Czytałem trochę o tym na forach, ale to co jest opisywane na forach to dla mnie czarna magia ... :-)

Proszę o pomoc i proste wytłumaczenie co robić ??? Na dysku mam już ponagrywane różne filmy.

0 3
  • #2 12 Lis 2014 15:21
    irekr
    Moderator

Włoż do kompa ten pendrive USB który jest obsługiwany przez odbiornik i we właściwościach sprawdź czy jest to system pamięci FAT czy NTFS. Następnie sprawdź jak masz ustawiony dysk twardy - na FAT czy na NTFS - analogiczną metodą. To pierwszy krok, być może masz inne systemy na pamięci USB a inny na HD.
    Z tego co pamiętam to w zależności od modelu i wersji softu w 32EX500 może być różnie...

Popatrz tez tutaj:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/53704-sony-ex500-problem-z-usb.html

0
  • #3 13 Lis 2014 10:18
    Czarx_xC
    Poziom 8  

OK, dzisiaj wieczorem spróbuję.
    Jeżeli są inne to co wtedy ??? Co mam zrobić ???

Jak pisałem wcześniej mam już na dysku zapisane dane i nie chcę ich stracić podczas tych operacji.

0
  • #4 13 Lis 2014 10:23
    irekr
    Moderator

Jeżeli format masz odmienny to nie zostaje nic innego jak przekopiować na nośnik akceptowalny.
    Trzeba to wszystko sprawdzić. Krok po kroku...
    Popatrz na ten link, tam jest uwaga odnośnie zasilania wyniesionego dysku...

0