Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C5 - 1.8T AWT - wymiana napinacza łańcucha rozrządu

marian19841 12 Lis 2014 17:37 5637 7
  • #1 12 Lis 2014 17:37
    marian19841
    Poziom 12  

Witam!
    Szykuje się do wymiany napinacza rozrządu w silniku 1.8T AWT, pytanie moje brzmi - jakiej firmy napinacz kupić, bo czytam po różnych forach i juz sam nie wiem.

Chciał bym cały zestaw żeby nie płacić za przesyłkę parę razy, znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/show_item.php?item=4786137947

I teraz następne pytanie czy to nie jakaś podrubka?

A może lepiej poprostu kupić jakiejś innej znanej firmy jak SWAG lub coś innego dobrego.
    Nie jest to tania żecz i wolę poznać wszystkie za i przeciw.

Moderowany przez T5:

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

1 7
  • #2 12 Lis 2014 18:39
    coperfild
    Poziom 31  

To na pewno podróbka , zobacz ile kosztuje oryginał .Miałem kiedyś niezłą jazdę z tym napinaczem , nie wiem co to za firma kosztował coś koło 450 zł. dobrze że kupiony w sklepie i poszedł do zwrotu , a auto do dzisiaj śmiga na oryginalnym.
    Po nagrzaniu wywalał błąd , coś chyba z synchronizacją i auto dziwnie pracowało na wolnych obrotach , nie wiem może to tylko ja miałem pecha.

0
  • #3 12 Lis 2014 18:49
    marian19841
    Poziom 12  

No widzisz, a już o mały włos bym go dzisiaj kupił. A co myslisz o SWAG-u, może tego nie podrabiają, chociaż słyszałem że są jakieś dwie fabryki jedna w Niemczech a druga w Chinach i tych z Chin lepiej omijać, ale z kąd wiedzieć która to która?
    W serwisie taki napinacz to koło 2000zł a tyle nie dam, na razie tylko słychać delikatnie, nic się nie dzieje, ale ja jestem taki że ma być wszystko na swoim miejscu i muszę się za to wziąść. Teraz z tymi częściami to jest dobry mexyk

0
  • #4 12 Lis 2014 19:26
    coperfild
    Poziom 31  

Kolego najlepiej poczytaj na forum VW,Audi na pewno mają jakieś sprawdzone firmy . Dzisiaj trzeba uważać wszystko śmierdzi chińszczyzną . Napisz po wymianie co kupiłeś może się przyda. Powodzenia.

0
  • #5 12 Lis 2014 19:49
    manta
    Moderator Samochody

Akurat tu, dobrze pracuje tylko oem.

0
  • #6 13 Lis 2014 09:54
    marian19841
    Poziom 12  

Mam jeszce jedno pytanie, auto ma 188tys km, może pomogła by wymiana ślizgów na nowe i nowy łańcuch, wtedy może by ucichło, Odgłos spod pokrywy nie jest aż tak głośny jak słyszałem to w innych 1.8, co wy na to?
    Błędów narazie nie pokazuje, poza tym że słychać łańcuch nic mu nie dolega.

1
  • #7 13 Lis 2014 20:25
    coperfild
    Poziom 31  

Zawsze możesz spróbować , na pewno nie zaszkodzi. Kolego jesteś pewny że ma 188 tyś ,
    u mnie w audi było 250 tyś i słyszałem go tylko przy odpalaniu.

0
  • #8 13 Lis 2014 20:43
    marian19841
    Poziom 12  

Jestem pewien tych kilometrów bo kupiny z pierwszej ręki w Niemczech + serwis do końca w VW/AUDI + sprawdzona cała historia w VW.
    Spróbuje nagrać może dzwięk tego odgłosu, może one tak chodzą a ja jestem przewrażliwiony, u mnie przy odpaleniu nic nie słychać dopiero jak się maskę podniesie to troszke słychać jak by łańcuszek. Na ciepłym nie sprawdzałem.
    Dzwoniłem do serwisu i cena mnie zabiła 2280zł w VW, łańcuch 380zł, na allegro brak SWAG-a, w sklepach pytałem też nie ma, może ktoś ma namiar na napinacz SWAG w dobrej cenie?
    Czytałem też że ktoś tak jeździł ponad 2 lata i jeździł, he, może tak ma być.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo