Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dolmar 100(033) - Przedziurawiony zbiornik paliwa

shinto 12 Lis 2014 17:53 918 0
  • #1 12 Lis 2014 17:53
    shinto
    Poziom 18  

Trafiły do mnie 2 pilarki Sachs Dolmar 100 model 033, obie z tym samym uszkodzeniem. Ktoś z serwisantów w celu naprawy demontował rękojeści w obu pilarkach. Przy ponownym montażu najwyraźniej została pomylona kolejność śrub mocujących przechodzących przez gumowy amortyzator i plastikowy cylinderek. Efekt nieciekawy, w obu pilarkach cienkie ścianki zbiornika zostały przedziurawione na wylot co spowodowało wyciek paliwa. Naprawę rozpocząłem od prób zaklejenia. Pomogło na okres dwu tygodni po czym klej odspaja się od plastiku i znów przeciek. Żywica to samo. Próba spawania plastiku w tym miejscu (wąskie i mocno zagłębione) nie przynosi efektu, ale ponieważ mam kilka lutownic wpadłem na pewien pomysł... Ściąłem pod kątem prostym grot lutownicy szlifując go cylindrycznie do średnicy około 3mm na długości około 1cm. Przygotowałem sobie skrawki plastiku z uszkodzonej obudowy piły, i następnie rozgrzaną lutownicą mocno wpychałem je do otworu po wkręcie. W ten sposób zalałem plastikiem cały otwór po wkręcie.Następnie cienkim wiertłem przewierciłem go ponownie na głębokość około 2mm mniejszą niż wynosi grubość ścianki w tym miejscu. Następnie próba szczelności, wypełniłem zbiornik naftą szczelnie go zakręcając. Brak oznak przecieku i parowania. Zamontowałem zbiorniki w pilarkach zwracając szczególną uwagę by nie popełnić tego samego błędu. Obie pilarki działają już około 2 miesiące czasu. Właścicele nie informują o pojawieniu się przecieków. Ważne -przy zaklejaniu należy zachować maksimum staranności uważając by każda kolejna warstwa została dokładnie przetopiona z poprzednią oraz bocznymi ściankami.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów