Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C3 1,4 hdi - Auto w trakcie jazdy gaśnie

davidstar 12 Nov 2014 18:56 5829 10
    davidstar
    Level 13  
    Witam
    Mam taki problem - usterka typowo elektronicza. Jade autem i bez przyczyny auto nagle gaśnie. Aby ponownie odpaliło trzeba zatrzymac samochód, wyciagnąć kluczyk ze stacyjki, odpalić ponownie i jedzie dalej normalnie i po takim czyms nie zapisuje się zaden błąd w komputerze. I auto po tym jak zgasnie to nawet jak w trakcie jazdy szybko wyciagnąc kluczyk i ponownie włozyc nic to nie da , trzeba sie zatrzymac. Auto to citroen C3 silnik 1,4 hdi .
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    ozi-77
    Level 16  
    Podłącz się pod kompa i zobacz jakie ma błędy. Tak 'na oko' to może być czujnik ciśnienia na rampie.
    davidstar
    Level 13  
    No własnie podłączali sie i nie wykazało zadnych błędów!:D
    Mozna im zostawic auto i niech jeżdzą do momentu az zgasnie i niech diagnozują ale jakie jest pradopodobieństwo ze im zgasnie akurat w trakcie jazdy tam u nich? A jak się nic nie wydarzy to nawet nie chce wiedziec jaki rachunek wystawią!
    davidstar
    Level 13  
    Podpinali sie pod komputer w serwisie citroena. Tyle wiem. Jestem raczej laikiem :) no i o co chodzi z tym czujnikiem na "RAMPIE"? Kolega moze to troche doprecyzować bo nie wiem o co za bardzo chodzi ..
    ozi-77
    Level 16  
    Skończ ściemniać że byłeś w serwisie i nie wiedzą co jest grane, coś mi tu nie gra.
    davidstar
    Level 13  
    Czytaj ze zrozumieniem ... błąd wyskoczy ale trzeba go zbadać na gorąco! Nie wiem czy w trakcie jazdy go podpinaja pod komputer jakis przenosny czy jak, jeżdza z tym do momentu az zgasnie. Nie wiem. ale kto da gwarancje ze im zgasnie np jutro jak będą jezdzić? On nie gasnie regularnie, raz 3 dni jezdzisz i nic a raz 8 razy pod rząd jednego dnia gaśnie. Daruj sobie teksty o ściemnianiu. Pewnie, że mógłbym zostawić w serwisie i niech jeżdżą, ale to taka jazda to nie za darmo tym bardziej ze nic mogą nie ustalic! Dlatego napisałęm tutaj, bo przyczyn moze byc wiele, a najgorsze jest to ze komputer nie pokazuje błędu!
    ozi-77
    Level 16  
    Kolego jeżeli piszesz że wyskoczy błąd to musi być on zapamiętany w komputerze, a po drugie to podłączenie pod komputer to nie tylko sprawdzenie i wykasowanie błędów ale tak że podgląd parametrów silnika. Jeśli twierdzisz że byłeś w serwisie i nie dają rady podjedz do innego serwisu może mają lepiej doświadczonych mechaników.
    ALANAUTO
    Level 2  
    Davidstar, czy zdiagnozowałeś problem? Mam identyczną sytuację w 2.0 HDi .
    sebap
    Level 41  
    Diagnozuje się tym czym powinno diagnozować Citroena czyli interfejsem Lexia.
    ALANAUTO
    Level 2  
    Pytanie kierowałem do Davidstara czy zdiagnozował problem (czyt. ustalił przyczynę), a nie do osób z odkrywczymi radami, aby podłączyć auto pod komputer lub czym się podłączyć.