Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Świruje po podłączeniu do konwertera/przejściówki

Mr98Wiktor 12 Lis 2014 19:02 747 2
  • #1 12 Lis 2014 19:02
    Mr98Wiktor
    Poziom 2  

A więc mam taki problem. Chciałem podłączyć 2 monitory pod jeden komputer. Oba monitory posiadają złącze D-SUB. Jeden jak zwykle był podłączony do wejścia D-SUB karty graficznej. Będąc w sklepie kupiłem konwerter sygnału z HDMI na D-SUB. Podłączyłem konwerter do grafiki pod HDMI i podłączyłem do niego drugi monitor. Wszystko gra, bios się wczytał, ale podczas ładowania systemu na monitorze podłączonym przez konwerter (czy przejściówkę) obraz zaczyna migotac, pojawiają się zielone paski pionowe i poziome, i w momencie przejścia do miejsca wpisywania hasła monitor gaśnie, drugi również. Następnie wyłączyłem komputer. Postanowiłem że podłączę jeden monitor po samej przejściówce i pojawia się ten sam problem. Dodam iż w systemie windows oba monitory były wykrywane. oraz sprawdziałem port HDMI w karcie graficznej na innym monitorze tym razem bez przejściówek i brak problemu, również jak podłączam ten sam monitor za pomocą tego konwertera, wszystko chodzi ale nie na tym sprzęcie dla którego kupiłem ten konwerter.
    A teraz pytanie co może byc przyczyną tych problemów i jak je rozwiązac.

z góry dziękuję

PS. - Karta graficzna to Radeon HD 6670

0 2
  • #2 11 Gru 2015 21:35
    McGregul
    Poziom 1  

Odkopuje temat.
    Bardzo podobna sytuacja, monitor podpięty przez konwerter gaśnie po kilku minutach. Połączany bezpośrednio do innego laptopa śmiga. Konwerter nówka, ma ktoś jakąś radę?

0
  • #3 12 Gru 2015 02:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

McGregul napisał:
    Bardzo podobna sytuacja

Podobna - w czym?.
    McGregul napisał:
    monitor podpięty przez konwerter

Zgadywać co to jest za konwerter...?.

0