Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch GWS10 125 - Jak pominąć mod€ł miękkiego startu

12 Lis 2014 20:28 1131 3
 • Poziom 2  
  Niedawno wymieniłem wyłącznik w szlifierce kątowej Bosch a tu nowy problem, na wyjściu z wyłącznika jest prąd a na wyjściu z modułu miękkiego startu prądu brak . Z modułu wychodzi dwa kable jeden do szczotek a drugi do uzwojenia, jak to połączyć aby pominąć moduł bo to fajna rzecz ale pewnie znowu ze trzy dychy kosztuje.
 • Poziom 31  
  Softstart do "boszki" trochę więcej kosztuje niż 30zł i niestety nie możesz go pominąć - tj teoretycznie da się ale spalisz wirnik.
 • Poziom 10  
  Kolega KJ ma rację. Jeśli masz elektronikę, to wirnik jest nawinięty na ok 180V, w momencie obciążenia szlifierki elektronika "dodaje gazu" silnikowi, by podtrzymać moc. Tak więc nie jest to tylko wolny rozruch i usunięcie go spowoduje najpierw nadmierne iskrzenie, a następnie uszkodzenie wirnika..
 • Poziom 2  
  Wobec dużych kosztów naprawy kupiłem nową tanią szlifierkę kątową jest wystarczająca do amatorskiego użytku ale bardzo dziękuję za podpowiedzi i zamykam temat.
  Jestem trochę kiepskim internautą i dlatego wcześniej nie zamknąłem tematu za co bardzo przepraszam i pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum
  odys62