Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch GWS10 125 - Jak pominąć mod€ł miękkiego startu

12 Nov 2014 20:28 1365 3
 • Level 2  
  Niedawno wymieniłem wyłącznik w szlifierce kątowej Bosch a tu nowy problem, na wyjściu z wyłącznika jest prąd a na wyjściu z modułu miękkiego startu prądu brak . Z modułu wychodzi dwa kable jeden do szczotek a drugi do uzwojenia, jak to połączyć aby pominąć moduł bo to fajna rzecz ale pewnie znowu ze trzy dychy kosztuje.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 31  
  Softstart do "boszki" trochę więcej kosztuje niż 30zł i niestety nie możesz go pominąć - tj teoretycznie da się ale spalisz wirnik.
 • Level 10  
  Kolega KJ ma rację. Jeśli masz elektronikę, to wirnik jest nawinięty na ok 180V, w momencie obciążenia szlifierki elektronika "dodaje gazu" silnikowi, by podtrzymać moc. Tak więc nie jest to tylko wolny rozruch i usunięcie go spowoduje najpierw nadmierne iskrzenie, a następnie uszkodzenie wirnika..
 • Level 2  
  Wobec dużych kosztów naprawy kupiłem nową tanią szlifierkę kątową jest wystarczająca do amatorskiego użytku ale bardzo dziękuję za podpowiedzi i zamykam temat.
  Jestem trochę kiepskim internautą i dlatego wcześniej nie zamknąłem tematu za co bardzo przepraszam i pozdrawiam wszystkich użytkowników tego forum
  odys62