Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki alarm i kamery do domu jednorodzinnego

gazorr 12 Lis 2014 21:53 3330 11
  • #1 12 Lis 2014 21:53
    gazorr
    Poziom 6  

Witam,
    Prosze o pomoc w skompletowaniu alarmu oraz kamer do domu typu bliźniak.
    Centralka - Integra?
    6 czujników ruchu (dwa zewnętrzne)
    12 x kontaktron
    1 syrena
    1 panel
    1 kamera wewnętrzna
    1 kamera zewnętrzna
    moduł GSM
    Chce umieścić dwa czujniki na zewnątrz domu, centralka wysyłała by sms jeśli wykryje ruch na zewnątrz ale nie załącza alarmu. Czy jest możliwość takiej konfiguracji? Jesli chodzi o programowanie centralki to nie bede z tym miał większych problemow. Chcialbym mieć możliwość podgląd obrazu z kamer przez internet.
    Instalacja będzie robiona od podstaw. Moj budżet to 2500-3000 PLN.
    Dziekuje za pomoc

0 11
  • #3 13 Lis 2014 09:01
    suworow
    Moderator Zabezpieczeń

Integra WRL da Ci te możliwości jak i wiele innych o to raczej nie musisz się martwić. O ile chodzi o dobór urzadzeń pod katem ich wzajemnej współpracy i Twoich wymagań to opisz jaką funkcjonalność chcesz uzyskać nie ma problemu. pomożęmy coś dobrać. Ale już dobór i rozmieszczenie czujników zewnętrznych może nie byc takie łatwe.
    Pozdrawiam

0
  • #4 13 Lis 2014 15:33
    zuczek1987
    Poziom 23  

Dlaczego koledzy do 18 czujników proponują od razu WRL??
    Przecież Integra 32 w zupełności sobie z tym poradzi a i zapas będzie posiadać.
    Do sms-ów można wykorzystać LT2 lub GSM-4 w zależności czy autor chce mieć info o zdarzeniu czy szczegółowe wiadomości. Kamery oczywiście IP bo to rozwiązanie przyszłościowe, a i fajnie można to z Integrą połączyć. Warto było by pomyśleć o rejestratorze, ale zakładany budżet jest stosunkowo mały jak na monitoring i ciekawy alarm z możliwością rozbudowy.

0
  • #5 13 Lis 2014 16:01
    gazorr
    Poziom 6  

Witam,.
    Jesli chodzi o funkcjonalność to chcialbym:
    1. dwa tryby aktywnego alarmu:
    - alarm nocny, tzn przebywam w domu i aktywne sa tylko kontaktrony, czujniki ruchu nie aktywują alarmu
    - alarm podczas nieobecności w domu: działają kontaktrony oraz czujniki ruchu

2. Jesli chodzi o czujniki zewnętrzne to myslalem o takiej opcji ze jeśli nie ma mnie w domu i ktos podchodzi obok drzwi to ja zostanę
    o tym poinformowany sms. Jesli zadziała czujnik przed domem a pozniej załączy sie alarm to raczej mam pewność ze ktos sie właduje do domu. To takie upewnienie sie ze nie dziala fałszywy alarm w domu. Czy jestem w bledzie i może sobie darować te czujniki zewnętrzne? Troche sie obawiam fałszywych alarmów

3. Chcialbym mieć mozliwośc włazenia i wyłączenia alarmu przez sms, ewentualnie wyłączenie syreny przez sms.

Tez myslalem o modelu Integra 32, nie bede alarmu jakos bardzo rozbudowywał w przeszłości. Dodam może ze dwa, trzy czujniki bezprzewodowe
    Pozdrawiam

0
  • #6 13 Lis 2014 18:48
    jkm73
    Poziom 21  

Niewiele droższa będzie integra 64 a ma 16 wejsc i dużo mocniejszy zasilacz.

0
  • #7 13 Lis 2014 22:18
    bartek_p
    Poziom 31  

To budżet na sam alarm, albo same kamery.
    A stwierdzenie "boję się fałszywych alarmów" utwierdza mnie w przekonaniu, że będziemy niedługo rozprawiać o programowaniu tejże INTEGRY.

Prawidłowo dobrany, zainstalowany, zaprogramowany i konserwowany system alarmowy nie ma prawa się sam załączać. ( No może raz, czy dwa w roku )

Co do funkcjonalności to każda, nawet najmniejsza integra da radę, a czujki zewnętrzne bym sobie odpuścił, bo z tym poziomem wiedzy będą raczej udręką niż zabezpieczeniem.

0
  • #8 14 Lis 2014 13:17
    FasterThanX
    Poziom 13  

Podlacze sie do tematu.

Jakie czujki zewnetrzne do Integry polecacie?

1
  • #9 14 Lis 2014 13:49
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Pierwszy zestaw.

Rejestrator AHD wspierający kamery analogHD 1megapiksel i analogowe.
    Kamery o wiele lepsze od analoga, patrząc się na filmy na youtube jakośc zbliżona do kamery IP a cena - taka jak analog.

0
  • #10 14 Lis 2014 13:50
    fred4u
    Poziom 22  

Jeżeli masz ograniczony budżet, szkoda $$$ na TSG - nie daje kompletnie nic, poza tym że jest to bajer mieć "Ajfona na ścianie", można się pochwalić przed sąsiadem :)

W tych zestawach problemem będzie sensowne powiadamianie GSM - albo ograniczone powiadamianie + proste zdalne sterowanie (GPRS-T2, T4) albo lepsze powiadamianie bez zdalnego sterowania (GPRS-T1). Na dzisiejsze czasy trochę słabo..
    Można pomyśleć o 128-WRL (ale to nie ten budżet) albo alternatywnych rozwiązaniach.

0
  • #11 19 Lis 2014 09:14
    gazorr
    Poziom 6  

Ktory z podanych przeze mnie zastawów byłby lepszy. Czy mozna skompletować cos dużo lepszego do 3000PLN? Czy mógłbym prosić o propozycje? Dziekuje

0
  • #12 20 Lis 2014 18:39
    gazorr
    Poziom 6  

Chyba jednak zdecyduje sie na Integra 32 z modułem GSM GPRS-T4.
    Do monitoringu zaryzykuje zakupy w Chinach:
    http://www.aliexpress.com/item/4CH-DVR-Kit-12...-with-Remote-View-Support-P2P/2029180183.html

Mam jeszcze kilka pytań technicznych:
    1/ Czy Integra 32 wraz z modułem GPRS-T4 da mi mozliwości wyłączenia i ponownego załączenia alarmu przez SMS? Nie mam jeszcze doświadczania z systemami alarmowymi, znam sie dobrze na systemach scada i BMS. W BMS wyjście modułu GSM byłoby podlaczone do wejścia kontrolera i punkt skonfigurowany jako wylacz/wlacz alarm. Czy podobnie robi sie to w centralach alarmowych?
    2/ Czy jest mozliwości skonfigurowania centrali w taki sposób ze:
    - kod1 wpisany z klawiatury załącza/wyłącza strefę 1,2 i3;
    - kod2 załącza/wyłącza strefę 2 i 3;
    - kod3 załącza/wyłącza strefę 3;
    - scenariusz podobny jak wyzej podane (rozne kody uzbrajaja strefy) z tym ze jest jeden kod do wylaczenia calego alarmu
    3/ Czy jest mozliwości skonfigurowania centrali w taki sposób ze zalaczajac strefę 3 o dowolnej godzinie, strefa 2 załączy sie automatycznie w innej, stale zaprogramowanej godzinie?
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów