Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EaseUs Partition - Po zmianie wielkości partycji C i D brak litery dysku "D

Patryk332 12 Lis 2014 22:24 1686 18
  • #1 12 Lis 2014 22:24
    Patryk332
    Poziom 7  

Witam. Zmieniłem dzisiaj rodzaj partycji, odjąłem trochę pamięci z dysku D i dodałem na dysk C ponieważ brakowało mi ciągle na nim miejsca, użyłem do tego programu EaseUs Partition Master 10.1, wszystko pięknie, komputer się wyłączył, włączył, coś się pojawiło, jakieś okno związane z przenoszeniem pamięci, poczekałem chwilkę, po czym komputer uruchomił się ponownie, zadowolony że będę miał już spokój z dyskiem C, wchodzę w Mój komputer, patrzę, a tu nie mam nagle dysku D, dysk C jest i faktycznie został on powiększony, ale teraz mam pytanie, gdzie jest dysk D ?, jak go odzyskać?

A gdy klikam ikonę programu EaseUs Partition Master 10.1, który był zainstalowany na dysku D pisze : Dysk lub połączenie sieciowe, do którego odnosi się skrót ''EaseUs Partition Master 10.1.lnk'' jest niedostępny. Sprawdź, czy dysk jest włożony prawidłowo i czy zasoby sieci są dostępne i ponów próbę.

Proszę o pomoc, jeżeli umieściłem post w niewłaściwym dziale z góry przepraszam. Pozdrawiam Patryk.

0 18
  • #2 12 Lis 2014 22:41
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj.
    Na wstępie pokaż, co widzi program DMDE na Twoim dysku:
    http://dmde.com/download.html - wybierz wersję GUI dla Windows.

Wybierz właściwy dysk i zrób zrzut ekranu okna z aktualnym partycjonowaniem.

0
  • #4 12 Lis 2014 23:36
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Pokaż też screen z zarządzania dyskami.

0
  • #5 12 Lis 2014 23:46
    dt1

Wygląda jakby partycja Noname 03 miała już zmieniony rozmiar, ale brak flagi C przy niej świadczy o uszkodzeniu kopii BS.

0
  • #6 13 Lis 2014 19:43
    Patryk332
    Poziom 7  

Screen z zarządzania dyskami

''Wygląda jakby partycja Noname 03 miała już zmieniony rozmiar, ale brak flagi C przy niej świadczy o uszkodzeniu kopii BS. '', i co teraz mam zrobić ?

0
  • Pomocny post
    #7 13 Lis 2014 19:51
    dt1

W zarządzaniu dyskami spróbuj przydzielić literę dla tego dysku. Windows widzi ten dysk jako NTFS, być może będzie to wystarczyć.

0
  • #8 13 Lis 2014 19:56
    Patryk332
    Poziom 7  

Udało się :D, Bardzo dziękuję panu za pomoc, już myślałem że stracę wszystkie dane,dziękuję raz jeszcze.

Jednak to nie koniec moich problemów,wczoraj wszystko działało, dzisiaj jak włączyłem komputer wyskoczył mi komunikat " brak BOOTMGR" i zeby nacisnąć ctrl alt delete aby zrestartować, gdy to klikam problem nie znika. Co teraz?

0
  • #9 14 Lis 2014 22:00
    dt1

Spróbuj uruchomić komputer z płyty instalacyjnej Windowsa i wykonać automatyczną naprawę. Powinno to otworzyć brakujące pliki startowe.

0
  • #10 14 Lis 2014 22:02
    Patryk332
    Poziom 7  

A jak nie posiadam płyty ? ;x

0
  • #11 14 Lis 2014 22:06
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Skąd instalowany był w takim razie system?

0
  • #12 14 Lis 2014 22:06
    dt1

To musisz przeanalizować, czy tylko bootmgr zniknął, jeśli tak to możesz go spróbować przegrać z innego systemu. Warto też sprawdzić, dlaczego zniknął. Tak czy inaczej jakoś tego Windowsa instalowałeś, nośnik powinien być.

0
  • #13 14 Lis 2014 22:10
    Patryk332
    Poziom 7  

Właśnie nie posiadam nośnika ani nic, i tu jest problem, ogólnie na komputerze mam sytem Windows 7 64 bit, ale za to mam płytkę win7 32 bit, i jak włożyłbym ta płytkę dałoby rade Naprawiać ten błąd ?

0
  • #14 14 Lis 2014 22:12
    dt1

Możesz spróbować, najwyżej zobaczysz informację, że nośnik nie jest przeznaczony dla Twojej wersji systemu.

0
  • #15 14 Lis 2014 22:26
    Patryk332
    Poziom 7  

Płytka poszła, i mam teraz okno do instalacji, tyle że ja nie chce instalować tego, jak mam przegrać ten BOOTMGR z tego systemu ?

Mati211p a system kolega mi kiedyś instalował.

0
  • #16 14 Lis 2014 22:42
    dt1

Powinna być funkcja "napraw" mniejszymi literami. Z niej można skorzystać, o ile zadziała.

0
  • #17 14 Lis 2014 22:59
    Patryk332
    Poziom 7  

Mam dwie opcje do zaznaczenia,

1. Użyj narzędzi odzyskiwania, które noga rozwiązać problemy z uruchamianiem systemu Windows. Wybierz system operacyjny, który ma zostać naprawiony.
    2. Przywróć komputer przy użyciu utworzonego wcześniej obrazu systemu.

Które wybrać?

0
  • #18 14 Lis 2014 23:15
    dt1

Najlepiej wybierz taką opcję:

Jeśli takiej nie masz to powinieneś użyć płyty, z której był instalowany Windows.

0
  • #19 14 Lis 2014 23:46
    Patryk332
    Poziom 7  

Mam taką opcje i jak w to kliknę właśnie pokazują mi się te opcje do wybrania ale żadna nie działa, jakoś wszedłem w coś i w takim małym oknie widzę dysk c, dysk D boot, dysk lokalny e i funkcja mój komputer biblioteki ostatnie miejsca, pomoże to w czymś?

0