Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak pomóc uczniom szkół technicznych i zawodowych w praktycznej nauce zawodu?

12 Lis 2014 22:29 759 2
 • Poziom 2  
  Cześć wszystkim,

  planujemy wystartować ze stroną/portalem na którym uczniowie średnich szkół zawodowych i techników mogliby znaleźć praktyczne multimedialne materiały edukacyjne (wideo, zdjęcia, infografiki, zadania, gry edukacyjne) poświęcone profilowi zawodowemu w którym się kształcą.

  Materiały przygotowane byłyby we współpracy z wydawnictwami edukacyjnymi oraz ze znanymi firmami z danej branży, na przykład zagadnienia mechaniki samochodowej we współpracy z Oplem; tematy związane z budową i naprawą urządzeń elektronicznych z LG, itd, itp.)

  Przy okazji, na podstawie osiągnięć użytkowników portalu, firmy (te najbardziej znane, ale również te mniejsze, lokalne) zapraszałyby najlepszych uczniów na praktyki zawodowe do swojej siedziby.

  Chciałbym poznać Wasze zdanie - czy taka strona/portal sprawdziłyby się? Czy byłyby przydatne? Czy uczniom potrzeba takiego źródła wiedzy? Czy Wam brakuje/brakowało dobrych multimedialnych materiałów edukacyjnych poświęconych praktycznym umiejętnościom? Czy macie/mieliście problem ze znalezieniem dobrych praktyk zawodowych na których nauczyliście się czegoś więcej niż przysłowiowego sprzątania i parzenia kawy? Czy może jednak praktyki u lokalnego mechanika oraz filmiki z YouTube wystarczą?

  Pytam tylko o Wasze zdanie na temat przydatności takiego portalu. Kwestie prawne/techniczne zostawcie nam :).

  Pozdrawiam,

  Karol.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 34  
  Karol Wu napisał:
  Czy uczniom potrzeba takiego źródła wiedzy?

  Na pewno tak, ale dla części uczniów nic nie zastąpi możliwości pomacania łapkami.
 • Poziom 2  
  shadow0013 napisał:
  Karol Wu napisał:
  Czy uczniom potrzeba takiego źródła wiedzy?

  Na pewno tak, ale dla części uczniów nic nie zastąpi możliwości pomacania łapkami.


  Zgadzam się, dlatego najbardziej zaangażowani mieliby szanse dostać się na dobre praktyki w firmach związanych z ich profilem zawodowym. Tam mogliby już pomacać i podłubać pod okiem fachowców. Chodzi o to żeby na praktyki uczniowie szli już z jakąś wiedzą praktyczną, a nie tylko z teorią.