Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

smd 0.5 - Co to za element elektroniczny ?

fasi34 12 Lis 2014 23:31 948 5
  • #1 12 Lis 2014 23:31
    fasi34
    Poziom 9  

Witam serdecznie !!!
    Proszę o pomoc w określeniu elementu elektronicznego załączonego na obrazku. Jest to element D5 o oznaczeniu 0.5 (nie ma przecinka jest kropka) i z lewej strony przed zerem pionowa białą krechą oznaczona jest jak mniemam katoda. Domyślam się że jest to dioda tylko jaka ??? Element ten spalił mi się w nawigacji tom tom ( zbyt duże nap. wejściowe ). Kolega udostępnił mi swoją nawi i mogłem odczytać wartość skopconego elementu. Proszę o pomoc i opis danego elementu smd. Dziękuje i pozdrawiam

smd 0.5 - Co to za element elektroniczny ?

0 5
  • #3 13 Lis 2014 08:07
    Artur k.
    Admin grupy audio

To co linkujesz to bezpiecznik, tu natomiast bardziej pasowałby transil. Zwróć uwagę iż element włączony jest najprawdopodobniej równolegle do zasilania, równolegle z nim jest jeden kondensator i miejsce na drugi. No i oznaczenie na płytce pasuje - D5.
    Na moje oko jest to podłączone tak - z gniazda mini USB zasilanie idzie na dławik BD3, dalej na C94, transil równolegle do masy i przechodzi na drugą stronę płytki (widać przelotkę).
    Trzeba byłoby to jednak rozrysować.

Tyle tylko, że urządzenie powinno działać bez transila, chyba że jest uszkodzone albo to nie transil.

0
  • #4 14 Lis 2014 20:53
    fasi34
    Poziom 9  

Dziękuje za odpowiedzi .
    Gdyby miał to być transil to czy moge go zastąpić diodą zenera ?
    Jaki transil powinienem kupić lub ewentualnie jaką diodę zenera ?

0
  • #5 14 Lis 2014 23:49
    Artur k.
    Admin grupy audio

Najpierw rozrysuj układ żeby mieć pewność, poza tym jak pisałem - bez transila nawigacja będzie działała prawidłowo o ile jest sprawna.
    Żeby się nie okazało że my tu się nagłowimy, nakombinujemy, Ty będziesz szukał części, a i tak nic z tego bo nawigacja trup.

0
  • #6 09 Gru 2014 12:14
    fasi34
    Poziom 9  

Witam ponownie. Przepraszam że dopiero teraz się odzywam , ale taka praca .... Nawigacja też dostała strzała , więc nie ma sensu się dalej głowić nad problemem. Dziękuję za pomoc , temat zamykam.

0