Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 1.8T 20V - Okresowo spadają obroty

13 Lis 2014 04:09 1395 2
  • Poziom 28  
    Witam,
    samochód niedawno kupiłem (rocznik 1999, przebieg ok. 215kkm, silnik AJH) i objawił się następujący problem: zapalony zimny czy ciepły chodzi dobrze na wolnych obrotach po czym nagle, na chwilę, sekunda lub dwie, obroty spadają dość znacznie (500-600rpm??) i potem znowu jest ok. Silnik nie gaśnie, dzieje się tak co 2 - 3 minuty. Wykluczam obciążenia typu klima, ponieważ ją wyłączyłem.
    Jak się jedzie to w sumie nie czuć tego efektu ale silnik jak na te 150KM nie jest chyba zbyt żwawy i czasami przymula.
    Rozrząd, łańcuszek i napinacz przestawiacza rozrządu, filtry, olej, termostat i inne duperele wymienione. Auto jak na razie tylko na benzynie - chcę doprowadzić do kultury przed założeniem LPG.

VAG czasami zczytuje błąd czujnika obrotów wału ale znajomy elektryk twierdzi, że ten błąd loguje się w VW automatycznie... nie wiem co o tym myśleć, czy ktoś ma pomysł jak wyczaić usterkę? Kontrolki "check engine" ten wehikuł nie posiada.
  • Poziom 30  
    Cytat:

VAG czasami zczytuje błąd czujnika obrotów wału ale znajomy elektryk twierdzi, że ten błąd loguje się w VW automatycznie.

Nie sądzę :)

Skoro błąd jest sporadyczny to wiązka do sprawdzenia od czujnika.
  • Poziom 28  
    Też mnie to zastanawia. Podłączę oscyloskop, zobaczymy co się tam dzieje