Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z710 - Kamera działa tragicznie.

sephiroth1983 13 Lis 2014 07:39 1905 9
  • #1 13 Lis 2014 07:39
    sephiroth1983
    Poziom 6  

Witam.
    Prosiłem Tutaj na forum o pomoc nie jeden raz i za każdym dostałem odpowiedź.
    Teraz mam problem z kamerą internetową w laptopie Lenovo Z710.
    Każde zdjęcie wygląda tragicznie, na całym ekranie "sieje". Nie wiem czy to wina sprzętu, czy oprogramowania. Dodaję załącznik, zdjęcie które wykonałem tą kamerą. Dodam do tego, że mój telefon robi lepsze zdjęcia przednią kamerą.

0 9
  • Pomocny post
    #2 13 Lis 2014 10:02
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Szumy faktycznie okropne. Lenovo informuje, że jest to "kamera HD 720p", więc jakość obrazu powinna być znacząco lepsza.
    Masz zainstalowane sterowniki?
    http://support.lenovo.com/pl/pl/products/lapt...ad-z-series-laptops/ideapad-z710-notebook?c=1

Weź też pod uwagę, że ta kamera ma 1 Mpix, a aparat w Twoim telefonie zapewne minimum 3 ;) Cytat z jednej z recenzji Z710:

Cytat:
    Kamera Internetowa dysponuje rozdzielczością 1 MPix, a jakość rejestrowanego obrazu stoi na wysokim poziomie. Kamera wiernie odwzorowuje ruch, obraz jest dość klarowny a kolory właściwie reprodukowane. Co ważne, kamera radzi sobie nie tylko w jasnym świetle, ale także daje radę w słabiej oświetlonym pokoju. Ponadto dość przyjemne w obsłudze a także użyteczne do regulacji parametrów okazuje się zainstalowane oprogramowanie YouCam 4.

1
  • #3 13 Lis 2014 11:29
    sephiroth1983
    Poziom 6  

Właśnie - sterowniki nowe. Nie mam pojęcia co mogło się stać. Chciałem zrobić zdjęcie kamerką, pierwszy raz jej użyłem i takie coś. W załączniku zdjęcie psa zrobione przednią kamerką z telefonu, przy dość złym świetle.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Lis 2014 12:04
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Oba są podobnie kiepskie. Wysokie szumy z kamerki w laptopie wskazują na zbyt słabe oświetlenie, ale wnioskując z opisu w teście, powinna ona sobie nieźle radzić nawet w słabym oświetleniu.
    Poza tyk kamerki nie służą do robienia zdjęć, a do rozmów wideo.

0
  • #5 14 Lis 2014 06:57
    sephiroth1983
    Poziom 6  

Czasami jednak się przydaje. Ale szczerze, to nie mam pojęcia co z tym zrobić, bo to chyba normalne nie jest... Dodam, że wideo jest takie samo.
    A co do aparatu z telefonu, to używałem przedniej kamery :) Tej z przodu telefonu, która ma może 0,1 Mpix :)
    Ale nie mam pojęcia, czy to jest normalne. Używam Windows 8.1.

0
  • Pomocny post
    #6 14 Lis 2014 09:28
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

sephiroth1983 napisał:
    używałem przedniej kamery Tej z przodu telefonu

A jaki masz telefon?

Sprawdź w dobrze oświetlonym pomieszczeniu jeszcze. Ale wiele to raczej nie zmieni.
    Załączam zdjęcie z mojej kamerki z laptopa HP EliteBook 840. Opisywana w parametrach laptopa tak samo jak Twoja "kamera HD 720p". Niespecjalnie jest różnica.

Lenovo Z710 - Kamera działa tragicznie.

0
  • #7 14 Lis 2014 09:59
    sephiroth1983
    Poziom 6  

Telefon to Lg L7II
    Dziwi mnie to na prawdę, gdyż tak jak mówiłem w Acer za 800 zł. wygląda to dużo lepiej. Już nie powiem, jak wyglądało to na Asus' ie V500. No nie wiem, nie wiem. Może tak ma być. Szkoda, że żaden użytkownik Z710 nie potwierdzi czy też nie zaprzeczy. Ściągam jeszcze oprogramowanie Lenovo do kamery. Gdzieś w necie ktoś tam coś przestawiał. Ale nie wiem czy to ma sens. W każdym razie, wielkie dzięki za odpowiedzi.

Dodano po 21 [minuty]:

A więc tak. Było załączone jakieś ulepszanie kamery. Wyłączyłem i udało się zmienić rozdzielczość z 640x480 na 1280x720. Nie rozumiem tego specjalnie, gdyż powiedziano mi, że jak wyłączę "to coś" nie będę mógł korzystać z największej rozdzielczości...

0
  • #8 08 Gru 2014 16:50
    luko2707
    Poziom 2  

Witam,

gdzie dokładnie zmieniłeś te ustawienia? Mam podobny problem i nie mogę go rozwiązać.

Pozdrawiam

0
  • #9 08 Gru 2014 20:19
    djzaq
    Poziom 15  

Witajcie też mam ten model i jakoś nie miałem problemów ..sterowniki ze strony i zawsze do kamery używam dodatkowo program ManyCam i tam zmieniam rozdzielczość i jest dla mnie elegancka

0
  • #10 09 Gru 2014 07:11
    sephiroth1983
    Poziom 6  

Witam. Musisz ściągnąć ze strony Lenovo program o nazwie Communications Utility, zainstalować i tam będziesz miał ustawienia. Nie poprawia to jakoś super jakości, lecz jest dużo lepiej niż na ustawieniach fabrycznych.

Dodano po 9 [minuty]:

@dizaq - na jakim systemie działasz? Wygląda to lepiej u Ciebie niż na zdjęciach które dołączyłem?

0