Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mostek WiFi pomiędzy dwoma routerami i sieć.

13 Lis 2014 11:11 1407 8
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich. Chciałem zrobić mostek wifi z sąsiadem (chce mi udostępnić Internet). Moje pytanie brzmi, gdy zrobię mostek to czy on nadal będzie miał WiFi w domu?
    On ma router od dostawcy marki Sagem. Mostek byłby przez WIFI, ja odbierał bym jakimś TP-Linkiem lub innym routerem, a potem do komputera przewodem LAN. Żeby zrobić mostek wystarczy tylko konfiguracja routera z mojej strony? Sieć sąsiada jest zabezpieczona hasłem i mam do niej dostęp. Robię to ponieważ w niedalekiej przyszłości planuję do zmostkowanego routera podpiąć jeszcze jeden, który będzie dawał mi sygnał wifi w domu.
  • Poziom 37  
    kbanach20 napisał:
    Witam wszystkich. Chciałem zrobić mostek wifi z sąsiadem (chce mi udostępnić Internet). Moje pytanie brzmi, gdy zrobię mostek to czy on nadal będzie miał WiFi w domu?
    On ma router od dostawcy marki Sagem. Mostek byłby przez WIFI, ja odbierał bym jakimś TP-Linkiem lub innym routerem, a potem do komputera przewodem LAN. Żeby zrobić mostek wystarczy tylko konfiguracja routera z mojej strony? Sieć sąsiada jest zabezpieczona hasłem i mam do niej dostęp. Robię to ponieważ w niedalekiej przyszłości planuję do zmostkowanego routera podpiąć jeszcze jeden, który będzie dawał mi sygnał wifi w domu.

Jaka odleglosc mieszy domami? Widzisz ze "swojego komina" jego komin?
    Jesli tak powies na obu kominach nanostation loco. jesli sie nie widzicie to bedzie rzeźba, uryna i loteria.
  • Poziom 12  
    Tzn. dotychczas łączę się z sąsiadem przez kartę WiFi na USB i mam Internet tylko w laptopie. Chcę zrobić mostek, żeby później zrobić wifi na całym mieszkaniu.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Sagem nadaje WIFI "G" czy "N" ?

na zewnątrz,m
    "G" - WA5210g lub nanostation2
    "N" - nanostation M2

w środku dowolny router WIFI (np WR741ND)
  • Poziom 37  
    kbanach20 napisał:
    Tzn. dotychczas łączę się z sąsiadem przez kartę WiFi na USB i mam Internet tylko w laptopie. Chcę zrobić mostek, żeby później zrobić wifi na całym mieszkaniu.

OK, jesli lapiesz w domu na karcie USB, to na zewnatrz zlapiesz wszystkim.
    Najlepiej, nastabilniej i najszybcie to wspomniane nanostation loco x2.
    Od nanostation loco dostajesz kabel sieciowy zakonczona RJ45. Wtykasz do komputera i dziala. Mozesz wetknac do dowolnego Access pointa i ten rozesle WiFi po calym domu.
    Sasiad u siebie by mial to samo. Robiac w ten spsosob most WiFi robisz na osobnym radiu, wiec nie spowalniasz WiFi domowego. Sasiad sie musi na to zgodzic bo to doadtkowe urzadzenie i kabel na dach u niego.

Jakie predkosci tego mostu Cie interesuja?

marcin
  • Poziom 12  
    Sąsiad mieszka ze mną ściana w ścianę i właśnie chciałem to obejść bez dodatkowych urządzeń, czyli użyć jego sagecoma, którego dostał od Orange no i mojego routera. Na prędkości mi zbytnio nie zależy, mogła by być dla mnie rzędu nawet 1 - 4 Mb/s, a ja mogę mieć dalej sygnał po kablu bez WIFI w domu.
  • Poziom 37  
    kbanach20 napisał:
    Sąsiad mieszka ze mną ściana w ścianę i właśnie chciałem to obejść bez dodatkowych urządzeń, czyli użyć jego sagecoma, którego dostał od Orange no i mojego routera. Na prędkości mi zbytnio nie zależy, mogła by być dla mnie rzędu nawet 1 - 4 Mb/s, a ja mogę mieć dalej sygnał po kablu bez WIFI w domu.

W takim razie nie rob zadnego mostu. Twoj Router podlaczy sie do sasiada jak zwykly klient, tak jak komputer w tej chwili. Wplywu na sasaida to nie bedzie mialo zadnego. Ot kolejne podlaczone urzadzenie po za jego kopmuterem, komorka itp.

marcin
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jeśli chcesz mieć osobną sieć w domu to kupujesz router z trybem AP Client Router( WISP), który połączy się po WiFi z Sagemcomem sąsiada i stworzy sieć u ciebie z dostępem po LAN. Komputery w twojej sieci będą niewidoczne przez sąsiada.Jesli ustawisz tryb AP Client to będziesz miał komputery w sieci widoczne przez sąsiada. Będą w sieci tworzonej przez Sagema sąsiada. Dlatego kup WR-743 i ustaw na nim WISP i masz własną sieć. Do WR-743 jeśli chcesz mieć WiFi w domu podepnij pol LAN dodatkowy AP, najtaniej WR-741.
  • Poziom 12  
    Dobra, jak narazie odbieram Internet od niego poprzez access point Planet WAP 1963A który dalej jest podłączony do routera bezprzewodowego F5D8233-4v3 skrętką.
    W Planecie jest DHCP wyłączone. Wszystko w tej samej podsieci. Co zrobić by Belkin dawał neta przez WIFI?

Edit: gdy ustawię na sztywno adres karty bezprzewodowej to mam Internet. Da radę jakoś to zrobić poprzez wprowadzenie adresu access pointa i bramy w routerze belkin, a potem, on żeby przydzielał adresy?