Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka hoover HVP 16 VISION ERROR 10

13 Lis 2014 12:16 2505 10
  • Poziom 8  
    Witam, od pewnego czasu w pralce hoover w czasie prania na niektórych programach wyskakuje error 10, czy ktoś może mi podpowiedzieć o co jej chodzi?
    i ewentualnie co należy naprawić?
    Dodam tylko ze pralka ma 10 lat
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    E10 oznacza problem z programatorem (selektorem).

Dodano po 17 [minuty]:

Możesz spróbować wg. poniższego opisu.
    Naprawa pralki HOOVER AI120 - enkoder vel pokrętło vel programator
    Pamiętaj, że nie masz potwierdzenia usterki. Kody błędów są bardzo uproszczoną metodą określania , co uległo awarii - może więc warto wezwać fachowca? Jeśli jednak spróbujesz reanimować programator, to zaplanuj, co zrobisz, gdyby coś się uszkodziło podczas naprawy - tak byś nie został na dłużej z zepsutą pralką.

PS: 10 lat to i tak długo działał ten programator.
  • Poziom 8  
    dziękuje za szybką odpowiedź, spróbuje reanimować programator, w razie draki nowe są dostępne na north.pl

Dodano po 0 [sekundy]:
  • Poziom 10  
    Ja mam na swojej komunikat: "Order nr 5" co to może być?
  • Poziom 8  
    chyba czujnik temperatury na bębnie.
  • Poziom 38  
    Smoq73 - możesz zamieścić zdjecie z tym komunikatem? Jaki masz ustawiony język komunikatów w pralce? Jeśli ten komunikat oznacza błąd to wskazuje na problem z czujnikiem temperatury, jak już kolega powyżej napisał.
    Sprawdź na początek wiązki i złącza, a następnie zmierz rezystancję tego czujnika.
    Wykaz błędów Pralek Hoover/Candy masz tu: Kody błędów Hoover / Candy (error codes; fault codes)
  • Poziom 10  
    Rzeczywiście był to czujnik temperatury. Bałem się że nowa pralka, a ten Hoover to naprawdę wykonany jak żadna inna pralka, żal by mi było. Czujnik kupiony na north.pl: 1. 735-RX-0146 Termostat stały do pralki Candy 49005297
  • Poziom 8  
    U mnie za to kolejny problem z hvp vision 16, tym razem pierwsze przestała wirować ale prała, po kilku próbach w ogóle nie obraca się bęben, wodę spuszcza prawidłowo, słychać tylko przekaźniki ale pralka stoi, error się nie świeci. Czy to mogą być szczotki czy raczej coś grubszego?
  • Poziom 24  
    Raczej szczotki się zużyły.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Napisz na początek, czy robiłeś coś z programatorem. Jeśli nie to powinieneś.
    Sprawdzałeś na różnych programach? Na programach z wirowaniem?
    Sprawdź wiązki, dociśnięcie wtyczek, czy kontakty we wtyczkach są czyste dobrze stykające.
    Sprawdź czy grzałka nie ma przebicia.
    Błąd silnika (szczotek) powinien być sygnalizowany kodem 7 - powinien, co nie znaczy, że będzie.
    Jak dojdziesz do sprawdzania szczotek, to wyczyść okolice montażu szczotek z pyłu po startych częściach szczotek.
  • Poziom 8  
    Nie wymieniłem programatora ale go wymontowałem, rozebrałem, przeczyściłem i od tamtej pory error 10 się już nie pojawia, dzisiaj sprawdziłem wszystkie wiązki, wtyczki, zaciski i nic, przeczyściłem okolice montażu szczotek jak radziłeś i pomogło, dziadek znowu kreci:) jeszcze raz dziękuje za pomoc.