Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CCTV - Kamera dzień / noc duża czułość.

seba_x 13 Nov 2014 13:07 2568 18
Optex
    seba_x
    Level 31  
    Witam

Szukam kamery HD-CVI 720P z możliwie najwyższą czułością w trybie "noc" bez oświetlacza ir , aktualnie mam BCS-DMHC4130 ale ona sobie nie radzi tzn. widać plac (plac jest oświetlony jedną lampą) ale obraz jest bardzo zaszumiony. Wcześniej miałem czarno-białą analogową tayamę 480TVL i ona dawała obraz dużo lepszy niż aktualna.
    Ewentualnie jaki wybrać oświetlacz ir do placu 30x30m ? w rozsądnej cenie ~300zł ?
  • Optex
    jpl
    Level 34  
    Problem na polskim rynku jest taki że producenci zaczynają się bawić z klientami w kotka i myszkę. Zaczyna rządzić papier.
    Żeby hdcvi było jak najtańsze pakują w środek chłamowaty przetwornik pixelplusa... który montuje się w kamerach HDIS w analogach.... za 60 pln netto.

A że przetwornik na papierze wygląda pięknie ? No to wciskają to ludziom.

Jeżeli nie masz możliwości oddania kamery - ratuje cię tylko doświetlacz IR-LED - najszerszy jaki znajdziesz (kąt świecenia najlepiej powyżej 60 stopni). Powinno pomóc. Spróbuj poszukać na delcie poznań, oni mają tego dużo.

Jak masz możliwośc wymiany kamer - wymień na hdcvi z przetwornikiem aptina - jest o niebo lepszy od pixelplusa, a wogóle jeszcze lepszy od tej dwójki jest sony IMX238... ale jako że jest drogi, to "rodzimi" dystrybutorzy wogóle go nie biorą - bo kamera byłaby dwa razy droższa niż zwykły analog.

Nawet chińczycy sami pokazują który przetwornik w hdcvi jest "lepszy".
    Polecam ten link porównujący

A tutaj mała prezentacja możliwości przetwornika w nocy.... Link

Co pokazuje jak przetwornik radzi sobie jak diody-ir-led nie wystarcza...
    seba_x
    Level 31  
    Ponoć BCS-DMHC1130IR jest na Aptinie, nie chcę ryzykować kolejnego zakupu, czy mógłbyś mi podać jakiegoś "pewniaka" ? na Alle... jest taka KG-V40SFP ale nie mam pewności czy to jest HD-CVI .
    Ogólnie potrzebuję kamery z obiektywem 12mm lub regulowanym 2.8-12mm ewentualnie 12-25mm
    jpl
    Level 34  
    Zostaje ci tylko ta aptina.

Ten KG - to kamera analogowa... to nie jest hd-cvi, więc ci nie pójdzie na systemie.
    seba_x
    Level 31  
    Znalazłem bcs-y na aptinie ale mają obiektyw stały 2.8mm. Do kamer hd-cvi obiektywy to trzeba kupować megapixelowe ? czy mocowanie pasuje ?
  • Optex
  • Helpful post
    jpl
    Level 34  
    Tak do hdcvi stosuje się obiektywy megapikselowe, Ze wzglęu na rozdzielczość 1MP - nie musi być to obiektyw wysokich lotów, ale na pewno musi być lepszy niż do kamery analogowej.

Co do kamer.... na rynku widze że jest totalna kicha. Są kamery bcs'a na pixelplusach i aptinach.... napad ma niby swoje kamery - ale też poszedł w najtanszy przetwornik pixelplus.

Znalazłem że w delcie mają kopułki ze zmiennymi obiektywami i na aptinie.... ale dostępne dopiero 19 listopada. Do tego z tego co widzę - kupują w longse, czyli najtańszy z najtańszych chińczyków :( Tutaj aż boję się o jakość elektroniki i obiektywu. Jakbyś kupił, od razu sprawdzaj czy na całym obrazie masz ostrość dobrą.
    seba_x
    Level 31  
    Ok, dzięki, zaczekam do 19 listopada, nie spieszy mi się aż tak bardzo.
    seba_x
    Level 31  
    Dostałem informację z delty że między pixelplus a aptina są naprawdę niewielkie różnice, więc jak to w końcu jest ?

>jpl czyli jednak omijać z daleka te tanie kamerki na aptinach ? tak się zastanawiam - pixelplus niby gorszy ale kamery droższe prawie 2 stówki /sztuka.

Na youtubie oglądałem nocne filmiki z kamer na IMX238, obraz jest wg bardzo ładny. Znalazłem kamery ale one są AHD i nie wiem czy będą działać z rejestratorem HD-CVI.
    jpl
    Level 34  
    seba_x wrote:
    Dostałem informację z delty że między pixelplus a aptina są naprawdę niewielkie różnice, więc jak to w końcu jest ?

Tak myślałem że tak powiedzą... róznica wg mnie jet ogromna... a wręcz przerażająca... pixel plus jest totalnie kichowaty - jakośc podchodzi pod analoga... totalna kicha jak chodzi o kotrast, o dynamike obrazu, o ostrość....

Jak zobaczysz aptine to padniesz.

Co więcej... porównaj screeny porównawcze w delcie.
    miedzy aptiną a pixelplusem, obraz w nocy dla pixela wyglada jakby pływał, kontury rozmyte i pływają - teraz sobie pomyśl że tak beznadziejnie wygląda nagranie... całe pływa.

aptina w nocy jest lepsza, obraz stabilny i w miarę ostry.

Delta nie chce mówić źle bo pixelplusa mają kamery bcs... zły marketing i by straciła dystrybucje kamer bcs.... czyli dahua.

W hdcvi (kamery w wersjach BCSlite, lub te kamery co delta ma - tzn nie oryginalne kamery od firmy dahua -najwyraźniej tutaj dahua ma "haczyka" na chiskich producentów - nie daje im możliwości zrobienia OSD) nie podoba mi się że kamery są totalnie nie-edytowalne. pixel plus zero dodatków... zero osd. Aptina - ma niby blc automatyczne i redukcje szumów... ale też na więcej nie ma szans.
    w IMX238 ahd - masz OSD. pełna kontrola migawki (czyli można kamery dawać do zczytywania tablic), pełna kontrola balansu bieli, D-wdr, redukcja szumów 2d i 3d. maski prywatności, defog, sense-up i jeszcze w pierony innych funkcji o których nie mam pojęcia.

Własnie dzisiaj miałem podgląd na 3 kamery, 2x hdcvi pixelplus i aptina, i 1x ahd imx238.... powiem ci tyle - poczekaj na aptine, a sie nie rozczarujesz, będzie o niebo lepsza niż ten pixelplus
    seba_x
    Level 31  
    Chodzi ci o tą : https://sklep.delta.poznan.pl/kamera-wandaloo...v3-2812w---720p-2.8-...-12-mm_c934_p7387.html

Nagrania z pixelplus rzeczywiście mają takie pływające krawędzie, przy krótkich dystansach to mi nie przeszkadza, bo postacie potencjalnych włamywaczy są na cały ekran więc dobrze ich widać, gorzej jest właśnie z jedną kamerą która obsługuje plac, w dzień jak najbardziej ok ale w nocy słabiutko.

Teraz to trochę za późno, mogłem jednak wejść w AHD, cenowo wychodzi nawet taniej niż CVI.
    seba_x
    Level 31  
    Aptinę mam już od jakiegoś czasu, obraz w dzień ostry, w nocy dużo większa czułość z ostrością to już słabo, jak sypnie śniegiem to obraz robi się ostrzejszy (chyba śnieg odbija światło i dla kamery jest jaśniej). Jedyny minus jaki zauważyłem to to że obraz mam przesunięty w prawo tzn.z lewej mam czarny pionowy pasek szerokości kilku pixeli.
    Silesia-Tech
    Level 2  
    W nocy znacznie lepiej radzą sobie kamery z standardem HD-TVI no ale znów nie da rady połączyć tego z sprzętem HD-CVI :)
    seba_x
    Level 31  
    Ponoć A-HD są jeszcze lepsze, niestety dowiedziałem się o tym już po zakupie CVI.
    Silesia-Tech
    Level 2  
    Moim zdaniem nie.... miałem możliwość porównania A-HD, CVI i TVI i dla mnie jakość A-HD była najgorsza. W razie czego mam filmiki z tego chyba zrobione to porównania.
  • Helpful post
    jpl
    Level 34  
    Wszystko zależy czy porównujesz przetwornik do przetwornika.... Tylko takie porównanie jest najbardziej rzetelne.
    W AHD możesz kupić g**wno z przetwornikiem 1/4" i jak tą kamerę porównasz z HD-TVI z przetwornikiem aptina/sony - to TVI wypadnie o wiele wiele lepiej.

Jak porównywać - to porównujmy AHD na IMX238 z HD-TVI na IMX238.

To samo będzie się tyczyć porównywania CVI vs TVI vs AHD w wersjach fullHD.

Inną sprawą jest ewidentne nie informowanie przez dystrybutorów jakie przetworniki są w kamerach.... Pisanie 1/3" CMOS 0,0001lx.... jest, uważam wynikiem totalnej niekompetencji i braku wiedzy.
    To tak jakbym kupował samochód z silniekiem "diesel 1.9litra 100koni" - i tyle informacji - coś mi to mówi ale nie dużo.

seba_x wrote:
    Aptinę mam już od jakiegoś czasu, obraz w dzień ostry, w nocy dużo większa czułość z ostrością to już słabo, jak sypnie śniegiem to obraz robi się ostrzejszy (chyba śnieg odbija światło i dla kamery jest jaśniej). Jedyny minus jaki zauważyłem to to że obraz mam przesunięty w prawo tzn.z lewej mam czarny pionowy pasek szerokości kilku pixeli.

Najważniejsze że pomogliśmy.
    seba_x
    Level 31  
    Widziałem nagrania na youtubie z kamer AHD na IMX238 jak dla mnie super.
    Mam na pewnym obiekcie do wymiany 12 starych kamer 480TVL, czy AHD pójdzie na zwykłym koncentryku ?
    jpl
    Level 34  
    seba_x wrote:
    Mam na pewnym obiekcie do wymiany 12 starych kamer 480TVL, czy AHD pójdzie na zwykłym koncentryku ?

Tak poleci spokojnie. Ostatnio żabkę robiłem i tam na kablach co miały 7 lat wszystko poszło bez problemu. Obraz żyleta
    seba_x
    Level 31  
    Na prośbę admina muszę zamknąć temat, problem oczywiście rozwiązany.