Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV i głośniki 5.1 - Przez co to połączyć?

elektrycznyandrzej 13 Lis 2014 13:10 849 21
  • #1 13 Lis 2014 13:10
    elektrycznyandrzej
    Poziom 5  

Tematów tego typu jest sporo ale większość się kończy na "nie da się" bez jakichkolwiek rozwiązań. Wiem że wprost nie da się ich podłączyć do TV żeby było 3D i chciałbym uzyskać informację jakie magiczne urządzenie jest w stanie rozwiązać mój problem(jakieś DVD, amplituner, zewnętrzna karta)?
    Głośniki chce na stałe podłączyć z TV i chce żeby zawsze jak coś leci w TV to było to słychać na głośnikach właśnie.
    Obecnie głośniki są podłączone za pomocą przejściówek pod gniazdo słuchawkowe (czyli bieda) w dodatku nie grają wszystkie.

Posiadane urządzonka:

TV
    Panasonic tx42as520e
    digital audio OUT
    Głośniki
    Creative A550
    3 x mini jack 3,5mm

0 21
  • #2 13 Lis 2014 13:23
    sylwuniasylwia
    Poziom 9  

Musisz dokupić urządzenie

Code:
     creative DDTS-100
    do niego podłączyć wyjście z tv i głośniki

0
  • #3 13 Lis 2014 13:35
    elektrycznyandrzej
    Poziom 5  

Trochę bardzo drogie to urządzonko nie ma jakieś alternatywy?

0
  • #4 13 Lis 2014 13:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Drogie - a jaki efekt chcesz uzyskać - to odzwierciedla cenę.
    Alternatywa to - kino domowe + głośniki, głośniki komputerowe z wejściem cyfrowym, jakiś konwerter sygnału.
    Mając już takie głośniki a nie inne, nie oczekuj "cudu za 100 zł".

Poza tym, po co Ci 5.1 pod tv...?.
    Przez ostatnie pół roku NIE słyszałem na żadnym programie tv, by dźwięk był 5.1...!.
    Najczęściej to dwukanałowe mono!.

Ale jeśli się już uparłeś, to ile kasy na wydanie, i mam tutaj na myśli od 500 zł w górę....?.

0
  • #5 13 Lis 2014 13:57
    sylwuniasylwia
    Poziom 9  

Kocurek mylisz się, ponieważ nawet naziemna nadaje w DD5.1, nie wszystko ale jednak. wystarczy zmienić audio danego kanału. Przeważnie do wyboru są 3 ścieżki dźwiękowe stereo pl, DD pl 2.0 lub 5.1 zależnie od programu i język oryginalny.
    Na allegro jest jakiś zamiennik za 312zł. podpisany

Cytat:
    Dekoder DTS, AC3, Dolby Digital, DDTS-100 Surround

EDIT:
    jest taki sam o 3 zł tańszy, podpisany
    Cytat:
    Dekoder DTS, AC3, Dolby Digital, 5.1 Surround FV

0
  • #6 13 Lis 2014 14:05
    elektrycznyandrzej
    Poziom 5  

Za taką cenę i coś tam dołożyć szukałbym głośników z prawdziwego zdarzenia i takich które można podłączyć bez udziwnień

Co do oglądania to pewnie jak większość ludzi z tym problemem to domyślasz się raczej że puszczam sobie wszystko z laptopa czy to po HDMI czy po WIFI

A czy jest możliwość "pozostawnienia" dźwięku w laptopie, a do TV przesłanie samego obrazu? Do laptopa można kupić dużo taniej dodatkową kartę

Ten zamiennik jest ok? Warto w niego zainwestować?

0
  • #7 13 Lis 2014 14:05
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

sylwuniasylwia napisał:
    Kocurek mylisz się, ponieważ nawet naziemna nadaje w DD5.1, nie wszystko ale jednak. wystarczy zmienić audio danego kanału. Przeważnie do wyboru są 3 ścieżki dźwiękowe stereo pl, DD pl 2.0 lub 5.1 zależnie od programu i język oryginalny.

I ile tego masz...?.
    Nadaje, ale tylko TVP, czasami TVN - czym tu się podniecać?.
    Poza tym, nie wiemy, z jakiego sygnału korzysta autor.

0
  • #8 13 Lis 2014 14:13
    elektrycznyandrzej
    Poziom 5  

Mam cyfrowy polsat... ale na prawdę nie istotne jest dla mnie 5.1 z ogólnodostępnej TV jak będzie to fajnie jak nie to trudno. Zależy mi na filmach i muzyce czasem gry z laptopa - laptop nie posiada karty 5.1

0
  • #9 13 Lis 2014 14:19
    sylwuniasylwia
    Poziom 9  

W naziemnej 3/4 kanałów nadaje w DD lecz nie wszystkie programy, jak pisałem wcześniej. Przeważnie filmy, ale to inny temat.
    A co do tego zamiennika to nie wiem, oryginalny creative zbierał pochlebne opinie, a z zamiennikami, jak to z zamiennikami może być dobrze albo źle.
    Tak sobie myślę że jak wystarcza ci dźwięk z tych głośników, to za te pieniądze można kupić używany zestaw KD, tylko szukać takiego który ma wejście optyczne.

0
  • #10 13 Lis 2014 14:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

sylwuniasylwia napisał:
    W naziemnej 3/4 kanałów nadaje w DD lecz nie wszystkie programy

No to chyba mam różną polską telewizję naziemną.

elektrycznyandrzej
    Może się dokładnie określisz, na czym Ci zależy.
    Bo masz CP, piszesz o tv, a za chwilę o komputerze...?.
    sylwuniasylwia napisał:
    Tak sobie myślę że jak wystarcza ci dźwięk z tych głośników, to za te pieniądze można kupić używany zestaw KD, tylko szukać takiego który ma wejście optyczne.

To głośniki autora da się w ogóle podłączyć do normalnego KD?.
    To ja wezmę 10 kompletów KD z głośnikami za 400 zł.

0
  • #11 13 Lis 2014 14:50
    sylwuniasylwia
    Poziom 9  

Cytat:
    To głośniki autora da się w ogóle podłączyć do normalnego KD?
    Nie da się, chodziło mi o to że autor niech kupi sobie używane KD i podłączy do tv a głośniki które ma zostawi przy laptopie, to odnośnie pytania o alternatywę które jest wyżej.

0
  • #12 13 Lis 2014 14:51
    elektrycznyandrzej
    Poziom 5  

Pisałem na czym mi zależy na początku, chce wykorzystać głośniki w systemie 5.1 i już.
    99% filmów i muzyki puszczam z laptopa do TV (HDMI,WIFI) i to jest najważniejsze i tu chce mieć efekt 5.1, kablówka mnie mniej interesuje.

Pisałem przez chwilę o komputerze bo jeśli podłączenie tych głośników pod TV to taka droga sprawa to może je podłączyć do laptopa za pomocą zewnętrznej karty dźwiękowej (chociaż cena dekodera Ligawo i kraty prawie taka sama) przy czym jak "zatrzymać" dźwięk w laptopie? Przy podłączeniu HDMI z automatu głośniki laptopa nie działają tylko te w TV chociaż trafiły mi się ze 2 filmy gdzie dźwięk "pozostał" w laptopie i musiałem przepiąć głośniki

0
  • #13 13 Lis 2014 14:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

elektrycznyandrzej napisał:
    może je podłączyć do laptopa za pomocą zewnętrznej karty dźwiękowej

Tylko, ze trudno o zewnętrzną kartę muzyczną (usb), by można podłączyć 3 jacki.....
    jak "zatrzymać" dźwięk w laptopie? Przy podłączeniu HDMI z automatu głośniki laptopa nie działają tylko te w TV

Odinstalować sterownik audio HDMI z karty graficznej, i nie instalować ich nigdy więcej, tylko sterownik graficzny.

0
  • #14 13 Lis 2014 15:03
    sylwuniasylwia
    Poziom 9  

Da się zrobić to o czym mówisz ale będziesz musiał puścić film na tv i laptopie w jednym momencie żeby dźwięk się zgadzał. Ani to praktyczne ani wygodne. A i tak kupno karty do laptopa cię nie ominie, ponieważ te głośniki można podłączyć jedynie przez jack-chinch
    Podsumowując:
    albo kupujesz dekoder
    kartę muzyczną
    lub zmieniasz głośniki które masz na takie z wejściem optycznym.

0
  • #15 13 Lis 2014 15:09
    elektrycznyandrzej
    Poziom 5  

Szukam na razie informacji na temat tego dekodera ligawo, bo na razie jestem najbardziej nastawiony na takie rozwiązanie

0
  • #16 13 Lis 2014 15:17
    sylwuniasylwia
    Poziom 9  

Przy zakupie tego dekodera będziesz mógł bezpośrednio podpiąć tv do głośników i laptopa jeśli masz w nim wyjście optyczne.

0
  • #17 13 Lis 2014 15:27
    elektrycznyandrzej
    Poziom 5  

Laptop niestety nie posiada wyjścia optycznego

0
  • #18 13 Lis 2014 15:34
    Polon_us
    Poziom 40  

A czy jest możliwość "pozostawnienia" dźwięku w laptopie, a do TV przesłanie samego obrazu?

Jak najbardziej, w ustawieniach karty audio trzeba zmienić urządzenie domyślne na głośniki laptopa. W tej chwili ustawione jest to na HDMI OUT, tak wynika z "objawów" :)
    Kolega może podać model posiadanego laptopa?

0
  • #19 13 Lis 2014 15:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Laptop niestety nie posiada wyjścia optycznego

Polon_us napisał:
    Kolega może podać model posiadanego laptopa?

Czasami w jednym z portów jack, jest port optyczny.

0
  • #20 13 Lis 2014 16:00
    elektrycznyandrzej
    Poziom 5  

hp pavilion dv5 1110el

0
  • #21 13 Lis 2014 16:10
    Polon_us
    Poziom 40  

Wg specyfikacji nie ma ten laptop niestety wyjścia optycznego.

0
  • #22 13 Lis 2014 16:27
    sylwuniasylwia
    Poziom 9  

Ja to widzę tak.
    Ponieważ laptop nie ma ani optyka ani coaxiala to proponuję zrobić następującą rzecz.
    Kupić w/w dekoder podłączyć tv i głośniki do dekodera, potem na komputerze postawić serwer np. miniDLNA i w ten sposób strumieniować media z laptopa do telewizora, nic innego się nie wymyśli.

0