Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dźwiękiem, mikrofon (?) szaleje?

pajak914 13 Lis 2014 13:22 468 3
  • #1 13 Lis 2014 13:22
    pajak914
    Poziom 8  

Witam wszystkich.
    Mam następujący problem. Mam obudowę zallman z 11 plus. Płyta główna to ASRock B85 PRO4 LGA1150. U góry są dodatkowe wejścia na słuchawki i mikrofon, oraz 2x usb 2.0 i usb 3.0. Do tej pory wszystko ok było jednak od wczoraj przestało działać wejście na mikrofon. Po prostu system go nie widzi po wsadzeniu w otwór, nie ma nawet tego dźwięku w windowsie jaki zazwyczaj jest po podłączeniu pendrive'a, albo innego urządzenia. W team speaku w opcjach dźwięku jest wtedy napis error przy mikrofonie. Po podłączeniu normalnie z tyłu w zasadzie działa... Jednak po podłączeniu mikrofonu z tyłu właśnie właśnie słyszę swój głos w słuchawkach z jakimś 0,5 sekundowym opóźnieniem. Jeżeli mam podłączone głośniki zamiast słuchawek to ten problem jest mniejszy, pogłosu nie ma takiego, ale jak popukam w mikrofon to słyszę to w glosniakch... Cały zestaw mam niecały rok, więc tym bardziej nie sądzę, żeby to była jakaś usterka mechaniczna typu poluzowane gniazdko albo coś. Zresztą przez ten rok wsadziłem/wyjąłem tą wtyczkę może jakieś 10 razy. Rozebrałem obudowę sądząc, że może zwyczajnie coś się wypięło z płyty głównej albo tych wtyczek u góry, ale nic z tego, wszystko siedzi jak zabetonowane, wszystkie kable całe, żaden nie urwany, ani nic z tych rzeczy. W opcjach w windowsie byłem już chyba wszędzie i nic nie pomogło, sterowniki też w porządku, mikrofon ok (sprawdzałem na laptopie i działa bez problemu). Podłączyłem do pc 2 inne mikrofony jeszcze i to samo było.
    Wyczerpałem już swoje możliwości dlatego pytam Was czy ktoś miał coś podobnego? Co robić dalej? Sporo gram przez ts online z kumplami a takie coś mega przeszkadza, wręcz uniemożliwia normalną zabawę... Mam nadzieję, ze wszystko w miarę jasno i dokładnie opisałem.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

0 3
  • #2 13 Lis 2014 15:10
    Mayev
    Poziom 11  

Witam, jaka Winda ? jakiego antywira używasz on-line ? A może po prostu gn. "front mic" wzieło i zdechło (uszkodzenie styków powoduje zwarcie zasilania mikrofonu).

0
  • #3 13 Lis 2014 15:15
    pajak914
    Poziom 8  

Windows 7, 64 bit. Antywirus Comodo (co ma do tego antywir?) Też się zastanawiam nad fizycznym uszkodzeniem wejścia. Chociaż jak już pisałem wygląda wszystko ok, może coś "w środku".

0
  • #4 13 Lis 2014 15:55
    Mayev
    Poziom 11  

Też jestem seven i Comodo (32), niektóre ala-wiry przechodzą do rejestru (choć przez Comodo 7.0 mało co przelezie) "w środku" ano własnie jak "cóś się rusza" to się urusza w środku a na zewnątrz nie widać. Sprawdziłeś konfig. audio ?

0