Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Saeco Intelia - nie może skończyć czyszczenia, pompka głośno pracuje

13 Lis 2014 13:54 4671 2
  • Poziom 1  
    Witam szanownych forumowiczów.
    Mam problem z ekspresem, jak w nagłówku.
    Ekspres stał nieużywany przez dłuższy czas. Po uruchomieniu automatycznie ekspres rozpoczął procedurę odkamieniania. Rozpocząłem pracę zgodnie z instrukcją.
    Już na początku pojawił się problem z rozpoczęciem procesu. W pierwszej kolejności ekspres czyści obwód mleka. Okazało się, że była zapchana dysza spieniająca.
    Po odetkaniu dyszy proces ruszył dalej, jednak zatrzymał się na nastepnej operacji.
    Nie wiem, czy dobrze wytłumaczę. Zaczął pracować moduł parzenia kawy (po prawej stronie, moduł który mozna wyciągać do czyszczenia).
    Problem w tym, że ekspres wykonuje przebieg modułu, potem załącza się pompka, jednak brak jest reakcji w postaci jakiegokoliwek przepływu płynu. Wówczas ekspres przerywa pracę i znowu załacza moduł, pompka i tak w kółko.
    Próbowałem kilka razy resetować ekspres, jednak sytuacja się powtarza. Przy niektórych próbach pompka zaczyna pracować cały czas. Wtedy bardzo się nagrzewa więc wyłączam ekspres, zeby nie spalić.
    Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być problemem?
    Czyściłem w module sitko, które odpowiada chyba za ciśnienie przy parzeniu - było zaklejone. Dalej nie wiem co działać.
    Wydaje się jakby gdzieś kamień spowodował zapchanie przepływu, ale nie za bardzo mam pomysł, gdzie szukać.
    Z góry dzięki za pomoc.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 11  
    Jak brakuje wody w pojemniku to słychać jak pompka pracuje głośno. Trzeba poczekać nie nalewac wody i bedzie dobrze nic sie nie spali.

• Specjalista AGD
    W pierwszej kolejności proponuje rozebrać zaparzacz na czynniki pierwsze i dokładnie wyczyścić mechanicznie.