Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porównanie danych i skopiowanie wyniku do komórki VBA

lukaszwat 13 Lis 2014 14:51 1185 12
  • #1 13 Lis 2014 14:51
    lukaszwat
    Poziom 9  

Witam Wszystkich

bardzo proszę o pomoc
    chciałbym porównać dwa arkusze - arkusz 1 po kolumnie A z arkuszem 2 po kolumnie D.
    Następnie wynik z arkusza 1 komórki np. C3 wstawić do arkusza 2 do komórki np. B2

Ogólnie mówiąc chciałbym żeby znalazł po kolumnie A takie same komórki i wstawił w arkuszu 2 w kolumnie B wynik z arkusza 1 z kolumny C

Mam nadzieje że jasno napisałem
    z góry dziękuje za pomoc

0 12
  • #2 13 Lis 2014 14:58
    PRL
    Poziom 33  

Można zobaczyć, co już Ci się udało?

0
  • #3 13 Lis 2014 15:14
    lukaszwat
    Poziom 9  

Ja myślałem na początku zrobić to ręcznie że sam porównam kolumny ale przecież jest jakaś możliwość zrobienia tego automatycznie

Sheets("Arkusz1").Cells(3, kol).Copy Destination:=Sheets("Arkusz2").Cells(2, 4)
    Sheets("Arkusz1").Cells(4, kol).Copy Destination:=Sheets("Arkusz2").Cells(3, 4)

0
  • #4 13 Lis 2014 15:30
    PRL
    Poziom 33  

Cytat:
    Następnie wynik z arkusza 1 komórki np. C3 wstawić do arkusza 2 do komórki np. B2

VBA, jak i każdy inny język, niestety nie ma zmiennej 'np' - na przykład.;)

Czy trzeba dusić, czy też powiesz konkretnie?
    Jak powiesz konkretnie, to dostaniesz kompletny kod.

P.S. Excel obudził w użytkownikach lenia.
    Z jedne strony arkusz, baza danych, a z drugiej kartka papieru na ekranie.
    Jak wiadomo, 'papier wszystko przyjmie'...

0
  • #5 13 Lis 2014 16:15
    lukaszwat
    Poziom 9  

ok, postaram się napisać to co potrzebuje jak najlepiej umiem

W arkuszu 1 w kolumnie A (A1:A10) i w arkusz 2 w kolumnie D (D1:D10) znajdują się te same dane.
    Chciałbym żeby makro porównało te dwie kolumny i skopiowało komórkę C1 do B1 jak w kolumnie A będzie ta sama wartość co w kolumnie D.

Chodzi o to żeby w Arkuszu1 komórce A1 znajduje się słowo Fiat to wtedy makro znajduje, że w Arkuszu2 w komórce D5 znajduje się też słowo Fiat i wtedy kopiuje wartość z Arkusza1 komórki C1 do Arkusza2 B5

w Arkuszu1 komórce A2 znajduje się słowo Skoda to wtedy makro znajduje słowo Skoda w Arkuszu2 komórce D3 i kopiuje wartość z Arkusza1 komórki C2 do Arkusza2 B3

mam nadzieje, że wyjaśniłem o co mi chodzi
    pozdr

0
  • Pomocny post
    #6 14 Lis 2014 04:24
    PRL
    Poziom 33  

Teraz wszystko jasne.:)

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #7 14 Lis 2014 11:10
    lukaszwat
    Poziom 9  

Dzięki o to właśnie chodziło :)

Dodano po 24 [minuty]:

A jak zrobić taki wyróżnik że jak na trafi na słowo VW to żeby skopiował wartość innej komórki ale już wkleił do tej kolumny B gdzie znajduje się dane słowo
    (Arkusza1 komórki B1 do Arkusza2 w kolumnie B gdzie znajduje się słowo VW)

0
  • Pomocny post
    #8 14 Lis 2014 13:02
    PRL
    Poziom 33  

Cytat:
    żeby skopiował wartość innej komórki

Cells(x, 2) = InnaKomorka;)

Kolego, jak poprzednim razem, proszę pisać konkretnie.

Dodano po 35 [minuty]:

Łukaszu, ja Ci nie pomogłem tym wpisem.
    Pewnie nie zauważyłeś średnika na końcu.:)
    Napisz konkretnie, co makro ma robić w przypadku, gdy w 'Arkusz2', w kolumnie D znajdzie się zapis 'VW', to Ci przerobię powyższe makro.

0
  • #9 14 Lis 2014 13:10
    lukaszwat
    Poziom 9  

Dziękuje za cierpliwość i przepraszam za moje wytłumaczenie mojego problemu
    spróbuje tak :)
    potrzebuje żeby tak jak na rysunkach - tak jak zrobiłeś wcześniej żeby się wyszukiwało (Bardzo fajnie) i dodatkowo jak natrafi na VW to z arkusza1 komórki E9 skopiuje wartość do arkusza2 do komórki B3

Porównanie danych i skopiowanie wyniku do komórki VBA Porównanie danych i skopiowanie wyniku do komórki VBA

0
  • Pomocny post
    #10 14 Lis 2014 13:24
    PRL
    Poziom 33  

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #11 14 Lis 2014 13:47
    lukaszwat
    Poziom 9  

dziękuje bardzo, bardzo o to właśnie mi chodziło
    pozdrawiam
    i miłego dnia życzę

0
  • #13 18 Lis 2014 11:48
    lukaszwat
    Poziom 9  

Witam ponownie
    mam jeszcze jedną prośbę jak zrobić takie makro, postaram się wytłumaczyć.

Ogólnie mówiąc chciałbym żeby na początku makro sprawdzało czy w arkuszu 1 w komórce C2 znajduje się wartość jeżeli tak to tworzy nowy arkusz z tą nazwą i kopiuje zawartość z Arkusza 2 od A1:H7. Następnie skopiowane wartości porównuje - Arkusz 1 wartości od A3 do A6 porównuje z nowo powstałym Arkuszem (Skoda) z komórkami od H2 do H5 i kopiuje wartości z arkusza 1 od C3 do C6 i wstawia je do Nowo powstałego arkusza od D2 do D5, a i jak trafi na nazwę kwota to wartość bierze z komórki B. Następnie makro kopiuje z arkusza 1 komórkę C2 i wstawia ją do nowo powstałego arkusza do komórek C2, C5, C8, C9, i F8.
    teraz makro powinno wrócić do początku

i sprawdzić czy w komórce D2 znajduje się wartość jeśli tak to tworzy nowy arkusz z tą nazwą (VW) i kopiuje zawartość z Arkusza 2 od A1:H7. Następnie skopiowane wartości porównuje - Arkusz 1 wartości od A3 do A6 porównuje z nowo powstałym Arkuszem (VW) z komórkami od H2 do H5 i kopiuje wartości z arkusza 1 od D3 do D6 i wstawia je do Nowo powstałego arkusza od D2 do D5, i jak trafi na nazwę kwota to wartość bierze z komórki B. Następnie makro kopiuje z arkusza 1 komórkę D2 i wstawia ją do nowo powstałego arkusza do komórek C2, C5, C8, C9, i F8.

I tak samo z fiatem (E2) i nissanem (F2)

Mam nadzieje, że dobrze naświetliłem swój problem

z góry dziękuje za pomoc

0