Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother DCP-J152W - jak namówić na drukowanie?

13 Lis 2014 17:28 3375 2
 • Poziom 6  
  Witam.
  Od dwóch miesięcy mam, taki model jak w tytule - Brother DCP-J152W. Drukarka po bezproblemowej instalacji chodziła sprawnie aż do wczoraj.
  Gdy wczoraj próbowałam wydrukować plik z Worda, pracując na laptopmie o systemie Windows Vista zaczęły się problemy. Drukarka wciąga papier do środka, jakby miała coś zadrukować, ale robi to bardzo powoli, po czym papier zatrzymuje się w środku, a z drukarki wydobywa się niepokojący świst przypominający syczenie.
  Ostatecznie po wielokrotnych próbach anulowania drukowania (bo to też dzieje się znacznie wolniej niż do tej pory), z urządzenia wydobywają się kartki z zadrukowaną jedną linijką tekstu (a litery urywają się właściwie w połowie).

  Drukarka działa przez wi-fi na dwóch laptopach (Windows Vista, Windows 8.)
  Funkcja kserowania działa bez problemu i wszystko jest wtedy w porządku, kartki nie zatrzymują się, a drukarka nie wydaje niepokojących hałasów.

  Próbowałam dzisiaj to skonfigurować na Windows Vista i przez chwilę wszystko działało -wydrukowała się strona testowa i kilka innych plików, ale teraz problem powrócił i na żadnym z komputerów nie jestem w stanie go rozwiązać.

  Czy to wina drukarki? Co mogę zrobić w takiej sytuacji?

  Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi mogące przynieść rozwiązanie mojego problemu.
  [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
 • Poziom 2  
  Witam,
  Mam również ten sam problem na dwóch drukarkach podłączonych bezprzewodowo. Jedna Brother DCP-J315W, a druga, to właśnie DCP-J152W. Pierwsza po około 3 latach bezproblemowego działania zaczęła tak mulić, a druga od razu po zakupie i instalacji już ma ten problem.
  Czy ktoś miał też taki problem i udało się go rozwiązać?
 • Poziom 9  
  Szukałem rozwiązania dla podobnego kłopotu, więc podzielę się rozwiązaniem.

  Drukarka drukowała bardzo wolno (nigdy nie zdzierżyłem doczekać do końca drukowania strony więc nie podam czasu), ale tylko w podłączeniu przez Wi-Fi z lapka, natomiast ze stacjonarnego wszystko grało. W obydwu przypadkach system operacyjny Winows na lapku 10 na stacjonarnym 7. Instalowałem od nowa sterowniki i też nie pomogło.

  Rozwiązanie:
  Dodałem jeszcze raz drukarkę (panel sterowania/dodaj urządzenie) i wszystko działa. Nie mam pojęcia jaki błąd popełniłem dodając ją wcześniej ale warto spróbować.