Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa

Uzytkownikk- 13 Lis 2014 18:29 6051 35
  • #1 13 Lis 2014 18:29
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

Witam.

Mam problem z starą (ok. 6 lat) już pralką, która odmawia już posłuszeństwa, a mianowicie nie chce się uruchomić. Programator i wybór ustawień działa, wodę normalnie pobiera i wypuszcza. Gdy się już uruchomi przy trzeciej czy czwartej próbie to niby działa ale też tak jakoś dziwnie. Wczoraj chwile tak działa aż w końcu było czuć zapach jakby dymy, parzelnizny i została odłączona.
    Dziś ją rozebrałem i nic podejrzanego nie zauważyłem, zrobiłem kilka zdjęć, które wstawią poniżej. Pralka też gdy wypuszcza wodę to razem z wodą wychodzą takie czarne włókna, po dotknięciu ich się kruszą i rozmazują, jest to jakby taki węgiel włókno węglowe lub coś podobnego.

Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa

Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa

Rozruch pralki obrazuje filmik poniżej:

http://youtu.be/FXrBpYqElQ8

Chciałbym Państwa zapytać i poprosić o pomoc, co może być uszkodzone, czy warto jest ją jeszcze reanimować?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

0 29
  • Pomocny post
    #2 13 Lis 2014 19:23
    Mardok2
    Poziom 14  

Witam. opisz coś więcej ,czy grzeje wodę czy silnik kręci? czy wiruje?

0
  • #3 13 Lis 2014 20:06
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

No tak silnik musi chodzić, bo jak za którymś razem załapie to działa. Słychać to na filmiku. http://youtu.be/FXrBpYqElQ8
    Czy wiruje to nie wiem. Bo na tak długo bałem się ją włączać.
    Grzałka działa, bo po 12 min. prania jak zajrzałem do bębna to ciuchy były ciepłe.
    Zauważyłem przed chwilą, że grzeje się wtyczka i przewód zasilający do sieci. (Zwłaszcza wtyczka, bolce w wtyczce były gorące)
    Ogólnie jak pralka pracuje to słychać takie dudnienie trochę jak obraca bęben i jak zaczyna wchodzić na obrót to tak jakby ciężko jej to szło.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Lis 2014 20:19
    newDJ
    Poziom 17  

Trzeba było tak długo czekać z uszkodzonym uszczelniaczem?Stąd tyle rdzy.Zatarte łożysko,zajechany silnik i stąd ten duży pobór prądu.Zdejmij pasek napędu,obróć kołem ,zobaczysz jak ciężko kręci się kosz.Włącz pralkę bez paska,niech chodzi bez obciążenia.Posłuchasz jak wtedy pracuje.Cęgi Dietza w rękę i zobaczyć jaki silnik pobiera prąd.Jeżeli silnik w porządku do wymiany łożyska i uszczelniacze.Z obu stron,czynne i bierne.

0
  • Pomocny post
    #6 13 Lis 2014 20:39
    newDJ
    Poziom 17  

Tak to resztki uszczelniacza a duży pobór prądu to z pewnością to rzężenie silnika.Klucze torxy w rączkę rozebrać gniazda łożysk, wycisnąć łożyska zużyte,wcisnąć nowe,dopasować uszczelniacze.Wymiana prosta i szybka,chyba że Cię stać to zestaw naprawczy coś kolo 150-170 złotych.

0
  • #7 13 Lis 2014 21:03
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

Nie zestaw naprawczy odpada.
    Ogólnie to przyznam, że fachowcem nie jestem i w sumie się nie znam ale przy aucie dużo rzeczy samemu mi się udało naprawić, oczywiście przy użyciu bezcennych internetowych zasobów pomocniczych, to i może tu dałbym rade.

Cenowo nie wygląda to raczej źle, patrząc na Allegro to łożyska i uszczelniacze można kupić w cenie do 50zł za całość.
    W sumie jakby mi się udało to naprawić, to by była gra warta świeczki. Bo przy oddaniu do fachowca gdzie jak patrzałem wymiana taka kosztuje ok 250zł to raczej przy tak starej pralce już nie jest to opłacalne.
    Chciałbym jeszcze zapytać czy żeby wymienić te łożyska i uszczelniacze to trzeba ściągnąć i rozebrać cały bęben? Trochę się boję, że później tego nie poskładam do całości.

0
  • Pomocny post
    #8 13 Lis 2014 21:35
    newDJ
    Poziom 17  

Bez obawy,poskładasz.Warto ją rozebrać aby sprawdzić stan osi po obu stronach.Przy takim rzężeniu mogą być zajechane ślizgacze.Najpierw rozbież, oceń, potem zamawiaj części.Aparat w rękę,w drugą niezmywalny marker,numeruj elementy i do dzieła.Powodzenia,będzie dobrze.

1
  • Pomocny post
    #9 13 Lis 2014 22:21
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Przed zamówieniem części zdejmij pasek napędowy i sprawdź, czy łożyska na pewno są uszkodzone. Energicznie zakręć bębnem, zwróć uwagę na luzy i hałas.
    W tych pralkach często tak duży wyciek pojawiał się spod uszczelki klapy. Potem paliła się wtyczka przy silnika, prądniczka, moduł itd. :)

Koniecznie sprawdź sam silnik, bo takie buczenie, o ile nie jest zatarty, sugeruje jego śmierć, a to będzie najdroższa zabawa. Silnik można bez większego kłopotu sprawdzić podłączając bezpośrednio do sieci, patrz temat na górze forum dot. sprawdzenia silnika komutatorowego.

pzdr

0
  • #10 14 Lis 2014 16:57
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

Dziś zastosowałem się do rad i sprawdziłem jak chodzi bęben, (pusty bez prania w środku), chodzi raczej dobrze po energicznym zakręceniem kręci się przez dłuższą chwilę, luzów nie czuć na bębnie, lecz słychać jakiś dźwięk cyklicznie się pojawiający.
    Obrót ten nagrałem, więc prośba o podejrzenie. Poniżej link:

->
    Link

Nakręciłem jeszcze raz (tym razem przy dobrym świetle) jak to wszystko wygląda.

->
    Link

I jeszcze kilka zdjęć:
    Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa

0
  • Pomocny post
    #11 14 Lis 2014 17:09
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Więc do sprawdzenia silnik poza pralką (wymontowanie jest proste).
    Przed podłączeniem wykręć szczotki, sprawdź czy się nie blokują. Dodaj zdjęcia szczotek i silnika od strony komutatora, sprawdź kostkę przy silniku, czy nie jest stopiona, oraz czy konektory wewnątrz nie są zaśniedziałe.

0
  • #12 14 Lis 2014 18:37
    newDJ
    Poziom 17  

Tu nie ma co kombinować i szukać dziury w całym.Wyrażnie słychać metaliczny dżwięk łożysk zespołu piorącego oraz suchy chrobot uszkodzonego łożyska silnika od strony paska napędowego.Szczotki i kostka silnika dobre,brać się za łożyska!
    Tak kosza,czynne i bierna jak i silnika.Obydwa,zalane zostały wodą i zżarła je rdza.Dla laika trochę trudności ale spokojnie,dasz radę.

0
  • Pomocny post
    #13 14 Lis 2014 20:40
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Nawet jeżeli łożyska bębna są uszkodzone, choć na filmiku tego nie słychać, a przy takiej ilości wody jaka musiałaby przez nie przelecieć żeby narobić w środku tyle bałaganu, nie powinno już nic z nich zostać, widać, że bęben obraca się lekko.
    Silnik owszem ma zajechane łożyska, ale gdyby to była jedyna usterka to bardziej by szumiał, niż buczał, śmierdział i nie miał siły ruszyć. Zwłaszcza że jak widać, nie ma specjalnych oporów.

Dlatego uważam przed zamówieniem łożysk trzeba doprowadzić do pełnej sprawności sam silnik i przetestować skąd leci woda, a jak mówiłem często leciała spod klapy. Zamówienie w ciemno łożysk bębna i liczenie, że ruszy to wywalanie pieniędzy w błoto.

0
  • Pomocny post
    #14 14 Lis 2014 21:42
    Mardok2
    Poziom 14  

Zgadzam się . najpierw silnik a póżniej łożyska ,a jak wtyczka?uruchom na pusto bez obciążenia jak wymieniłeś wtyczkę.i zobacz czy buczy i się grzeje.

0
  • #15 15 Lis 2014 05:12
    newDJ
    Poziom 17  

newDJ napisał:
    Bez obawy,poskładasz.Warto ją rozebrać aby sprawdzić stan osi po obu stronach.Przy takim rzężeniu mogą być zajechane ślizgacze.Najpierw rozbież, oceń, potem zamawiaj części.Aparat w rękę,w drugą niezmywalny marker,numeruj elementy i do dzieła.Powodzenia,będzie dobrze.

Po co bić pianę i powtarzać dziesiątki razy to samo,wyrażnie mu napisałem.A łożyska zespołu piorącego są uszkodzone,wyrażnie słychać to w drugim linku.Pralka leży na boku a wtedy oś czynna układa się inaczej.

0
  • #16 15 Lis 2014 11:47
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Udzielam poprawnych porad mających zaoszczędzić autorowi tematu bezsensownych wydatków. Za duży wyciek jak na tak cicho pracujące łożyska. Widać zresztą że rdzawy nalot jest wszędzie tylko nie pod łożyskiem, gdzie powinno go być najwięcej.

Pralka stoi normalnie i oś ułożona jest także normalnie. Odgłos który się pojawia jest bardziej spowodowany lekkim scentrowaniem koła pasowego, które, co jakiś czas haczy o metal pod spodem. Powodem buczenia i braku mocy nie są łożyska bębna.

Do autora tematu. Jeżeli masz odpowiedniego torxa, zdejmij koło pasowe (śruba będzie stawiać opór) i zobacz, że łożysko od strony czynnej nie jest zardzewiałe tak samo jak w przypadku strony biernej. Przy okazji pewnie okaże się, że odgłos zniknie.

Najpierw bierz się za silnik !

0
  • #17 15 Lis 2014 20:33
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Na poprzednich zdjęciach pralka stała normalnie, tylko odwrotnie trzymałem aparat którym kręciłem filmiki.

Dziś chciałem wyjąć silnik ale niestety na przeszkodzie stanęły śruby typu torx, nie mam takich niestety kluczy. W najbliższych dniach postaram się pożyczyć od kolegi lub po prostu kupię jakieś (ogólnie nie raz by się przydały, więc warto je mieć). Rzeczywiście rozkręcenie silnika wygląda na łatwe, bo trzeba tylko odkręcić cztery śrubki i odpiąć kostkę.
    Dziś mimo, że nic nie zrobiłem to pralka wyciągnąłem z łazienki i sobie ją położyłem na boku i z robiłem kilka fotek. Może coś jeszcze podpowiedzą. Zrobiłem też dokładną fotkę łożyska, ogólnie nie wygląda na zardzewiałe. Zastanawiali się Państwo w poprzednich postach skąd tyle rdzy poniżej, o tóż kiedyś ta pralka miała wyciek z bębna (1 zł w kieszeni który uszkodził bęben) i wtedy był wyciek. Bęben został załatany i ogólnie w prace pierze się od tamtego czasu w temperaturze do 40C.
    Na dniach postaram się wytargać ten silnik. Ogólnie jak to silnik siadł to naprawa nie będzie się chyba opłacała, jakoś ciężko widzę możliwość znalezienia takiego samego silnika, a jakiś zamiennik z innej prali bez większych przeróbek chyba nie będzie pasował, prawda?

Poniżej zdjęcia:

Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa

Dodano po 1 [minuty]:

Acha, jeszcze jedno, jakie numery torx-ów będą mi potrzebne do zdjęcia silnika i ewentualnej wymiany łożysk i uszczelniaczy? (to tak w razie jak bym miał pożyczyć)

0
  • #18 15 Lis 2014 21:07
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Szczotek już praktycznie nie ma i to myślę będzie główna przyczyna braku mocy silnika. Ale czy wirnik przeżył katowanie jak na filmiku to okaże się dopiero po wymianie szczotek.
    Przed założeniem nowych szczotek trzeba będzie komutator wyczyścić, potem na niskich obrotach trochę dotrzeć szczotki, poczytaj tematy na ten temat.
    Spróbuj wyjąć silnik odczepiając metalowe półkola, które mocują go do blachy przykręconej do zbiornika, powinno się udać. Torxy przy szczotkach od biedy odkręcisz płaskim wkrętakiem, albo kupić zestaw z paroma końcówkami, nie takie droga, a się przydaje :)

Nie wiem jak będzie z wymianą łożysk w silniku. Teoretycznie ich stan by tego wymagał, jednak sam tego nie zrobisz.

0
  • #19 15 Lis 2014 22:08
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

Dziękuję za dalsze wskazówki.
    Czy zna ktoś numer jakiś katalogowy lub jakiś indeks pod którym szukać tych szczotek? Bo ogólnie po wpisaniu nazwy pralki i szczotki to znalazłem jakiś dwie pozycje ale po straszliwej cenie 150zł ( i nie wiem czy za jedną sztukę, czy dwie)
    Może są jakieś tańsze na Allegro czy gdzie indziej ale nie potrafię ich namierzyć.
    Łożyska wcześniej jak patrzałem to te na stronie north były bardzo drogie, a po znalezieniu ich po indeksie na Allegro są dosyć tanie, może tu jest podobnie.

0
  • #20 15 Lis 2014 23:31
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Na stronie north masz link do zamiennika, a tam z kolei podany rozmiar gr., szer., dł. (5x10x23).
    Dobrze byłoby szczotki zmierzyć i sprawdzić czy wymiar na pewno się zgadza, wtedy można zakupić bez szczotkotrzymaczy i przylutować. Koszt znacznie niższy.

0
  • Pomocny post
    #21 16 Lis 2014 09:34
    Mardok2
    Poziom 14  

Witam . tak Ci doradzają żebyś się wykosztował i narobił a to nie zawsze tak jest pisałem sprawdzić silnik ale to nie zawsze trzeba wyjmować ,szczotki napewno trzeba wyjąć bo na zdjęciu to słabo widać a tym bardziej jak są długie sprawdzić .Jak sprawdziśz szczotki to włącz silnik na pusto .

0
  • #22 16 Lis 2014 11:36
    newDJ
    Poziom 17  

Mardok2 napisał:
    Witam . tak Ci doradzają żebyś się wykosztował i narobił a to nie zawsze tak jest pisałem sprawdzić silnik ale to nie zawsze trzeba wyjmować ,szczotki napewno trzeba wyjąć bo na zdjęciu to słabo widać a tym bardziej jak są długie sprawdzić .Jak sprawdziśz szczotki to włącz silnik na pusto .

Nie taki olbrzymi koszt.Dwie szczotki dwuwarstwowe 28 zł.Do tego łożyska i szczelniacze zespołu piorącego max 50 zł.Dobre łożyska grupy C5.Łożyska silnika max 30 zł.Do tego silikon aby uszczelnić zespół piorący.Razem około 120 zł.To dużo?
    Robocizna nic go nie kosztuje,jak naprawiać to solidnie a nie odstawiać dziadostwo.Naprawi,będzie miał satysfakcję.Powodzenia

0
  • #23 17 Lis 2014 12:26
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

Dziś wykręciłem silnik.

Zrobiłem dokładniejsze fotki i teraz się zastanawiam czy najpierw wykręcić szczotki aby ocenić ich zużycie czy spróbować najpierw sprawdzić elektrycznie ten silnik z tak zamontowanymi szczotkami jak są w owej chwili?

Jeśli sprawdzić elektrycznie, to prosiłbym o wskazówkę co gdzie podłączyć, bo ten opis sprawdzenia silnika w przypiętych tematach dotyczy silników z kostką na 6 styków,a ja w swoim mam 7 plus ten styk zerdzewiały obok kostki co do innego dochodził pojedynczy żółto/zielony przewód (uziemienie?)

Ogólnie u mnie kostka wygląda tak:
    1 i 2 styk to: przewód brązowy
    3 to : przewód czerwony (szczotka)
    4 to: przewód czarny (szczotka)
    5 to przewód niebieski
    6 to przewód biały
    7 to przewód pomarańczowy

Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa

Ogólnie w Internecie znalazłem ogłoszenie o sprzedaży takiego samego silnika za 100zł.
    Jest napisane, że niby jest sprawny.
    Kolega, dzi_dziuś pisałem wcześniej, że stan tych moich łożysk w silniku by wymagał wymiany co w moim przypadku to odpada, bo sam tego nie zrobię, to może kupno tego używanego silnika by rozwiązało te problemy z silnikiem za jednym zamachem?

0
  • #24 17 Lis 2014 14:54
    Mardok2
    Poziom 14  

Wykręć szczotki i sprawdź ich długość i czy nie popękane oraz połączenia miedziane bo może urwane lub słaby styk i jeszcze raz piszę po co ten silnik wyjmowałeś ,kładziesz pralkę na bok i wykręcasz szczotki i wszystko w temacie .

0
  • #25 17 Lis 2014 15:05
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Możesz najpierw sprawdzić elektrycznie, ale sprawdzenia stanu szczotek jest szybsze, bezpieczniejsze, a że widać napisy, które z reguły umieszcza się na końcu szczotek nie spodziewałbym się po nich za wiele.

Silnik za pewne będzie buczał, albo iskrzył.

Jeżeli chodzi o sprawdzenie tego silnika, to z grubsza.

2 brązowe przewody to tacho, ich nie ruszasz.
    2 od szczotek, więc czarny i czerwony.
    2 od stojana zapewne niebieski i biały (sprawdź przed podłączeniem).

Więc łączysz czarny z niebieskim, a na czerwony i biały podajesz napięcie.

Jeżeli chodzi o zakup silnika to na all... można znaleźć nawet taniej, a jak mówiłem łożysk sam nie wymienisz, więc może warto to przemyśleć. Najlepiej jakbyś znalazł coś z gwarancją rozruchową.

0
  • #26 20 Lis 2014 12:53
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

dzi_dziuś napisał:
    Jeżeli chodzi o sprawdzenie tego silnika, to z grubsza.

2 brązowe przewody to tacho, ich nie ruszasz.
    2 od szczotek, więc czarny i czerwony.
    2 od stojana zapewne niebieski i biały (sprawdź przed podłączeniem).

Więc łączysz czarny z niebieskim, a na czerwony i biały podajesz napięcie.

To wszystko jasne ale jest jeszcze jeden styk i przewód od niego idący w kolorze pomarańczowym, co z nim?

Ogólnie odkręciłem te szczotki, nie wiem tylko czy mam jeszcze wyciągnąć te same wkłady węglowe z nich czy nie?

To zdjęcia samych szczotek:
    Oznaczenia szczotek to T32 067

Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa

dzi_dziuś napisał:
    eżeli chodzi o zakup silnika to na all... można znaleźć nawet taniej,

Na Allegro nie mogę żadnego takiego samego silniku znaleźć...
    Znalazłem w innym serwisie, na Allegro nic nie ma?

0
  • #27 20 Lis 2014 13:13
    Mardok2
    Poziom 14  

Zobacz jak mocowane i wyciągnij je ze środka te węglowe i zobacz stan linki miedzianej bo szczotki to na moje oko nie takie zle ale mogę się mylić.

0
  • #28 20 Lis 2014 15:00
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Kurcze, szczotki jak zauważył przedmówca są ok, ale widać na nich ślady wypalenia (foto 3), a i ich powierzchnia nie jest gładka. W tej sytuacji obawiam się jednak spalonego wirnika == wymiana silnika.
    Wyczyść wszystko z pyłu węglowego, komutator można lekko potraktować drobnym papierem ściernym i podłącz jak pisałem. Pisałem żebyś sprawdził czy przewody biały i niebieski idą do dwóch cewek stojana, jeśli tak, podłączaj bez obaw. Ten silnik montowano też w Bosch' u i tam przewód pomarańczowy nie był wykorzystywany.

Ważne ! Nie włączaj go na zbyt długo, bo nie masz teraz ograniczenia obrotów (max 2-3 sek i pozwól zwolnić).

Jeżeli silnik ruszy, to chyba pozostaje tylko moduł ...

0
  • #29 20 Lis 2014 15:08
    Mardok2
    Poziom 14  

No tak ale kolega nam modułu nie pokazał może przekaźniki może coś wypalone albo zimny lut , słaby styk.trzeba przejrzeć .

0
  • #30 21 Lis 2014 00:09
    Uzytkownikk-
    Poziom 11  

Przewód niebieski idzie z pomarańczowym, pomarańczowy nagle gdzieś się rozchodzi, a niebieski biegnie do połowy silnik
    Mastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działaMastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działaMastercook PTE-124/03 - Pralka nie może się uruchomić i dziwnie działa
    a i jest wlutowany do czarnego plastikowego czegoś. Przewód biały idzie do przeciwnej stronie trochę mniej niż do połowy silnika.

Moduł czyli programator postaram się jutro dokładnie sfotografować dobrym aparatem z obu stron i wrzucę zdjęcia.

0