Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BROTHER DCP-J132W - WIFI - błąd

vabbik 13 Nov 2014 20:58 7992 11
    vabbik
    Level 2  
    Mam od dziś drukarkę Brother DCP-J132W.. Niestety mam problem z połączeniem drukarki z wifi. W domu są 2 laptopy działające na wifi i chciałbym żeby drukarka była z nimi kompatybilna.

Wyglądało to w następujący sposób:

Menu - sieć - kreator konf. - szukanie SSID - TP LINK (mój internet) podaje hasło zapezpieczające ruter - zachowac ustawienia TAK - łączenie WLAN i pojawia sie błąd połączenia!!!!!

"metoda uwierzytelniania/ szyfrowania stosowana w wybranym punkcie dostępu/routerze mogą nie być obsługiwane przez urzadzenie. itd"

typ zabezpieczen routera WPA2-Personal
    tryb szyfrowania TKIP

jak mam to przeskoczyć?? Proszę o POMOC
    vabbik
    Level 2  
    tak na 100% tryb szyfrowania TKIP
    vabbik
    Level 2  
    tak ale i tak nic mi to nie pomogło ;-( nie wiem jak mam pozmieniać te wszystkie zabezpieczenie
    vabbik
    Level 2  
    a możesz podpowiedzieć mi jak to zrobić? krok po kroku?
    tomsonchina
    Level 14  
    A czemu przez ruter próbujesz połączyć a nie bezpośrednio przez wifi z laptopa, uruchom wifi w brother i wyszukaj to urządzenie przez wifi w lapku.
    abcpawel
    Level 19  
    Wydaje mi się że hasło źle wpisujesz. Wielkość liter ma znaczenie!
    marek_w1
    Level 9  
    Mam podobny problem. Posiadam ten model drukarki i komputer stacjonarny i laptop. W obydwu system windows 8.1.
    Drukarka połączona sieciowo z routerem. W laptopie drukarka łączy się bez żadnych problemów tj. drukuje, skanuje. Przy instalacji programu z płyty w pewnym momencie pojawia się błąd 0x000003eb . Po zakończeniu okazuje się że zainstalował się tylko skaner. W diagnostyce w aplikacji brother utilities też widnieje przy sterowniku skanera jest wszystko OK natomiast sterowniku drukarki - nie powiodło się.
    Proszę o pomoc jak to rozwiązać
    marek_w1
    Level 9  
    Ktoś ma jakiś pomysł? Proszę o info