Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router ADSL2+ z dobrym zasięgiem WI-FI (TD-W8970 vs DGN2200 a może coś innego?)

13 Nov 2014 21:14 1695 5
  • Level 2  
    Witam!

Sprawa wygląda tak: mój stary router Asmax AR 1004g zmarł śmiercią naturalną. Na stanie mam: Zyxela P-660HN-F1Z i Linksysa WAG120N, niestety oba te routery mają ogromne wady, a mianowicie Linksys ma tragiczny zasięg WI-FI a Zyxel mimo dobrego zasięgu WI-FI lubi "odłączyć' niektóre urządzenia (na których jest jakiś większy ruch sieciowy, np. torrenty) od sieci WI-FI - co prawda na kilka sekund ale jest to strasznie frustrujące.

W związku z tym potrzebuje jakiś dobry router WI-FI z modemem ADSL2+.
    Czego oczekuje?
    - bardzo dobry zasięg WI-FI (minimum 3 ściany działowe na odcinku 10m - WAG120N sobie z tym nie radził, natomiast Asmax bardzo rzadko robił dropa (z raz na dzień), ZYXEL radził sobie znośnie).
    - modem ADSL2+
    - cena w granicach 200zł

Myślałem nad Netgearem DGN2200 i TP-LINK TD-W8970, niestety po przeczytaniu wielu opinii mam mętlik w głowie :p Niektórzy piszą, że zasięg doskonały inni, że jedenj ściany działowej nie przebijają zasięgiem :/

Dodam, że mam Neostradę na słabej linii (mimo opcji do 10Mb/s download śmiga mi w graniach 2,5Mb/s).
  • PLFONPLFON
  • Level 20  
    Zmartwię Cię ... zrywanie połączenia przy dużym obciążeniu u mnie było spowodowane uszkodzeniem karty wifi. Karta łączyła się poprawnie i na necie działała ok .. ale czasami zrywało mi połączenie.
    Też myślałem że to problem z routerem, nawet upgrade firmware zrobiłem z tplink Dir-600.

Po zmianie karty jest o niebo lepiej ;)
  • PLFONPLFON
  • Level 16  
    Swego czasu miałem Netgear DGN 1000 i działał poprzez jeden strop w pionie i jedną ścianę nośną w poziomie. Bez zastrzerzeń. Może trafił mi się taki egzemplarz. Na netgeara złego słowa nie powiem.
    Śmigała na nim neostrada w opcji do 20 Mb/s :)
  • Level 42  
    Fritz!Box 3272 / FRITZ!Box 3390
  • Level 2  
    DarkSnakee wrote:
    Zmartwię Cię ... zrywanie połączenia przy dużym obciążeniu u mnie było spowodowane uszkodzeniem karty wifi. Karta łączyła się poprawnie i na necie działała ok .. ale czasami zrywało mi połączenie.
    Też myślałem że to problem z routerem, nawet upgrade firmware zrobiłem z tplink Dir-600.

Po zmianie karty jest o niebo lepiej ;)

Tylko przy routerze Zyxela tak mam, i to na kilku laptopach, więc to na pewno nie wina karty sieciowej.

sPeRaCz.PL wrote:
    Fritz!Box 3272 / FRITZ!Box 3390

Niestety ceny obu wykraczają poza mój budżet :/
  • Level 2  
    OK, kupiłem W8970 i mogę powiedzieć, że zasięg WI-FI bardzo dobry (stabilne, szybkie połączenie, nic nie zrywa - 4kreski+ przez 3 ściany nośne 10m). Synchronizacja DSL troszeczkę gorsza niż na chipie Broadcoma ale na pewno stabilniejsza.