Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralne ogrzewanie - Grzejnik zaczyna grzać od tyłu

13 Lis 2014 22:48 891 8
  • Poziom 9  
    Dzień dobry muj problem polega na tym ze mam dostawiono dobudówkę do domu i dziś zrobiłem tam centralne ogrzewanie i problem jest taki ze ciepła woda idzie powrotem nie wiem czemu wszystko jest dobrze podłączonego

Cała ta nowa instalacją jest zrobiona plastikiem i podpięta pod ta co mam w domu z miedzi piecyk gazowy z papą rurka od zasilania idzie dołem
  • Poziom 27  
    Wiesz, pierwsze wrażenie jest takie, że niekoniecznie masz dobrze wszystko podłączone. Albo idzie zasilaniem, tylko wydaje Ci się, że powrotem.
  • Poziom 9  
    Hmm kolego ja bym zaczął wszystko najpierw odpowietrzać jeżeli nie masz automatów. Jeżeli to Ci nie pomoże to wina może leżeć w samej instalacji, chyba ze masz wadliwe grzejniki a w to już nie chce mi się wierzyć.
  • Poziom 9  
    Grzejniki są po odpowietrzane, a ciepła woda idzie powrotem, jak odkręcę odpowietrznik na chwilę, to zaczyna grzać ale od tyłu. -czy może to być wina spadków?

Dodano po 5 [minuty]:

FOSGEN1 napisał:
    Wiesz, pierwsze wrażenie jest takie, że niekoniecznie masz dobrze wszystko podłączone. Albo idzie zasilaniem, tylko wydaje Ci się, że powrotem.
    . Powrót to ta górna rurka i jest ciepła, a dolna to zasilanie i jest zimna.
  • Poziom 9  
    Może być to wina spadków jeżeli nie masz wymuszanego obiegu wody przez np pompkę cyrkulacyjną :P
  • Poziom 9  
    pompa jest zamontowana na górze na pierwszym piętrze ona zasysa zasilanie i pcha powrót
  • Poziom 9  
    to troche dziwne bo moim zdaniem pompa powinna że tak to powiem pchać tą wode a nie ją zasysać. Nigdy sam nie składałem całej instalacji ale pracowałem przy paru instalacjach i nigdy nie robiliśmy pompy na piętrach tylko w kotłowni. Obstawiam że to chodzi o pompę
  • Poziom 9  
    Zapomniałem dodac ze mieszkam w Angli a tutaj wszystko jest inaczej jak w Polsce na dole jest piec a na górze jest pompa i bojler na ciepłą wodę
  • Poziom 9  
    Hmm to troche i tak kicha bo moim zdaniem to pompa od centralnego powinna znajdować się na dole a ty masz instalacje grawitacyjna ze spadkami i jeszcze pompa na pierwszym piętrze? Dobrze to zrozumiałem?