Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scalak TAA761 Uher SG 630 Logic

rzemyk34 13 Nov 2014 23:01 1125 5
    rzemyk34
    Level 13  
    Witam. Mam problem z obrotami lewego silnika w Uher SG 630 Logic. Doszedłem do pkt w którym wydaje mi się że uwalony jest scalak TAA761. Jest to scalak z 6cioma nóżkami. Moje pytanie brzmi: czy taki staroć jest jeszcze gdzieś dostępny? Czy ewentualnie mogę go czymś zastąpić?
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    kicajbas
    Level 32  
    Witam
    Na stronie Link
    znalazłem taki fragment:
    Quote:
    Oto oznaczenia koñcówek układów scalonych:
    -układ 761 (z resztą sprawdzałem w internecie i rzeczywiście jest to TAA761 ale jest to wznacniacz operacyjny który można też użyć jako komparatora (duże wzmocnienie między wejściami)
    1-V+ zasilanie + (49)
    2- IN+ wejście nieodwracające
    3- IN - wejście odwracające
    4- GND masa
    5- OUT wyjście
    6- kompensacja częstotliwościowa (LM393 ma wbudowaną)

Układ LM393
    1- OUT A
    2- IN- A
    3- IN+ A
    4- GND
    5- IN+ B
    6- IN- B
    7- OUT B
    8- V+
    Oznaczenia A i B oznaczają pierwszy lub drugi komparator (musisz wybrać jeden z nich)

Co prawda dotyczy to simsonów ale prąd to prąd - wszędzie płynie :D

Pozdr.
    rzemyk34
    Level 13  
    Czy ten zamiennik zadziała?
    kicajbas
    Level 32  
    Witam
    Wszystko zależy od tego w jakiej konfiguracji pracuje TAA761 jeśli jako komparator to tak. Podałem Ci linka, może w ten sam sposób wygooglujesz więcej informacji.
    Ogólnie TAA761 jest wzmacniaczem operacyjnym z otwartym kolektorem ( OC ) i takich zamienników musisz szukać. Bajońska cena oryginału bierze się z faktu, że był produkowany w dawnym DDR i teraz to raczej zabytek - w.g noty kat. nic szczególnego z wyjątkiem wyjścia ( OC ).

Pozdr.
    trymer01
    VIP Meritorious for electroda.pl
    To nie tak - TAA761A był produkowany daawno temu ale przez Siemiens'a http://g-pb.de/datasheets/TAA761.pdf (oraz inne firmy), później został skopiowany w DDR pod nazwą B761D.
    Zamienniki:
    TAA762, TAA765 (to samo co TAA761 ale wersje przemysłowe do pracy w szerszym zakresie temperatury) https://www.tu-chemnitz.de/etit/zentral/ddr/ds/TAA765.pdf
    SFC2761DC (prod. Cosem) http://www.datasheetarchive.com/dlmain/Databooks-5/Document25681.pdf
    Układ można zastąpić wieloma innymi układami, jednakże problemem będzie obudowa - w takiej (DIP6) nic nie jest produkowane (o ile wiem).
    Jeśli wyjście OC jest konieczne to prawdopodobnie układ pracuje jako komparator - wtedy najlepiej zastąpić go jakimś popularnym komparatorem np. LM393, albo można je dorobić jednym tranzystorem - ale to wszystko należałoby wykonać na osobnym małym PCB montowanym jako "wszczep" w miejscu TAA761, po analizie układu oryginalnego.