Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32R32B W - ciemny ekran głos ok, podswietlenie ok.

14 Lis 2014 12:22 2802 9
  • Poziom 11  
    Witam kolegów, jak w temacie - w telewizorku wymieniłem kondensatory w zasilaczu, napięcia poprawne, brak jest treści obrazu, ciemny ekran podświetlenie działa, głos jest, sprawdzone na wszystkich wejściach. Matryca w tym TV to CHUNGHWA CLAA320WB02. Natknąłem się na podobny post nie rozwiązany, mam prośbę szczególnie do pana Satgal - sprawdziłem Tcon wg wskazówek, pobiera na stole 157 mA i napięcia w podanych punktach prawidłowe minus 5,8V oraz 23,5V. Pan Satgal napisał, że winna jest matryca i ma patent na jej reanimację, wiem że wiedza kosztuje i nie liczę na darmochę, ale telewizorek już swoje wysłużył i albo go ożywię niskobudżetowo albo na złom. Proszę o podpowiedź, a tak swoją drogą jak nadążyć za tak szybko zmieniającymi się modelami telewizorków, masakra. Pozdrawiam.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 40  
    Ja gdy byłem jeszcze aktywnym zawodowo to te matryce udawało się naprawiać. Co zrobić aby działała już nie pamiętam, dlatego nie mogę pomóc.
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 11  
    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Dokładnie analizowałem ten post już wcześniej i kropka w kropkę pasuje do mojej usterki tak więc zaryzykuję i szukam modułu T-con CPT320WB02C.
    A może ktoś ma do odsprzedania proszę o info.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie sorki jeśli kolega mirex mnie poucza przyznam regulaminy czyta się na końcu lub wcale ale poprawiam się.
    W ww telewizorku matryca to: CLAA320WB02, t-con CPT320WB02C
    inverter 4H.V1448.451/C1, płyta gł BN41-00811A,
    zasilacz BN96-03832A(VIPer22,F9222l,4863-2).
    Zasilacz nie był uszkodzony, kondensatory wymieniłem profilaktycznie.
    Jak wyżej dalej poszukuję modułu T-con podana przez kolegę miki23 firma najczęściej ma moduły jedynie w ofercie a nie na stanie. Znalazłem archiwalną aukcję jedynie i nic poza tym.
    Przepraszam za niedopełnienie regulaminu, porządek musi być ale często dziwi mnie złośliwość i przekomarzanie na tym forum. ponad 20 latek prowadzę serwis cały czas trzeba się uczyć i szukać nowych informacji i szkoda że nabyte doświadczenie idzie do lamusa ale nikt na siłę nie trzyma nas przy tym co robimy. Pozdrawiam wszystkich.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    adamo72 napisał:
    sorki jeśli kolega mirex mnie poucza

W którym miejscu Ciebie tutaj? :)

No ale fakt, "poucza" - swoim podpisem wszystkich czytających posty, skoro regulaminów im się nie chce poznać, a moderacja niewiele z tym robi. ;)
    adamo72 napisał:

Przepraszam za niedopełnienie regulaminu, porządek musi być ale często dziwi mnie złośliwość i przekomarzanie na tym forum.

Skoro Cię dziwi, to znaczy, że chciałbyś czytać brednie, dyrdymały i inne bzdety, gdy szukasz pomocnych tematów.
    Ja nie widzę żadnego powodu, aby takich rzeczy nie skomentować. Bo inaczej ktoś je przeczyta, uwierzy i tylko wpadnie w koszty lub straci kupę czasu. Albo jeszcze dodatkowo coś popsuje, bo uwierzy podpowiadaczowi. ;)

I to chyba nie moja wina, że jeden z użytkowników, którego zresztą lubię, jest niereformowalny pod tym względem. :)
    Plus jest taki, że jeśli się chwilę takim "dyskusjom" poświęci, poczyta i samodzielnie pomyśli, to całkiem sporo można się nauczyć. ;)

adamo72 napisał:
    trzeba się uczyć i szukać nowych informacji i szkoda że nabyte doświadczenie idzie do lamusa

Nie idzie. Jest podstawą do nauki nowości.
    Może też to doświadczenie, zamiast w "lamusie" leżeć, służyć pomocy innym. Wpadnij od czasu do czasu i podziel się swoją wiedzą przy okazji. Może durnych postów, idiotycznych podpowiedzi, śmieci po prostu, będzie mniej. ;)

-----------------------
    Tak nieśmiało zapytam ... co Ci przeszkadza zmierzyć się z tym modułem, skoro nie można szybko kupić innego?
    Uważasz, że jeden wynik prądowy i dwa napięcia, to już wszystko? ;)
  • Poziom 11  
    W pełni się z panem zgadzam, fakt podawane tutaj informacje powinny być rzetelne i na temat a nie wróżenie z fusów nabyte doświadczenie i wiedza jest bazą do nowości
    ale teraźniejszy pęd producentów i pewnie ich polityka działania skutecznie utrudnia życie
    nieautoryzowanym serwisom, ale nie ma co płakać.

Przy naprawie ww Tcona pomierzyłem wszystkie napięcia sugerowane w temacie kolegi Top Serwis i są one w normie przejrzałem schemat pdf układu ISL19L97650ARTZ przemierzyłem
    zidentyfikowane oporki, zworki i kondensatory i nic podejrzanego. A cień wątpliwości
    zasiał kolega Satgal że to może być matryca ale chyba miał na myśli inny model Tv.
    Szukam modułu Tcon zaryzykuję. Na marginesie jest to naprawa niskobudżetowa
    klient chce kupić nowy tv i tylko to, że nie lubię się poddawać to męczę ten temat.
    Dziękuję za zainteresowanie ew jakaś podpowiedź co jeszcze mogę zmierzyć.
  • Poziom 11  
    Witam kolegów. Po upartej walce z ww telewizorkiem dziś dostałem moduł TCON CPT320WB02C i po wymianie pojawił się obraz Telewizor naprawiony wszystkim dziekuję
    za zainteresowanie i pomoc.Temat zamykam.