Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa 1.5 B Co rozładowywuje akumulator??

14 Lis 2014 13:06 1596 18
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem z rozładowywującym się akumulatorem w Opel Corsa B, rocznik 1995. Wymieniłem alternator, w którym ładowanie akumulatora pokazywało 13.2 V, po wymianie pokazuje 14.5 V. Samochód na postoju szybko sie rozładowuje, odłączony został alarm, radio zostało wyjęte, bezpiecznik od radia tagże a akumulator dalej pada co to może byc? Na pewno nie jest to światło nie gaszące się w bagażniku. Co to może być?
  • Poziom 34  
    Witam. Jaki jest pobór? Wepnij miernik nastawiony na mA, szeregowo między " +"a kleme. Może to od alternatora, skoro tam ostatnio grzebałeś.
  • Poziom 6  
    Jak nastawic go prawidlowo?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    Miernik na mA i czy sprawdzac przy zgaszonym samochodzie czy odpalonym.
  • Poziom 27  
    Na zgaszonym.
    W większości mierników do pomiaru prądu jest osobne gniazgo do sondy pomiarowej.
  • Poziom 6  
    Opel Corsa 1.5 B Co rozładowywuje akumulator??

Ustawiłem miernik w ten sposób i wyszło mi 0.00 przy odłączonym alarmie i wyjętym bezpiecznikiem od radia
  • Poziom 6  
    Oświetlenia wszystkie gasną a poza tym wyjelem bezpiecznik od radia i on tak samo jest od podświetleń różnych wiec to na pewno odpada. Gdy włączam nawiew to światla lekko przygasają. Podpiełem przyrząd ktory wskazywal ładowanie akumulatora 15.2 V po właczeniu wszystkiego oprócz nawiewy wykazywalo lekki spadek ladowania po właczeniu samego nawiewu spadalo do okolo 14 V.
  • Poziom 39  
    To zmień akumulator, o ile dobrze mierzysz.
  • Poziom 6  
    Akumulator jest okej, bo nie tylko na tym jednym sprawdzalem. Po zmierzeniu wykazuje on w okolicach 12.6 do 12.8 V a czytalem ze jezeli spada ponizej 12.3 V to dopiero nie nadaje sie
  • Poziom 27  
    Nie wiem czy nikt z kolegów nie zauważył że miernik jest źle ustawiony.
    Sonda jest nie w tym gnieździe.
    Te gniazdo służy do pomiaru prądu na zakresie 10A.
    Do pomiaru na zakresie 200 mA służy gniazdo niżej.
  • Poziom 6  
    Tak jak mowisz tez zmierzylem bo nie bylem pewny i wyszlo 2.92
  • Poziom 40  
    2,92 A t ogromny pobór. Tyle mniej więcej pobiera sprzęgło sprężarki, ale raczej auto bez klimy.
    Odepnij alternator i zmierz ponownie.
  • Poziom 6  
    Tak jak mowisz tez zmierzylem bo nie bylem pewny i wyszlo 2.92
  • Poziom 43  
    Odkręc alternator i wypnij wtyczke i wtedy zmierz.