Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B7 2.0 TDI - Pompa Tandemowa /Vacum 2.0 tdi 16v 170km BRD

14 Lis 2014 13:22 5760 4
  • Poziom 9  
    Witam otóż mam problem z swoim samochodem ponieważ zabrałem się za wymianę filtra paliwa no i po wymontowaniu okazało się że paliwo jest dosłownie koloru czarnego . Podzwoniłem trochę i podejrzenie padło na pompę tandemową /vacum pompę. Najpierw zabrałem się jednak za spuszczenie czarnej ropy ze zbiornika i dokładne go wyczyszczenie ponieważ na ścianach osadzony był olej .
    No to kolej na Vacum no i tu mam problem bo w okolicy nie ma nigdzie pompy od 170 km tylko od 140 .
    Czy taka pompa może być założona ?
    No i jeszcze jedno na górze dekla mam wybitą nazwę BOSCH a na dole V600
    mogę mieć pompę BOSCHA ale na dole z oznaczeniem V520(widziałem też oznaczenia v480 ) Czy to będzie miało jakiś wpływ na pracę silnika , moc ?
    A może idzie taką pompę naprawić bo widzę że można ją bez problemu rozkręcić :)
  • Poziom 17  
    Przepraszam,że zapytam.Rozumiem ,że pompa jest smarowana olejem i uszczelniona na wale. W jaki sposób olej dostał się do paliwa?
  • Poziom 9  
    No więc, całe te vacum napędzane jest przez wałek rozrządu i składa się z dwóch części, w jednej jest olej a w drugiej paliwo. Olej do smarowania całego vacum a paliwo podaję na pompowtryski. Rozebralem ja żeby zobaczyć co jest w środku. No i Obie te części na które składa się cała pompa oddziela maleńki zimering (niestety nie dostępny w ASO) i to tamtędy olej dostawał się do paliwa. No i wezykiem wracał wraz z paliwem do baku. Nie jestem specem i wyjaśniłem jak potrafiłem :-) Przepraszam za ewentualne błędy :-)
  • Poziom 17  
    Ok dzięki,myslalem ze piszesz o pompie podciśnienia powietrza do systemów sterowania.
  • Moderator Samochody
    Meteo33 napisał:
    myslalem ze piszesz o pompie podciśnienia powietrza do systemów sterowania.

Dobrze myślałeś, tam występuje jak autor słusznie napisał pompa TANDEMOWA co za tym idzie dwie pompy w jednej.