Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson WorkForce WF-7515 błąd drukarki. wyłącz zasilanie i włącz je ponownie. aby

14 Nov 2014 14:56 3753 2
  • Level 10  
    Witam, posiadam drukarkę Epson WorkForce WF-7515, podczas czyszczenia systemowego głowic, wyskoczyła mi najpierw informacja o skończonych tusza, wszystkich na raz. Włączyłem i wyłączyłem drukarka i pojawił się na wyświetlaczu błąd treści:

"błąd drukarki. wyłącz zasilanie i włącz je ponownie. aby uzyskać
    inf. zobacz dokumentację:"

Proszę o poradę co w tej sytuacji zrobić, czy ktoś ma jakieś propozycje

dodam, iż z tym błędem migają trzy zielone diody równocześnie i to iż po konsultacji z infolinię epson, pani powiedziała mi ze nic możne podpowiedzieć ponieważ drukarka nie zgłasza żadnego konkretnego błędu.

No chyba, że któryś z kolegów podejmie się próby naprawy i jest z aglomeracji górnośląskiej.
  • Level 10  
    Witam ponownie, może ktoś ma dokumentację do tego modelu, albo chociaż wie gdzie jest bateria podtrzymująca zasilanie? kiedyś z jedną drukarką pomogło...
  • Level 11  
    Temat stary, ale może komuś jeszcze pomoże.

W Epsonach, jak nie rozpoznaje tuszy to pierwszą czynnością powinno być sprawdzenie bezpieczników na płycie głównej drukarki. Jeśli przepalone, to najpierw sprawdź czy nie ma zwarcia (tusz na taśmach/gniazdach/głowicy), a później przelutuj bezpiecznik na nowy, lub ostatecznie rezystor 10ohm. Nie polecam mostka z drutu, bo przy następnej awarii pójdą tranzystory, albo coś dalej.