Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson WorkForce WF-7515 błąd drukarki. wyłącz zasilanie i włącz je ponownie. aby

14 Lis 2014 14:56 3243 2
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam drukarkę Epson WorkForce WF-7515, podczas czyszczenia systemowego głowic, wyskoczyła mi najpierw informacja o skończonych tusza, wszystkich na raz. Włączyłem i wyłączyłem drukarka i pojawił się na wyświetlaczu błąd treści:

"błąd drukarki. wyłącz zasilanie i włącz je ponownie. aby uzyskać
    inf. zobacz dokumentację:"

Proszę o poradę co w tej sytuacji zrobić, czy ktoś ma jakieś propozycje

dodam, iż z tym błędem migają trzy zielone diody równocześnie i to iż po konsultacji z infolinię epson, pani powiedziała mi ze nic możne podpowiedzieć ponieważ drukarka nie zgłasza żadnego konkretnego błędu.

No chyba, że któryś z kolegów podejmie się próby naprawy i jest z aglomeracji górnośląskiej.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie, może ktoś ma dokumentację do tego modelu, albo chociaż wie gdzie jest bateria podtrzymująca zasilanie? kiedyś z jedną drukarką pomogło...
  • Poziom 11  
    Temat stary, ale może komuś jeszcze pomoże.

W Epsonach, jak nie rozpoznaje tuszy to pierwszą czynnością powinno być sprawdzenie bezpieczników na płycie głównej drukarki. Jeśli przepalone, to najpierw sprawdź czy nie ma zwarcia (tusz na taśmach/gniazdach/głowicy), a później przelutuj bezpiecznik na nowy, lub ostatecznie rezystor 10ohm. Nie polecam mostka z drutu, bo przy następnej awarii pójdą tranzystory, albo coś dalej.