Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Desire Z [qwerty] - Jak wgrać na nowo Androida?

krzysztofer100 14 Lis 2014 15:53 2541 9
  • #1 14 Lis 2014 15:53
    krzysztofer100
    Poziom 14  

Witam,
    Jak w temacie mam zapytanie do Was jak wgrać do tego modelu telefonu nowego Androida? Pytam się o to, bo kolega dał mi ten telefon do "naprawy" tzn do wgrania na nowo systemu, gdyż ten nie chce się po prostu włączyć. Po włączeniu cały czas jest na białym tle napis HTC i nic więcej się nie dzieje. Hard reset nie pomaga, po tym hard resecie 7 razy wibruje i nic, nadal po tym nie chce sie włączyć, trzeba wyjąć baterię i na nowo ją wsadzić, wtedy znów niby telefon włączy się ale zawiesi się na tym napisie HTC. Porady? Chciałbym zrobić go w domu poprzez instalację softu przez USB, w jaki sposób mam to zrobić i co jest mi potrzebne, dodam, że niezbyt znam sie na HTC, ale z oprogramowaniem miałem doczynienia kiedy sam modyfikowałem swoją Xperię X8 :)
    Z góry dzięki :)

0 9
  • #2 14 Lis 2014 15:59
    tino2003
    Admin grupy GSM

Co uczyniłeś już oprócz opisania problemu? Szukałeś informacji na elektrodzie?
    Spotkałeś się z czymś takim jak RUU?

0
  • #3 14 Lis 2014 16:02
    krzysztofer100
    Poziom 14  

tino2003 napisał:
    Spotkałeś się z czymś takim jak RUU?

Niestety, ale jeszcze nie spotkałem się z czymś takim jak "RUU". Mam nadzieję, że mi wytłumaczysz poniekąd, lecz wolałbym wiedzieć jakie programy mam pobrać i skąd pobiorę ten oryginalny spoft do niego, on ma tu chyba 2.3 Gingerbread.

0
  • #4 14 Lis 2014 16:08
    tino2003
    Admin grupy GSM

Tak jak myślałem chcesz wszystko podane na tacy, więc to co napisałem powinno Cię naprowadzić. ;)

0
  • #5 14 Lis 2014 16:21
    krzysztofer100
    Poziom 14  

tino2003 napisał:
    Tak jak myślałem chcesz wszystko podane na tacy, więc to co napisałem powinno Cię naprowadzić. ;)

Jakaś pomoc? Czy musze jak zawsze sam szukać? ;)

0
  • #8 17 Lis 2014 17:28
    OlekMTG
    Poziom 34  

Do wgrywania softu RUU nie potrzeba żadnych programów (to samorozpakowujące się archiwum), tylko sterowniki.
    Sprawdź jednak najpierw co się stanie po wybraniu opcji factory reset - jesli nic a telefon zawiśnie (nie będzie reagował już na przyciski) to nie masz co się przejmować wgrywaniem softu.

0
  • #9 17 Lis 2014 18:14
    krzysztofer100
    Poziom 14  

OlekMTG napisał:
    Do wgrywania softu RUU nie potrzeba żadnych programów (to samorozpakowujące się archiwum), tylko sterowniki.
    Sprawdź jednak najpierw co się stanie po wybraniu opcji factory reset - jesli nic a telefon zawiśnie (nie będzie reagował już na przyciski) to nie masz co się przejmować wgrywaniem softu.

Factory reset nie daje nic, telefon zaraz po zrobieniu resetu wyłącza się, po jakiś 10 sekundach zaczyna wibrować 7 razy a później nic, żeby go włączyć trzeba na nowo baterie wkładać.

0
  • #10 17 Lis 2014 22:51
    OlekMTG
    Poziom 34  

No to żaden soft tu raczej nie pomoże, albo naprawa w serwisie przy użyciu JTAG, albo (co bardziej prawdopodobne) uszkodzona kość pamięci.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo