Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva T650i - Wyprowadzenie audio do zewnętrznego wzmacniacza

SiLeNt_hUnTeR 14 Lis 2014 16:48 1179 6
  • #1 14 Lis 2014 16:48
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

Witam!
    Pierwszy raz zaglądam w te strony elektrody.
    Kupiłem sobie z rok temu Arivę T650 jedynie w celu odtwarzania filmów na wiekowym telewizorku. Jako że otoczony jest głośnikami, stwierdziłem że mogą grać również i przy filmie. Początkowo dźwięk leciał przez Euro do telewizora, a stamtąd wyjściem słuchawkowym do wzmacniacza (Jack -> 2xRCA). Jednak generowało to swojego rodzaju szum doskwierający mocno w cichych momentach filmu. Niestety Ariva nie posiada wyjść RCA dla audio, jedynie S/PDIF, HDMI i Euro. Stąd wpadłem na pomysł, aby taką przejściówkę wpiąć w Arivę i stamtąd wyprowadzić kabel video do pomarańczowego gniazda z 3xRCA w telewizorze, a oba kanały audio od razu do wzmacniacza. Jednak problem jest tego rodzaju, że przy takim podłączeniu telewizor wcale nie dostaje sygnału - tak jakby nic nie było podłączone. Jakieś sugestie, co może być nie tak?

0 6
  • #2 14 Lis 2014 16:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

SiLeNt_hUnTeR napisał:
    Stąd wpadłem na pomysł, aby taką przejściówkę wpiąć w Arivę i stamtąd wyprowadzić kabel video do pomarańczowego gniazda z 3xRCA w telewizorze, a oba kanały audio od razu do wzmacniacza. Jednak problem jest tego rodzaju, że przy takim podłączeniu telewizor wcale nie dostaje sygnału - tak jakby nic nie było podłączone. Jakieś sugestie, co może być nie tak?

Skąd masz pewność, że ta przejściówka wysyła sygnał do tv i dalej?.

Kup taką, z przełącznikiem, przełącz na OUTPUT
    Ferguson Ariva T650i - Wyprowadzenie audio do zewnętrznego wzmacniacza
    Resztę kabli, jak połączyłeś przy poprzedniej.

0
  • #3 14 Lis 2014 17:01
    kokapetyl
    Poziom 43  

SiLeNt_hUnTeR napisał:
    Jednak problem jest tego rodzaju, że przy takim podłączeniu telewizor wcale nie dostaje sygnału

To znaczy audio działa poprawnie, a problem jest tylko z wizją ?
    Telewizor posiada wej po RCA, nie wszystkie tak mają ?

0
  • #4 14 Lis 2014 17:21
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

KOCUREK1970 Nie mam pewności. Powiem więcej - nie wygląda nawet na to, żeby z przejściówki był wysyłany sygnał audio.
    kokapetyl Audio również nie działa - nawet wyprowadzone bezpośrednio z przejściówki do wzmacniacza. Tak, mój telewizor posiada gniazda 3xRCA - Audio R/Audio L/Video.

Czyli możliwe, że mam przejściówkę tylko wejściową?
    To by mogło pasować, bo kilka dni temu matka używała jej do oglądania zdjęć z aparatu na telewizorze bez 3xRCA (aparatowy kabel to 4-stykowy jack zakończony 3xRCA)

-1
  • Pomocny post
    #5 14 Lis 2014 17:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

SiLeNt_hUnTeR
    I wszystko jasne.
    Kupić co podałem na fotce, przełączyć, musi działać.

0
  • Pomocny post
    #6 14 Lis 2014 17:30
    kokapetyl
    Poziom 43  

SiLeNt_hUnTeR napisał:
    Czyli możliwe, że mam przejściówkę tylko wejściową?
    To by mogło pasować, bo kilka dni temu matka używała jej do oglądania zdjęć z aparatu na telewizorze

I jest jasna sprawa, nie taka przejściówka.

0
  • #7 14 Lis 2014 18:04
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

I znowu człowiek mądrzejszy, dziękuję za szybką reakcję!

0