Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telestart T91 nie działa z Webasto Thermo Top V

581620 14 Nov 2014 17:49 8019 12
    581620
    Level 11  
    Witam, posiadam Webasto TTV do którego chcę podłączyć Telestart T91. Po podłączeniu zgodnie z instrukcją - czerwony pin 1 zasilanie +, żółty pin 2 sygnał w-bus do pieca pin 2 i brązowy pin 6 do masy, centralka nie włącza pieca. Sprawdzałem jeszcze czy na pinie 3 centralki jest sygnał analogowy i po naciśnięciu ON na pilocie na tym przewodzie pojawia się +12V i po wciśnięciu OFF na pilocie znika, tak że sygnał analogowy jest. Stąd moje pytanie, czy można jakoś sprawdzić czy na pinie 2 Telestarta pojawia się sygnał cyfrowy ? Wg. tego co czytałem na forum i w instrukcji to T91 powinien mieć sygnał cyfrowy na 2 pinie i analogowy na 3. Czy problem może być w pilocie T91 może są piloty wyzwalające tylko sygnał analogowy ?
    581620
    Level 11  
    Webasto założyłem do Vectry, kupione było z wszystkimi elementami, wiązką i zegarem 1533. Tak założone działa, ale chciałem dołożyć też telestart żeby sterować z pilota. Zastanawiam się teraz czy telestart T91 (bez R) ze znaczkiem VW i pilot też z VW mogą wysterować TTV które nie pochodzi z grupy VW ?
    Webasto mam bez naklejki z góry na plastikowej pokrywie, a z naklejki znamionowej nie bardzo wiem jak odczytać gdzie był zamontowany. No chyba, że to wina pilota, teraz dowiedziałem się, że są dwa rodzaje taki który przy on i off zaświeca diodę na czerwono przy grzaniu i taki że dioda przy on zaświeca się na zielono a przy off na czerwono (tak jak mój).
    billcar
    Level 11  
    Moze byc problem ale podaj jak masz podlaczony zegar z piecem z jakiego pina na jaki?
    581620
    Level 11  
    Zegar z piecem na 2 pinie W-bus tak też telestart na 2 pinie. Przyczyną może być niewłaściwy pilot ?
    billcar
    Level 11  
    podaj nr webasto z telestartu
    581620
    Level 11  
    Telestart ma nr 1K0 963 513 A / 9015842A
    Dzisiaj odkryłem jeszcze coś jak włączę piec z zegara 1533 to pilotem mogę je wyłączyć, nie da się go za to włączyć więc stawiam że to na 90% wina pilota. Muszę sprawdzić inny typ pilota i spróbować czy zadziała.
    581620
    Level 11  
    Tak mam ten dolny, a czy ten górny będzie na pewno działał z centralką T91
    581620
    Level 11  
    Miałem dziś możliwość sprawdzenia pilota t91 ale bez oznaczenia marki tylko z napisem webasto. Tak jak z moim nie zadziałało na włączenie pieca. Miałem nadzieję że taki nie związany z konkretną marka zadziała. W necie wciąż oglądam zdjęcia gdzie thermo top v jest w komplecie z centralą i pilotem t91 ze znaczkiem vw i to działa a mi nie. Może inaczej trzeba podłączyć piny w centralce ? W instrukcji z pilota t91 wskazane jest że dioda powinna świecić na czerwono dla grzania a zielono dla wietrzenia, tylko jak rozpoznać takiego pilota.

Na aukcjach często pojawia się taki pilot jak na fotce wraz z centralką t91. Sprzedający opisują je jako piloty do webasto, czy on będzie prawidłowo działał ?
    Telestart T91 nie działa z Webasto Thermo Top V

Byłem wczoraj w serwisie webasto i pokazali mi pilota t91 jajko oryginalny nowy webasto, który miał do wyboru grzanie (czerwona dioda) i przewietrzanie (zielona) zmianę dokonuje się poprzez trzykrotne naciśnięcie przycisków ON i OFF. Pilot po zaprogramowaniu do mojej centralki ruszył bez problemów, włączał grzanie i wietrzenie bez żadnych problemów, tylko cena zaporowa :( 650 zł za sam pilot - cena z cennika webasto, więc podziękowałem. Ale wiem już tyle że to na 100% wina pilota. Ta sama obudowa T91 a różne bebechy.
    581620
    Level 11  
    Sprawa załatwiona, udało mi się kupić oryginalny pilot webasto t91 z możliwością programowania czasu grzania i przełączania między grzaniem i wentylacją. Teraz wszystko już działa.