Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder DVB-T: Podłączenie do anteny zbiorczej / kablówki

14 Lis 2014 18:03 1749 2
  • Poziom 2  
    Witam. Wiem, że są podobne tematy lecz u mnie sytuacja jest nieco inna, chciałbym również dodać, że jestem kompletnie zielony w tych sprawach więc prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie. Mianowicie, mam w bloku kablówkę albo antenę zbiorczą - nie wiem, mieszkam tu trzeci tydzień, ale stary telewizor podłączony bezpośrednio normalnie odbiera podstawowe kanały, lecz dla lepszej jakości kupiłem dekoder DVB-T, który podłączyłem do monitora, za pierwszym razem wyszukało mi kanały (widziałem je jedynie na liście), ale potem przez przypadek włączyłem kolejne wyszukiwanie, które usunęło mi chyba to co znaleziono, drugie nie znalazło NIC! Trzecie znów uzupełniło listę lecz jak chciałem potem zobaczyć obraz, to pokazalo mi że lista jest pusta, więc coś nie grało, jakby ich nie zapisało. A potem już każde następne wyszukiwanie kończyło się tym samym - ZERO wyników. Dodam, że na liście tych kanałów, które były wyszukane były m.in. Comedy Central czy Kino Polska a ich chyba w darmowej podstawie nie ma. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Skoro nie wiesz, co masz w kablu, to do władz spółdzielni i zapytać.
    A zapytać, jaka to dokładnie kablówka, czy co tam jest, potem można myśleć dalej.
  • Poziom 37  
    Skoro łapiesz na analogu to podejrzewam, że dekoder cyfrowy Ci nic nie pomoże. Być może kanały cyfrowe są zakodowane, więc dekoder je widzi, ale nie odtworzysz ich. A być może to jakieś śmieci (szczątki), które idą do innych użytkowników, ale Ty ich nie odtworzysz. Dlatego dekoder się gubi.