Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Woltomierz samochodowy ze wskaźnika np. paliwa - czy się da?

Pisklak 14 Nov 2014 18:21 1128 11
    Pisklak
    Level 16  
    Witam, jak w temacie, czy da się zrobić woltomierz samochodowy ze wskaźnika poziomu paliwa, lub temp silnika? Posiadam takie silniczki, są one 3 pinowe sterowane oporem.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kokapetyl
    Level 43  
    Pisklak wrote:
    woltomierz samochodowy ze wskaźnika poziomu paliwa, lub temp silnika? Posiadam takie silniczki, są one 3 pinowe sterowane oporem.

Woltomierz to rozumiem, ale "samochodowy" to już jest zagadka.
    I co mają wspólnego z tym , wspomniane "śilniczki"
    Pisklak
    Level 16  
    Woltomierz do samochodu, a silniczki aby to scalić z oryginalnym licznikiem.
    kokapetyl
    Level 43  
    Kolego chyba sie nie rozumiemy.
    Woltomierz jest to przyrząd do pomiaru napięcia, czy to w samochodzie czy w innym urządzeniu jest taki sam (pomijając zakres napięcia)
    Napisz konkretnie o co Tobie chodzi i dalej nie wiem po co te śilniczki.
    vodiczka
    Level 43  
    Tłumaczę z języka kolegi Pisklaka na nasz język:
    Pytanie: czy da się zrobić ze wskaźnika temperatury lub poziomu paliwa woltomierz o zakresie (prawdopodobnie) 0-15V DC.
    Odpowiedź: Da się zrobić :!:
    Niestety nie wiem co to są "silniczki" - czyżby chodziło o cewkę i magnes wskaźnika? Laikowi może kojarzyć się z silniczkiem :D
    kokapetyl
    Level 43  
    Teoretycznie tak, dorabiając układ sterowania i odpowiednio skalując podziałkę.
    Pisklak
    Level 16  
    Dokładnie jak napisał/napisałą vodiczka.

Chciałbym zbudować woltomierz (wskaźnik napięcia) na silniczku (czy jak tam to nazywacie) wskazań ilości paliwa bądź temp. silnika. Mam kilka liczników z peugeota 406 i mógłbym zaadoptować do swojego jeden z nich jako właśnie woltomierz. Wg schematów ma ono 3 piny -, + i sygnał w postaci oporu ze zbiornika paliwa bądż z czujnika temperatury z termostatu.

Takie wskażniki napięcia są montwane fabrycznie np. w Citroenie C5 1-szej generacji, dokładnie o taki wskaźnik mi chodzi. Sprobuje dodać zdjęcie tego "silniczka" dla rozjaśnienia sprawy.
    kokapetyl
    Level 43  
    Pisklak wrote:
    Chciałbym zbudować woltomierz (wskaźnik napięcia) na silniczku (czy jak tam to nazywacie) wskazań ilości paliwa bądź temp.

Czy to oznacza, że chcesz mierzyć "napięcie" ilości paliwa lub wysokości temperatury wspomagane dodatkowo "silniczkiem"
    Wybacz mi kolego bo naprawdę nie mogę Cię zrozumieć.
    Napisz konkretnie, co chcesz mierzyć, gdzie i jakie są Twoje oczekiwania.
    tzok
    Moderator of Cars
    vodiczka wrote:
    Niestety nie wiem co to są "silniczki" - czyżby chodziło o cewkę i magnes wskaźnika? Laikowi może kojarzyć się z silniczkiem
    W nowszych samochodach do napędu wskaźników rzeczywiście służą "silniczki" (serwomechanizmy), jednak w starszych autach te wskaźniki to są... woltomierze.
    Kusko13gp
    Level 14  
    Czy to az tak nie zrozumiałe co kolega pisze?

Chce mieć Woltomierz w liczniku który bedzie mu pokazywał stan ładowania, W jego liczniku takiego nie ma i chce to zbudować z wskażnika paliwa.
    kokapetyl
    Level 43  
    Kusko13gp wrote:
    Czy to az tak nie zrozumiałe co kolega pisze?

Chce mieć Woltomierz w liczniku który bedzie mu pokazywał stan ładowania,

Ciekawe z kąd to kolega wydedukował ?
    Pisklak
    Level 16  
    kokapetyl wrote:
    Pisklak wrote:
    Chciałbym zbudować woltomierz (wskaźnik napięcia) na silniczku (czy jak tam to nazywacie) wskazań ilości paliwa bądź temp.

Czy to oznacza, że chcesz mierzyć "napięcie" ilości paliwa lub wysokości temperatury wspomagane dodatkowo "silniczkiem"
    Wybacz mi kolego bo naprawdę nie mogę Cię zrozumieć.
    Napisz konkretnie, co chcesz mierzyć, gdzie i jakie są Twoje oczekiwania.

Chcę zbudować woltomierz/wskaźnik napięcia i wbudować go w licznik korzystając z oryginalnego silniczka ew. wskazówki aby wszystko wyglądało oryginalnie. Stan naładowania pokazywała by wskazówka która kiedyś pokazywała stan paliwa.

O taki "silniczek" mi chodzi.

Woltomierz samochodowy ze wskaźnika np. paliwa - czy się da? Woltomierz samochodowy ze wskaźnika np. paliwa - czy się da?