logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

VW Golf 4 - Jak zamontować taśmy LED do oświetlenia bagażnika?

marcinek552 14 Lis 2014 20:58 6186 9
REKLAMA
  • #1 14131876
    marcinek552
    Poziom 9  
    Witam. Jeśli wybrałem zły dział to z góry przepraszam. W moim golfie mam problem z zamkiem pokrywy bagażnika, dostał się tam płyn do spryskiwaczy, wszystko jest zaśniedziałe, przez co nie działa oświetlenie bagażnika, ale nawet jeśli działałoby byłoby niewystarczające dla mnie. Dlatego w mojej głowie zrodził się pomysł, aby zamek zostawić w spokoju i do parapetów deski przykleić taśmy ledowe. Jestem zainteresowany konkretnie czymś takim: VW Golf 4 - Jak zamontować taśmy LED do oświetlenia bagażnika? (10 cm). Czy dwie takie taśmy po obydwu stronach dadzą wystarczające światło? Teraz kwestia techniczna. Planuję wykorzystać do tego celu gniazdo zapalniczki znajdujące się w bagażniku. Żeby wszystko wyglądało estetycznie i było schowane pod plastikami i wykładziną chciałbym wpiąć się w instalację dochodzącą do gniazda, dalej dać taki przełącznik: VW Golf 4 - Jak zamontować taśmy LED do oświetlenia bagażnika? . Czy wystarczy obciąć końcówkę kabla, który połączony jest z taśmą i przylutować kable do przełącznika?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 14131931
    Alfred_92
    Poziom 33  
    marcinek552 napisał:
    Czy dwie takie taśmy po obydwu stronach dadzą wystarczające światło?

    Wątpię, lepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie jakiejś drugiej lampki do oświetlenia bagażnika.
    A zamiast tego zwykłego włącznika zastosowałbym krańcówkę.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 14132061
    wiesiek3d
    Poziom 29  
    Dają radę oświetlić.
    Tak jak pisał Alfred lepsza krańcówka.
  • REKLAMA
  • #4 14132068
    marcinek552
    Poziom 9  
    Coś takiego ma się rozumieć? VW Golf 4 - Jak zamontować taśmy LED do oświetlenia bagażnika?
    jak wpina się to w instalację?
  • Pomocny post
    #5 14132317
    Alfred_92
    Poziom 33  
    Rozłączasz tym masę, śruba którą przykręcasz to do samochodu jest punktem masowym, a do tego pinu który widać na dole podłączasz przewód masowy do lampki.
  • #6 14132356
    marcinek552
    Poziom 9  
    Czyli kabel plusowy idzie bezpośrednio do taśmy, a masę puszczam z krańcówki? Co z masą, która wychodzi z zapalniczki?
  • Pomocny post
    #7 14132525
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    marcinek552 napisał:
    Czyli kabel plusowy idzie bezpośrednio do taśmy, a masę puszczam z krańcówki?
    Tak.
    marcinek552 napisał:
    Co z masą, która wychodzi z zapalniczki?
    Nic, zostawiasz w spokoju, masz "swoją" przez krańcówkę. Jak będziesz sprytny, założysz krańcówkę o innej budowie i tak zmodyfikujesz instalację, że zastąpi też uszkodzony włącznik, który masz w zamku. On też tylko załącza masę. Tak samo jak krańcówka.
  • REKLAMA
  • #8 14133895
    marcinek552
    Poziom 9  
    [quote="Pawel wawa"]
    marcinek552 napisał:
    Jak będziesz sprytny, założysz krańcówkę o innej budowie i tak zmodyfikujesz instalację, że zastąpi też uszkodzony włącznik, który masz w zamku. On też tylko załącza masę. Tak samo jak krańcówka.

    Masz na myśli to, żeby podłączyć fabryczne oświetlenie bagażnika pod nową krańcówkę? I o co chodzi z tą krańcówką o innej budowie?
  • #9 14134226
    galica7
    Poziom 26  
    Najważniejsze to kup sobie taśmę z białymi diodami :idea:
    RGB średnio się nadadzą :D
  • #10 14166063
    marcinek552
    Poziom 9  
    Wasze rady pomogły, wszystko działa jak powinno, dzięki za pomoc
REKLAMA