Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit IWSC4105 - Sprawdzenie silnika - iskrzy

max_117 14 Lis 2014 21:27 1359 2
  • #1 14 Lis 2014 21:27
    max_117
    Poziom 10  

Witam

Mam problem z silnikiem od pralki Indesit IWSC4105. Problem polega na tym ze silnik iskrzy na wolnych obrotach szczególnie (mocniej) w jednym kierunku. Szczotki są dobre maja jeszcze z 3cm do końca i są dobrze dotarte bo są to jeszcze oryginalne szczotki. Czytałem trochę tematów dotyczących właśnie iskrzenia i większość problemów wynikało ze szczotek u mnie to odpada. I też piszą że trzeba sprawdzić rezystancje.

Próbowałem pomierzyć tą rezystancje i nie wiem czy to dobrze robię.
    Zmierzyłem pomiędzy: czarny-pomarańczowy 3.3Ω, pomarańczowy-brązowy 3.2Ω, czarny-brązowy 3.8Ω. Dwa z brzegu niebieski i niebieski jasny to szczotki i one pomiędzy sobą mają 8Ω. Między zaciskami od szczotek a uzwojeniami nie ma żadnej rezystancji.
    W jaki sposób mogę sprawdzić czy silnik ma gdzieś zwarcie bądź przerwę?
    Indesit IWSC4105 - Sprawdzenie silnika - iskrzy Indesit IWSC4105 - Sprawdzenie silnika - iskrzy Indesit IWSC4105 - Sprawdzenie silnika - iskrzy

0 2
  • Pomocny post
    #2 15 Lis 2014 18:10
    falo22
    Poziom 25  

Należy przetoczyc komutator, ze względu na nierównośći lameli silnik iskrzy, jeżeli to nie pomoże to uszkodzony jest wirnik.

1
  • #3 25 Maj 2015 17:38
    max_117
    Poziom 10  

Silnik został przeczyszczony pomiędzy lamelkami i szczotki dotarte na nowo. Dzięki za pomoc.:)

0