Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit IWSC4105 - Sprawdzenie silnika - iskrzy

max_117 14 Nov 2014 21:27 1905 2
    max_117
    Level 11  
    Witam

Mam problem z silnikiem od pralki Indesit IWSC4105. Problem polega na tym ze silnik iskrzy na wolnych obrotach szczególnie (mocniej) w jednym kierunku. Szczotki są dobre maja jeszcze z 3cm do końca i są dobrze dotarte bo są to jeszcze oryginalne szczotki. Czytałem trochę tematów dotyczących właśnie iskrzenia i większość problemów wynikało ze szczotek u mnie to odpada. I też piszą że trzeba sprawdzić rezystancje.

Próbowałem pomierzyć tą rezystancje i nie wiem czy to dobrze robię.
    Zmierzyłem pomiędzy: czarny-pomarańczowy 3.3Ω, pomarańczowy-brązowy 3.2Ω, czarny-brązowy 3.8Ω. Dwa z brzegu niebieski i niebieski jasny to szczotki i one pomiędzy sobą mają 8Ω. Między zaciskami od szczotek a uzwojeniami nie ma żadnej rezystancji.
    W jaki sposób mogę sprawdzić czy silnik ma gdzieś zwarcie bądź przerwę?
    Indesit IWSC4105 - Sprawdzenie silnika - iskrzy Indesit IWSC4105 - Sprawdzenie silnika - iskrzy Indesit IWSC4105 - Sprawdzenie silnika - iskrzy
  • Helpful post
    falo22
    Level 25  
    Należy przetoczyc komutator, ze względu na nierównośći lameli silnik iskrzy, jeżeli to nie pomoże to uszkodzony jest wirnik.
    max_117
    Level 11  
    Silnik został przeczyszczony pomiędzy lamelkami i szczotki dotarte na nowo. Dzięki za pomoc.:)