Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pralka 10-11KG AQ114D 697D EU/B vs Electrolux EWF1408WDLPL

14 Lis 2014 22:37 3024 8
  • Poziom 11  
    Witam,

Czytam sporo i coraz mniej wiem... być może jesteście w stanie mi pomóc w rozważniach.
    Wymagania:
    - min 10kG
    - A+++
    - Silnik bezszczotkowy
    - Pranie parowe
    - min 1400 rpm

To z grubsza. Do tego dochodzi oczywiście aspekt który ekonomiczny. Czy jest uzasadnione dopłacać do Elektroluxa? A może coś innego godnego rozważenia poza tymi dwoma modelami? Słyszałem sporo mieszanych opinii co do hotpointa... że awaryjne, że klasa B etc ale to sie tak dynamicznie zmienia, że dobrze by było poznać zdania w miarę aktualne.

http://www.hotpoint.pl/product-detail/-/product-detail/F080161
    http://www.electrolux.pl/Produkty/Pralnictwo/Pralki/Ładowane_od_frontu/EWF1408WDL/

edit. jeszcze dochodzi 3 model

BEKO WMY 111444 LB1 Superia
  • Poziom 20  
    A czy chcesz otworzyć jakąś pralnię osiedlową?
    Bo jak do domu to wystarczy pralka o wymiarach zew.max 60x60 cm.
    Pamiętaj o jednym.Ręczników ,ścierek i bielizny osobistej nie wypierzesz dobrze w temperaturze niższej niż 75 stopni C.Tak więc pranie należy segregować na kilka temperatur prania.Jeśli wierzysz w reklamy i wszystko będziesz prał razem w 40 stopniach i to jeszcze na programie krótkim ,to powodzenia.
  • Poziom 11  
    hehe :) no niestety rodzina spora, a ciągłe problemy z pełnym koszem ubrań do prania powodują konieczność min9kg.

Doszedł do rozważań jeszcze jeden model ze względu na gwarancję beko 5 lat na ten model
    Beko WMB 91242 LC
    co sądzicie? Tańsza co też mnie by cieszyło. Ale chyba nie ma prania parowego i automatyki ważenia...

http://www.beko.com.pl/produkt/235/wmb_91242_lc

edit po wizycie w sklepie... chyba stanęło na Elektroluxie. Beko odpadł ze względu na brak serwisu w Polsce. Ariston ze względu na umieszczenie panelu programatora w drzwiczkach co wg mnie w perspektywie czasu może się odbić na jego awaryjności.
  • Poziom 11  
    astw - BEKO - słyszałem o tym, że ich pralki są wysyłane za granicę do serwisu. Że serwis nie jest realizowany u Nas w kraju. Tak mi Panowie z Euro powiedzieli.

Miele to nie ta półka cenowa...
  • Poziom 8  
    Witam
    Użytkuję Beko WMB 91242 LC kupiona właśnie ze względu na 9kg i 5 letnią gwarancję w cenie ( rejestracja przez stronę producenta).
    Pralka nie ma lekko - obsługuje właściwie ośrodek wypoczynkowy :) . Minimum 15 kompletów pościeli co tydzień :) do tego ścierki, rzeczy osobiste itd.
    Wrażenia z użytkowania pozytywne - mam ją od maja czy kwietnia. Cicho pierze, fajny czytelny wyświetlacz, ustawianie czasów krótkich prania jak rzeczy niezbyt zapaćkane :).

Pewnie nierozbieralna itd. ale moja znajoma ma już beko od 8 lat i dalej nic się nie dzieje . Właśnie dlatego kupiłem tą za 1200 z małym kawałkiem. Takiej dużej pralki w tej cenie z 5 letnią gwarancją nie kupisz.
    Zużycie wody to ok 80l na pranie.
    Później widziałem gdzieś w promocji Bosh 8kg za 1500 z gwarancją 5 lat ale to już było po tym jak kupiłem to Beko.
    Ogólnie jestem naprawdę zadowolony - a za 5 lat wywalę jak się zepsuje :)
    Pozdarawiam
  • Poziom 11  
    Skończyło się na tym że kupiliśmy WF80F5E0W2W za 1138 i dokupiśmy gwarancje do 5 lat za 200zł. Więc w cenie Beko mamy tego samsunga. Nie wiem czy to lepszy wybór czy gorszy ale już nie miałem cierpliwości a jak przejrzałem wszystkie funkcje to okazały się wystarczające. Cena łącznie 1300zł też do zaakceptowania. Pierwsze pranie za nami i jest ok. 8kg faktycznie daje radę. A i dodatkowo dostaliśmy bon za 200zl do wykorzystania w douglass (promocja samsunga). Bedzie na prezenty świateczne :) Więc suma sama pralka wyszła prostą matematyką 938zł. Lepszego wyboru chyba w tej cenie nie ma.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Proszę jeszcze teraz przeczytać i przeanalizować dokładnie warunki gwarancji/ubezpieczenia. W części z nich jest np. zapis, iż wadę trzeba zgłosić w ciągu 2 dni od wykrycia pierwszych niepokojących objawów. Pominięcie tego terminu powoduje wygaśnięcie uprawnień. Trzeba zatem dokładnie znać warunki, aby nie zgłosić kiedyś ewentualnego roszczenia zbyt późno.
  • Poziom 11  
    Dziękuję, przeanalizuję.